X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
УРОК-ДИСПУТ "ЩО ДЛЯ МЕНЕ ОЗНАЧАЕ БУТИ КУЛЬТУРНОЮ ТА ВВІЧЛИВОЮ ЛЮДИНОЮ?"

Завантажити презентацію

УРОК-ДИСПУТ "ЩО ДЛЯ МЕНЕ ОЗНАЧАЕ БУТИ КУЛЬТУРНОЮ ТА ВВІЧЛИВОЮ ЛЮДИНОЮ?"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок - диспут Що для мене означає бути культурною та ввічливою людиною? (На основі вивчених творів українських письменників ХІХ століття)

Слайд 2

Епіграф уроку «Словесна творчість – це могутній засіб розумового розвитку людини, перед якою відкривається світ. З того часу, як слово стає для дитини інструментом, за допомогою якого твориться нова краса, дитина піднімається на нову сходинку бачення світу, досягає якісно нового етапу у своєму духовному розвитку. Їй хочеться у слові виразити своє захоплення, свій подив перед красою світу.» В.Сухомлинський.

Слайд 3

Правила ведення диспуту Намагайся висловлювати свої думки ясно та доступно, літературною мовою. Не перебивай опонента і не викрикуй, умій вислухати до кінця. Своє висловлювання обґрунтовуй, наводячи приклади з літературних текстів.

Слайд 4

Словник Диспут – розмірковування; усний науковий спір, обговорення якогось питання публічно, перед аудиторією. Інтелігентний – освічений, культурний, підготовлений до сприйняття теоретичних питань. Культура – сукупність матеріальних і духовних цінностей, створених людством протягом його історії (освіченість, вихованість). Толерантний – терпимий до чиїхось думок, переконань, вірувань.

Слайд 5

Людина – яка вона? Треба жити, закохавшись у щось недоступне. Людина зростає тоді, коли тягнеться вгору. Якщо знайдеш у житті легку дорогу, знай: вона не веде нікуди. Щоб досягти великого, треба починати з малого. Добрі якості ніколи не виправляють злих, як цукор, доданий до отрути, не заважає бути їй смертельною.

Слайд 6

Українська література ХІХ століття (проза) І.С.Нечуй-Левицький “Кайдашева сім'я” Панас Мирний “Хіба ревуть воли, як ясла повні?” Іван Франко “Перехресні стежки” М.Коцюбинський “Тіні забутих предків” Леся Українка “Бояриня” О.Кобилянська “Людина”, “В неділю рано зілля копала”

Слайд 7

Українська література ХІХ століття (поезія) Іван Франко “Гімн” Олександр Олесь “З журбою радість обнялась”, “Блакитна панна” Леся Українка”Contra spem spero” В.Сосюра “Так ніхто не кохав…” В.Самійленко “Українська мова”

Слайд 8

Українська література ХІХ століття (драматургія) І.Карпенко-Карий “Сто тисяч” Михайло Старицький “Талан” Леся Українка “Лісова пісня”

Слайд 9

Риси,що стосуються ставлення до людей Чуйний Відвертий Щирий Гарно одягається Щиросердний Делікатний Приємний Уважний Справедливий Цілеспрямований урівноважений Самітник Нестриманий Зловредний Надто самовпевнений Нещирий Славолюбний Упертий Переоцінює себе Без мети Схильний до суперечок

Слайд 10

Народна мудрість Поведінка – це дзеркало, в якому кожен показує своє обличчя. Не ви маєте говорити про свої заслуги, а нехай люди говорять про вас. Молодим людям часто здається, що їх поведінка природна, тоді як насправді вони просто невиховані і грубі.

Слайд 11

10 заповідей, які роблять людину Людиною: Добре ставлення до людей. Правильний вибір професії. Високорозвинена внутрішня культура і самосвідомість. Фізичний розвиток та душевний спокій. Щастя у сім’ї. Любов до природи. Світ захоплень та особистих інтересів. Життя для інших. Патріотизм. Самовдосконалення і наполегливість.

Слайд 12

Якою повинна бути сучасна людина? Дівчина: Турботлива Ніжна Добра господиня Скромна Чуйна Врівноважена Весела Юнак: Мужній Розумний Фізично здоровий Самостійний Правдивий Без шкідливих звичок Інтелігентний

Слайд 13

Дайте відповіді на питання Який художній твір вам найбільше сподобався і чому? З героєм якого літературного твору ви хотіли б зустрітися, а, можливо, і потоваришувати? Який твір, на вашу думку, має найкращу композицію? Мовне багатство якого літературного твору ви вважаєте найкращим? Яка поезія не залишила вас байдужими? Який твір ви порадили б друзям прочитати обов’язково? Який, із вивчених цьогоріч творів, ви б запропонували внести до кращих творів світової літератури?

Слайд 14

Національний ідеал - уявлення нації про людину, яка втілює в собі рисі характеру, які нація цінує найбільше. Для української нації найголовнішими рисами є: віра в Бога, любов до рідної землі, мужність, любов і пошана до батьків і старших, турбота про менших і слабших, працьовитість, любов до природи, поетичність вдачі.

Слайд 15

Національна свідомість - усвідомлення людиною своєї приналежності до певної нації. Включає в себе і формується на основі знання мови, історії, культури, місця України серед інших народів, ментальності українців. Обов’язковою ознакою сформованості національної свідомості є розуміння необхідності побудови власної держави, прагнення активної діяльності заради цього.

Слайд 16

Висновок Використовуйте всі можливості для пізнання себе та світу. Самопізнання для кожної людини має велике значення. Регулярно аналізуйте свої вчинки і поведінку. Учіться краще на своїх успіхах, ніж на помилках. Багато залежить від товариства, з яким людина спілкується.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література