X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Т.Г.Шевченко."Ой три шляхи широкії..."

Завантажити презентацію

Т.Г.Шевченко."Ой три шляхи широкії..."

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Т.Г. Шевченко. “Ой три шляхи широкії…”

Слайд 2

Літературна вікторина За кожну правильну відповідь по 0.5 бала

Слайд 3

Хто був учителем Шевченка? Прізвище видатного художника, який намалював портрет Жуковського, який було розіграно в лотерею для викупу Тараса Шевченка з кріпацтва? Коли пан Енгельгардт підписав відпускну про звільнення Т.Шевченка з кріпацтва? Заклад, у якому Тарас Григорович здобув вищу освіту ? Хто загітував Шевченка ввійти до Кирило-Мефодіївського братства? Скільки років провів поет у засланні? За що поета було заарештовано й відправлено до Петербурга? Які твори написав Шевченко в казематі?

Слайд 4

Взаємоперевірка Василь Ширяєв Карл Брюллов 22 квітня 1838 року Академія мистецтв Микола Костомаров 10 років За участь у братстві, за написання революційних творів “Садок вишневий коло хати…”, “Думи мої, думи мої…”, “Мені однаково…”

Слайд 5

Тема: відтворення трагічного становища на Україні, пов’язаного з тогочасним суспільним ладом (молоді хлопці змушені були йти в солдати або на війну) Ідея: засудження влади, яка руйнує щастя українців, чинить перешкоди повноцінному їх життю. Жанр: громадянська лірика, зв'язок поезії з усною народною творчістю.

Слайд 6

Народна пісня душа народу; символ України; вид фольклору; колискова для дітей; символи-образи.

Слайд 7

Теорія літератури Символ – умовне позначення якогось предмета, поняття, явища, процесу. Художній образ, який відтворює певну думку, ідею, почуття.

Слайд 8

Образи-символи в поезії “Ой три шляхи широкії…” Шляхи широкії терном заростають Калина Ясен Явір Тополя Символ молодості, шлюбу Дорога життя безповоротна, часто трагічна Символ молодого покоління, безперервного життя Символ родини і родинного добробуту Символ жіночої долі

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література