X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Семен Гулак-Артемовський"

Завантажити презентацію

"Семен Гулак-Артемовський"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Семен Гулак-Артемовський Підготувала учениця 11-А класу Ющенко Марія

Слайд 2

План Вступ С. Гулак-Артемовський Біографія Діяльність С. Гулака-Артемовського Важлива подія з життя Шлях співака Найважливіше досягнення Опера «Запорожець за Дунаєм» Семен Петрович , як художник С. Гулак-Артемовський - драматичний актор Гіпноз від співака

Слайд 3

вступ Семен Степанович Гулак-Артемовський ( 16 лютого 1813, Городище - 17 квітня 1873, Москва) - український композитор, співак, драматичний артист, драматург, племінник письменника П. П. Гулака-Артемовського, автор Першої української опери. Наступного, 2013 року, вся Україна буде святкувати його 200 річчя

Слайд 4

Біографія Семен Степанович Гулак-Артемовський народився 4 лютого 1813 р. у містечку Городищі на Київщині, де в 1966 р. створено меморіальний музей уславленого музиканта. Навчався спочатку у Київському духовному училищі, потім у Київській духовній семінарії, був кращим її співаком. Після закінчення семінарії співав у київському митрополичому хорі у Софіївському соборі та Михайлівському Золотоверхому монастирі.

Слайд 5

Діяльність с. гулака- артемовського

Слайд 6

Важлива подія з життя У 1836 р. в житті С. Гулака-Артемовського трапилась важлива подія, яка визначила його подальшу долю. Його спів почув російський композитор Михайло Глинка і запросив юнака до Петербурга, де на той час формувалася придворна хорова капела. Гулак-Артемовський відразу поїхав до Петербурга. Проте вакансії у хорі були заповнені, і С. Гулак-Артемовський залишився в чужому місті без праці і грошей. Повернувшись до Петербурга, Михайло Глинка допоміг юнакові, поселив у себе на квартирі, почав активно його готувати до сценічної діяльності.

Слайд 7

Шлях співака З 1838 p. C. Гулак-Артемовський співає у придворній капелі. Успіхи юного українця були разючі. На одній з вечірок на квартирі композитора приймається рішення відправити Семена Гулака-Артемовського на навчання до Італії. У 1839 р. О. Драгомижський, М. Глинка, П. Степанов, В. Волконський влаштовують благодійний концерт, а гроші за нього дають співакові для навчання у Флоренції та Парижі. Дебют Семена Гулака-Артемовського на сцені Флорентійського оперного театру відбувся в 1841 р.

Слайд 8

Шлях співака Співак блискуче виконав партії в операх "Лючія ді Ламмермур" Доніцетті та "Беатріче ді Тенда" Беріліні. На флорентійській оперній сцені він виступав лише один сезон, а потім повернувся до Петербурга, де як соліст імператорської опери впродовж 22 років виступав на сцені і виконав понад 50 партій переважно з італійського репертуару.

Слайд 9

Найважливіше досягнення Найважливіше досягнення С. Гулака-Артемовського — створення за власним лібретто першої української національної опери "Запорожець за Дунаєм". Сюжет твору підказав йому М. Костомаров. Прем'єра відбулася в 1863 р. у Маріїнському театрі Петербурга, наступного року — у Великому театрі в Москві. На українській сцені її вперше поставив у 1884 p. M. Кропивницький.

Слайд 10

Найважливіше досягнення Опера "Запорожець за Дунаєм" приваблює демократичним характером сюжету, мелодійністю музики, що увібрала барви українського пісенного мистецтва, колоритністю образів, соковитим народним гумором. Це творіння великого майстра стало міцним підґрунтям національного оперного мистецтва.

Слайд 11

С. гулак-артемовський – драматичний актор Водночас, хоч і не часто, він виступав як драматичний актор, завойовуючи прихильність публіки. Серед його ролей був Чуприна із п'єси "Москаль-чарівник" Театральні критики відзначали, що "Артемовський небагато в чому поступається тут Михайлу Щєпкіну", неперевершеному виконавцю цієї ролі. кадр з кінофільму «Москаль-чарівник»

Слайд 12

Гіпноз від композитора С. Гулак-Артемовський вирішує активно зайнятися практичним лікуванням людей гіпнозом, у результативність якого він глибоко вірив. Поголос про лікувальні сеанси колишнього уславленого співака ширився з кожним днем. Він приймав щодня 30—40 осіб, не беручи з них за сеанси гіпнозу жодної копійки. "Це не мистецтво, а дар, і я не маю права брати за нього винагороду", — говорив Семен Степанович.

Слайд 13

Семен петрович, як художник За свідченнями сучасників, Семен Гулак-Артемовський був ще талановитим художником-мініатюристом. У 1854 р. він склав "Статистично-географічні таблиці міст Російської імперії". картина в стилі мініатюризму

Слайд 14

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література