Що значить для сучасного українця «Кобзар» Т.Г.Шевченка
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
План роботи «Кобзар» – духовна Біблія України. Видання «Кобзаря» в Україні. Особистість поета в «Кобзарі». «Кобзар» в житті українців. «Кобзар» Т.Г.Шевченка – духовний заповіт молоді.
Мета презентації З'ясувати значення «Кобзаря» в українській літературі. Поглибити знання про різні видання книги. З'ясувати особистість поета в «Кобзарі». Визначити роль «Кобзаря» в житті українців. Актуальність духовної Біблії для молоді.
«Кобзар» – духовна Біблія україни "Кобзар" - книга, що врятувала націю" «Коли б мені прийшлося одним словом схарактеризувати поезію Шевченка, то я сказав би: се поезія бажання життя. Свобідного життя, всесторонній, нічим не опутаний розвій одиниці і цілої суспільності, цілого народу, – се ідеал Шевченка, котрому він був вірним ціле життя». І.Я.Франко
Видання «Кобзаря» в Україні Яких тільки нема "Кобзарів". Від півтораметрового до найменшого за форматом - 6 на 5 см. При житті Шевченка їх вийшло три.
Видання «Кобзаря» в Україні Уперше «Кобзар» видано 1840 у Санкт-Петербурзі за сприяння Євгена Гребінки. У збірку ввійшло всього вісім творів. Вихід«Кобзаря», навіть урізаного царською цензурою, — подія величезного літературного й національного значення. З першого виступу в літературі Шевченко визначив своєю творчістю шляхи подальшого розвитку української мови та літератури.
Особистість поета в «Кобзарі» Дивовижна доля цієї книги. Поезії, що входять до неї, складались на тернистих дорогах поетового життя, писались то в мандрах, то в казематах, мережились при світлі білих ночей Півночі і в пісках закаспійських пустель, під самотнім сонцем вигнання. Хоча більшість поезій написані поза межами рідного краю, наскрізно струменить у них світлий образ Дніпра і мріє синя далеч українських степів.
«Кобзар» в житті українців Книга від початку і до кінця перейнята вогнем, може найсильнішого поетового почуття: Я так її, я так люблю Мою Україну убогу, Що проклену святого Бога, За нею душу погублю!
Особистість поета в «Кобзарі» У "Кобзарі" поет висловив насамперед самого себе, свою особистість. Від першого й до останнього рядка книга виповнена індивідуальним поетовим почуттям. Тут його, Шевченка, щира й беззахисна у своїй відкритості душа. Тут думки - ним вистраждані, кривди - ним пережиті, тут картини саме його, Тарасового, дитинства. І мова його, і тільки йому властивий тембр голосу.
«Кобзар» в житті українців І досі ця Велика книга промовляє до нас, кличе до активного життя, не думати тільки про "шмат ковбаси", бо ж: Страшно впасти у кайдани Умирать в неволі, А ще гірше - спати, спати І спати на волі.
«Кобзар» в житті українців Власне, найголовніше значення книжки, що автор не дав і не дає своєму народові заснути духовно. Він кличе нас згадати свою історію, часи долі, послідовно відстоює ідею державної самостійності України. То що ж це за книга "Кобзар"? У ньому зупинено час Безцінний минулого дар Що житиме вічно для нас!
«Кобзар» в житті українців Кожен, хто відкривши цей томик "Кобзаря" з чудовими ілюстраціями народного художника Василя Касіяна, вживеться в багатющий світ його образ і всягне в його розпечені надра, відчує, що книгу цю написала людина, яка воістину вистраждала свої відкриття, людина, яка по крутизнах життя піднеслась до вершин мудрості, на верхогір’я людського духу.
«Кобзар» в житті українців В "Кобзарі" мовби акумулювався духовний набуток поколінь, в ньому, крізь людський біль, крізь індивідуальне, раз ураз проступає вселюдське, біблейська далеч історії тут мудро гомонить із сьогоденням. У цьому розумінні "Кобзар" - книга невичерпна, книга - на віки. Нові прийдущі покоління знаходитимуть в ній синтез народного і вселюдського досвіду, як ми знаходимо його у книгах древніх, що вік їхній вимірюється тисячоліттями.
Кобзарю, тебе своїм сучасником звемо Кобзарю! Знов до тебе я приходжу, бо ти для мене совість і закон ... Кобзарю мій! Поете мій високий! А як же ти поезії писав? – „Я не писав. Я плакав і сміявся. Благословив і проклинав Сказати правду, мало турбувався, як я при цьому збоку виглядав". Ліна Костенко
«Кобзар» Т.Г.Шевченка – духовний заповіт молоді. Сьогодні «Кобзар» Тараса Григоровича Шевченка – дуже актуальний і сучасний співрозмовник молодих. Наче до теперішніх юнаків і дівчат звертався він, закликаючи до пізнання історичних коренів, моральних естетичних криниць народу. Наче нам, молодим, адресовані слова: «Якби ви вчились так, як треба, то й мудрість би була своя».
Схожі презентації
Категорії