X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПОЗАКЛАСНЕ ЧИТАННЯ. І. НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ. ПОВІСТЬ «МИКОЛА ДЖЕРЯ»

Завантажити презентацію

ПОЗАКЛАСНЕ ЧИТАННЯ. І. НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ. ПОВІСТЬ «МИКОЛА ДЖЕРЯ»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПОЗАКЛАСНЕ ЧИТАННЯ. І. НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ. ПОВІСТЬ «МИКОЛА ДЖЕРЯ»

Слайд 2

Мабуть, після Тараса Шевченка черкаська земля не давала таланту більшого, ніж талант Нечуя-Левицького. Він заслужив звання народного письменника. Вищої похвали бути не може. О. Гончар

Слайд 3

Повість «Микола Джеря» (1876) є одним із визначних творів Нечуя-Левицького

Слайд 4

Проблематика роману Поміщики — кріпаки, батьки — діти, духовне — матеріальне.

Слайд 5

Пейзаж — зображення живої і неживої природи (природне середовище чи місто); показує місце дії, підкреслює стан, настрій героя.

Слайд 6

Інтер’єр — світ речей; виступає як засіб характеристики героя, місце дії.

Слайд 7

Джеря — духовно вільна особистість.

Слайд 8

Нимидора – дружина гарна, чесна, працьовита людина, вона мала всі права на щастя, але в умовах кріпосницького гніту життя її було понівечено.

Слайд 9

Літературний портрет — один із засобів створення образу, зображення героя: його обличчя, фігури, одягу, манери поведінки.

Слайд 10

Чому в Миколи зароджується ненависть до пана й панщини? Чому Микола змушений був утекти з рідного села? Які картини народного побуту і звичаїв змальовані в повісті «Микола Джеря»? Яка ідея повісті І. Нечуя-Левицького «Микола Джеря»? Розповісти про умови життя Миколи та інших утікачів на заробітках.

Слайд 11

1-ша картка 1. Укажіть, що є предметом зображення в повісті І. Нечуя-Левицького «Микола Джеря». А Життя покріпаченого села і становище заробітчан-бурлак; Б традиційний патріархальний устрій українського села; В сім’я як середовище безперервних конфліктів, зумовлених надто великою кількістю людей; Г розшарування селянства, розпад патріархальних норм родинного життя під

Слайд 12

2-га картка 1. Назвіть серед персонажів повісті І. Нечуя-Левицького «Микола Джеря» (Микола Джеря, його батьки, Бжозовський, Нимидора, Кавуни, Бродовський, Андрій Корчак, Ковбаненко) протилежні соціальні групи, зіткнення між якими і визначає головний її конфлікт.

Слайд 13

3-тя картка Поміркуйте, які українські письменники були попередниками становлення соціально-побутової повісті і в чому виявляється новаторство І. Нечуя-Левицького.

Слайд 14

Реалізм (з лат.— речовий) — один із творчих методів у літературі та мистецтві. Реалізм у літературі — це вірність зображення характерів персонажів, їх психології, психології їх середовища.

Слайд 15

Провідний критерій художності — вірність дійсності; прагнення до безпосередньої достовірності зображення, «відтворення» життя «у формах самого життя».

Слайд 16

Реалістичний твір — твір, у якому автор прагне відтворити й зобразити життя достовірно, в правдоподібних образах та «формах самого життя».

Слайд 17

Домашнє завдання 1. Написати три синканти (невеличкі твори-характеристики героїв) за такою схемою: 1-й рядок — ім’я героя; 2-й рядок — визначальні слова, що характеризують героя; 3-й рядок — стан героя, його дії; 4-й рядок — фраза (слово), що свідчить про авторське ставлення до героя. 2. Написати складний план до роботи на тему «Значення літературної спадщини І. Нечуя-Левицького».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література