Повість " Климко " Григора Тютюнник
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тема: Григір Тютюнник. «Климко». Морально-етичні уроки доброти, чуйності, турботи про рідних. Характеристика образу Климка.
Мета: осмислити та сприйняти морально-етичні уроки доброти,чуйності, турботи про рідних на прикладі взаємостосунків героїв твору, охарактеризувати образ Климка,розкрити художні особливості твору; розвивати культуру зв’язного мовлення, вміння грамотно висловлювати власні роздуми , спостереження, аргументувати свої твердження; виховувати почуття патріотизму, гуманізму, доброти, вміння співпереживати.
План уроку: Літературний диктант. Інтерактивна технологія “Знайомство з героями” з елементами рольової гри. Огляд-конкурс на кращий малюнок із цікавим коментарем на тему “Мій улюблений епізод з твору Григора Тютюнника “Климко”. Коментар ситуацій між героями повісті в яких виявлено доброту, чуйність, турботливість, щирість.
5. Характеристика образу Климка: цитатна характеристика; план до характеристики. Опрацювати V розділ повісті. Робота над ідейно-художнім змістом VI розділу. Художня деталь. Тестове опитування.
Система людських взаємин у повісті Григора Тютюнника «Климко» Доброта Чуйність Турбота Милосердя Климко і д. Кирило Климко і Бочонок водовоз і Климко Климко і Зульфат Климко І Н.М. Климко і бабуся Климко і дівчина Климко І т. Марина Климко І нев. солдат
Характеристика образу Климка План 1. Климко - головний герой повісті, дитина – сирота. 2. Портрет і зовнішність героя. 3. Риси характеру: а) чуйність і доброта; б) благородство,щирість; в) винахідливість,мудрість, сила волі; г) уважність,працьовитість. 4. Поведінка і прагнення хлопця: а) бажання навчатися; б) турботливий, співчутливий; в) відповідальність за доручену справу; г) шанобливе ставлення до дружби. 5. Значення образу Климка.
Схема формування Климка як особистості Климко бабуся дівчина тітонька Марина швець невідомий солдат дядько Кирило Зульфат Наталія Миколаївна Бочонок, аптекар водовоз
Художня деталь - виразна подробиця з твору , яка подає певний епізод , подію чи випадок у несподіваному ракурсі. Типи художніх деталей речова інтер’єрна портретна пейзажна Художня деталь за чуттєвим сприйняттям зорова слухова дотикова нюхова Художня деталь за частотністю використання наскрізна (повторювана) одномоментна
Акродиктант 1) Заключна частина художнього твору або певного розділу його. 2) Один з основних літературних родів, складається з шести літер. 3) Літера українського алфавіту,яка позначає один з головних звуків і якою не починаються слова. 4) Вигадана розповідь,яка передає уявлення наших предків про всесвіт, природу, богів, демонів тощо. 5) Фольклорний розповідний твір про вигадані,а часом і фантастичні події. 6) Невеликий прозовий твір,у якому розповідається про одну або кілька подій з життя одного героя чи кількох головних персонажів протягом обмеженого проміжку часу. (Ключ: перші літери відповідей утворюють ім'я головного героя повісті “Климко” .)
Підсумок уроку Прочитавши і проаналізувавши повість “Климко”, я відчув…,зрозумів…,подумав… .
Схожі презентації
Категорії