X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Повість " Климко " Григора Тютюнник

Завантажити презентацію

Повість " Климко " Григора Тютюнник

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: Григір Тютюнник. «Климко». Морально-етичні уроки доброти, чуйності, турботи про рідних. Характеристика образу Климка.

Слайд 2

Мета: осмислити та сприйняти морально-етичні уроки доброти,чуйності, турботи про рідних на прикладі взаємостосунків героїв твору, охарактеризувати образ Климка,розкрити художні особливості твору; розвивати культуру зв’язного мовлення, вміння грамотно висловлювати власні роздуми , спостереження, аргументувати свої твердження; виховувати почуття патріотизму, гуманізму, доброти, вміння співпереживати.

Слайд 3

Ідеалізм мій полягає в тому, що я завжди жду від людини хорошого. Григір Тютюнник

Слайд 4

Епіграф уроку Найвища наука життя-мудрість, А найвища мудрість-бути добрим. Григір Тютюнник

Слайд 5

План уроку: Літературний диктант. Інтерактивна технологія “Знайомство з героями” з елементами рольової гри. Огляд-конкурс на кращий малюнок із цікавим коментарем на тему “Мій улюблений епізод з твору Григора Тютюнника “Климко”. Коментар ситуацій між героями повісті в яких виявлено доброту, чуйність, турботливість, щирість.

Слайд 6

5. Характеристика образу Климка: цитатна характеристика; план до характеристики. Опрацювати V розділ повісті. Робота над ідейно-художнім змістом VI розділу. Художня деталь. Тестове опитування.

Слайд 7

Слайд 8

Проблемне питання Чому дитина , позбавлена в житті всього , поспішає творити добро?

Слайд 9

Наталя Миколаївна стояла осторонь від натовпу…

Слайд 10

Несподівана зустріч

Слайд 11

Облава! ..Облава!..

Слайд 12

Туди, дядю, біжіть!..

Слайд 13

Система людських взаємин у повісті Григора Тютюнника «Климко» Доброта Чуйність Турбота Милосердя Климко і д. Кирило Климко і Бочонок водовоз і Климко Климко і Зульфат Климко І Н.М. Климко і бабуся Климко і дівчина Климко І т. Марина Климко І нев. солдат

Слайд 14

Добро і зло у повісті Григора Тютюнника «Климко"

Слайд 15

Характеристика образу Климка План 1. Климко - головний герой повісті, дитина – сирота. 2. Портрет і зовнішність героя. 3. Риси характеру: а) чуйність і доброта; б) благородство,щирість; в) винахідливість,мудрість, сила волі; г) уважність,працьовитість. 4. Поведінка і прагнення хлопця: а) бажання навчатися; б) турботливий, співчутливий; в) відповідальність за доручену справу; г) шанобливе ставлення до дружби. 5. Значення образу Климка.

Слайд 16

Схема формування Климка як особистості Климко бабуся дівчина тітонька Марина швець невідомий солдат дядько Кирило Зульфат Наталія Миколаївна Бочонок, аптекар водовоз

Слайд 17

Художня деталь - виразна подробиця з твору , яка подає певний епізод , подію чи випадок у несподіваному ракурсі. Типи художніх деталей речова інтер’єрна портретна пейзажна Художня деталь за чуттєвим сприйняттям зорова слухова дотикова нюхова Художня деталь за частотністю використання наскрізна (повторювана) одномоментна

Слайд 18

Акродиктант 1) Заключна частина художнього твору або певного розділу його. 2) Один з основних літературних родів, складається з шести літер. 3) Літера українського алфавіту,яка позначає один з головних звуків і якою не починаються слова. 4) Вигадана розповідь,яка передає уявлення наших предків про всесвіт, природу, богів, демонів тощо. 5) Фольклорний розповідний твір про вигадані,а часом і фантастичні події. 6) Невеликий прозовий твір,у якому розповідається про одну або кілька подій з життя одного героя чи кількох головних персонажів протягом обмеженого проміжку часу. (Ключ: перші літери відповідей утворюють ім'я головного героя повісті “Климко” .)

Слайд 19

Проблемне питання: чому дитина,позбавлена в житті всього , поспішає творити добро?

Слайд 20

Підсумок уроку Прочитавши і проаналізувавши повість “Климко”, я відчув…,зрозумів…,подумав… .

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література