X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПОЕМА «МОЙСЕЙ» — ОДНА З ВЕРШИН ТВОРЧОСТІ І. Я. ФРАНКА

Завантажити презентацію

ПОЕМА «МОЙСЕЙ» — ОДНА З ВЕРШИН ТВОРЧОСТІ І. Я. ФРАНКА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПОЕМА «МОЙСЕЙ» — ОДНА З ВЕРШИН ТВОРЧОСТІ І. Я. ФРАНКА

Слайд 2

«Мойсей» Франка — це заповіт українському народові. О. Білецький

Слайд 3

Протягом скількох років І. Франко створював збірку «Зів’яле листя»? А 1886–1896; Б 1887–1897; В 1886–1895

Слайд 4

Скільки жмутків мала збірка «Зів’яле листя»? А Два; Б три; В чотири.

Слайд 5

До якого жмутку збірки «Зів’яле листя» належить поезія «Червона калино, чого в лузі гнешся?»? А До першого; Б до другого; В до третього.

Слайд 6

Однією з високохудожніх перлин української літератури є написання в 1905 році глибоко патріотичної поеми Франка «Мойсей»

Слайд 7

У передмові до поеми «Мойсей» Франко писав: «Основною темою поеми я зробив смерть Мойсея, як пророка, не признанного своїм народом».

Слайд 8

скульптура Мікеланджело — образ біблійного Мойсея.

Слайд 9

Якими думами сповнений вступ до поеми? Для чого пророк нагадує своєму народові про рабське минуле і Божий задум? Чим керується Мойсей у своїх діях? У поемі є притча про терен? Кого символізує ця рослина? Чи доречним є порівняння іудеїв з тереном? Яке ваше враження від поеми «Мойсей»?

Слайд 10

Поет змальовує Мойсея справжнім народним ватажком. Він був повністю відданий інтересам пригніченого народу, усе життя, силу й здоров’я віддав йому.

Слайд 11

Кого звинувачує у своїх бідах Мойсей? Якими художніми засобами автор розкриває образ Мойсея? Які риси притаманні характеру Мойсея? Чи є які хиби в Мойсея? Чому смерть Мойсея змусила народ переглянути свої погляди і раптово осягнути Боже призначення?

Слайд 12

1. Центральний образ поеми — Мойсей. 2. Опис зовнішності. 3. Особлива місія Мойсея. 4. Відданість інтересам народу. 5. Важкі сумніви, внутрішня боротьба пророка. 6. Трагізм долі Мойсея. 7. Віра в майбутнє.

Слайд 13

1. Вивчити напам’ять уривок з прологу до поеми «Мойсей». 2. Аналіз поеми «Мойсей». 3. Характеристика образу Мойсея. 4. Скласти цитатний план до прологу поеми «Мойсей». Домашнє завдання

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література