X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Остап

Завантажити презентацію

Остап

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема ЖИТТЄВИЙ І ТВОРЧИЙ ШЛЯХ ОСТАПА ВИШНІ – одного з найвидатніших українських письменників - гумористів

Слайд 2

Знати: основні етапи біографії Остапа Вишні; історичні умови та чинники, які мали визначальний вплив на творчість та світогляд письменника; конкретно-історичне та загальнолюдське значення його творчості; знати про гумористичну, сатирично-викривальну традицію української літератури.

Слайд 3

Вміти: аналізувати етапи життєвого та творчого шляху письменника, аналізувати щоденник; виявляти здатність аргументувати свої твердження, власну думку; користуватися підручником, довідниковими та додатковими джерелами.

Слайд 4

Урок - презентація Групи: 1. Бібліографи 2. Літературознавці 3. Дослідники 4. Літературні теоретики 5. Літературні критики

Слайд 5

План уроку 1.Життєпис Остапа Вишні. 2. Творча спадщина . 3. Аналіз щоденника « Чиб’ю.1934». 4. Теорія літератури. 5. Спадщина Остапа Вишні в оцінці видатних діячів мистецтва.

Слайд 6

Життєпис Остапа Вишні

Слайд 7

Остап Вишня

Слайд 8

Справжнє ім'я — Павло Михайлович Губенко. Народився на хуторі Чечва біля містечка Грунь Зіньківського повіту на Полтавщині Початкова, потім двокласна школа в Зінькові, згодом продовжив навчання в Київській військово-фельдшерській школі, Працював фельдшером в російській армії, а з часом — у хірургічному відділі лікарні Південно-Західних залізниць.

Слайд 9

Родина Губенків не була заможною. Батько працював прикажчиком у поміщицькому маєтку.. І все ж батько мріяв дати освіту всім дітям.

Слайд 10

Слайд 11

До 1917 р. працював фельдшером у Київській залізничній лікарні. Там його полюбили всі. Від природи був талановитою людиною.

Слайд 12

Слайд 13

Офіційно Остап Вишня тривалий час не був членом письменницьких організацій. Лише наприкінці 20-х рр., після ліквідації ВАПЛІТЕ, став одним із організаторів Пролітфронту. На той час приятелював із М. Хвильовим та М. Кулішем.

Слайд 14

Слайд 15

Остап Вишня, широковідомий сатирик і гуморист, член Пролітфронту, друг Хвильового і Куліша, потрапив одним із перших під репресії . Його арештували 26 грудня 1933 р., звинувативши в контрреволюційній діяльності й тероризмі.

Слайд 16

Під слідством перебував до 4 квітня 1934 р., зазнав численних тортур і допитів, нарешті не витримав і «зізнався» в усьому, чого домагалися від нього слідчі. Його засудили до розстрілу, одначе вирок замінили десятирічним ув'язненням у північних таборах.

Слайд 17

Слайд 18

Дружина Варвара Олексіївна . До арешту вона була актрисою. Разом із сином Остапа Вишні від першої дружини В'ячеком і власною донькою Марією її вислали з України. Велике значення мали її теплі, щирі листи.

Слайд 19

Слайд 20

Любов Остапа Вишні до всього живого, до світу природи є незаперечною ознакою його натури. Тож рибалити і полювати він ходив скоріше для того, щоб назбирати побільше смішних історій, щоб побути в колі друзів.

Слайд 21

Остап Вишня и Максим Рильський на охоті.

Слайд 22

У 1955 р. був реабілітований судовими органами. Невдовзі, 28 вересня 1956 р., — смерть, що постійно чатувала на нього на півночі, наздогнала.

Слайд 23

Вшанування пам’яті

Слайд 24

Тести 1. Справжнє ім’я та прізвище Остапа Вишні: А) Павло Гробовський Б) Олег Ольжич В) Павло Губенко

Слайд 25

2. Остап Вишня народився: А) в с. Чаплинка на Херсонщині Б) в м. Носівка на Чернігівщині В) на Полтавщині в хуторі Чечва

Слайд 26

3. Початкову освіту здобув у: А)сільській школі Б)в Полтаві В)в м. Грунь

Слайд 27

4. В якому році підліток був зарахований на казенне навчання до Києва: А)1901 Б) 1903 В) 1905

Слайд 28

5. Яку професію він тут здобув? А) юриста Б) бухгалтера В) хірурга Г) фельдшера Д) вчителя

Слайд 29

6. Що стало на перешкоді до закінчення Київського університету? А)відданість літературі Б)смерть батька В)нестача коштів

Слайд 30

Самоперевірка 1- В 2- В 3- А 4- Б 5- Г 6- А

Слайд 31

Творчість Остапа Вишні

Слайд 32

Остап Вишня – чародій сміху Остап Вишня, хто він для нас? Країна веселої мудрості. Слава України, її невмируща краса. Олесь Гончар

Слайд 33

Важливо! Крім власного жанру усмішки й фейлетону, Вишня започаткував власний тип гумористичного нарису, оповідання й навіть новели Літературна спадщина Остапа Вишні — це тисячі гуморесок-усмішок у пресі на злободенні теми дня. На вимоги читачів значна частина газетних «усмішок» Вишні видавалась окремими збірками великими тиражами і по кілька разів. Лише в 1928 р. вийшло коло 25 збірок «Вишневих усмішок», а 1928 р. — було видано чотирьохтомне видання вибраних усмішок.

Слайд 34

Перші кроки в творчості: У листопаді 1919 року на сторінках кам'янець-подільських газет "Народна воля" і "Трудова громада" були надруковані твори Губенка

Слайд 35

Псевдонім: У 1921 році письменник став працівником республіканської газе- ти "Вісті ВУЦВК". З цього часу розпочинається період його активної творчості (псевдонім Остап Вишня вперше з'явився 22 липня 1921 р. в "Селянській правді" під фейлетоном "Чудака, їй-богу!").

Слайд 36

Творчість: У 1923 році -близько трьохсот творів на найрізноманітніші теми. Збірки усмішок — "Діти небесні" (1923), "Кому веселе, а кому й сумне", "Реп'яшки", "Вишневі усмішки сільські" (1924), "Вишневі усмішки кримські" (1925), "Вишневі усмішки кооперативні" (1927), "Вишневі усмішки закордонні" (1930). Десять років - близько ста книжок вишнівської сатири і гумору Мисливські усмішки: “Ружжо”, “Екіпіровка мисливця”,“Мисливство”

Слайд 37

Робота в пресі стала своєрідним продовженням громадської зрілості. Виступав на сторінках “Вістей”,”Селянської правди”.

Слайд 38

Гуморист працює над перекладами творів російської та світової класики-М.Гоголя, А.Чехова, Марка Твена

Слайд 39

Остап Вишня продовжив літературні традиції С.Руданського,Л.Глібова,І.Нечуя-Левицького,І.Карпенка-Карого,В.Самійленка

Слайд 40

У газеті „Вісті” малював карикатури молодий Олександр Довженко. І постійним героєм дружніх шаржів Сашка став Остап Вишня. „Народ має бачити справжнє обличчя того, чиїми фейлетонами так захоплюється”, - жартував Довженко

Слайд 41

Дружба Остап Вишня, Микола Хвильовий, Майк Йогансен, Микола Куліш – це покоління згодом назвуть „першими хоробрими”. Молоді й зухвалі, за кілька років вони створили в червоній столиці нове літературне середовище. „Плуг”, „Гарт”, ВАПЛІТЕ Дружба

Слайд 42

1932-1933 роки Остапа Вишню перестають друку- вати. Аби заробити на життя, він перекладає з російської п’єси для харківських театрів.

Слайд 43

1932-1933 роки Втрата друга Миколи Хвильового. Три дні і три ночі Остап Вишня не виходив зі своєї кімнати. Найвеселіший письменник України – гірко плакав і безпорадно бив кулаками в стіну. Дружина навіть побоювалася, що він збожеволів від горя.

Слайд 44

Другий період творчості після заслання: Газета "Радянська Україна" (26 лютого 1944 р.)- усмішка "Зенітка", що ознаменувала початок другого періоду його літературної діяльності. Незабаром одна за одною виходять нові книжки письменника — "Самостійна дірка" (1945), "Зенітка" ( 1947), "Весна-красна" 0949), "Вишневі усмішки" (1950), "Мудрість колгоспна" (1952), "Великі ростіть" (1955). У 1956 році виходять твори Остапа Вишні у двох томах. Остап Вишня- “король українського тиражу”

Слайд 45

Після Великої Вітчизняної війни Остап Вишня – член редколегії журналу «Перець» і один із найактивніших його співробітників, член правління Спілки письменників України

Слайд 46

Жанрова своєрідність творів: - письменник-новатор 20-х рокiв XX столiття, один iз корифеïв  украïнськоï сатирично-гумористичноï лiтератури -збагатив i жанровi рiзновиди  памфлета, фейлетону, гуморески, нарису, -створив новий жанр сатири  - усмiшку (рiзновид гумористичного оповiдання, для якого характернi лаконiзм, влучнiсть,  дотепнiсть, iронiчнiсть )

Слайд 47

Тематика творів: - українське село у віковічних злиднях; -доля інших народів; -розвиток української культури; -потяг неосвічених людей до нового життя; -партійна ідеологія; -проблеми розвитку національної мови; -відродження національної гідності українського народу; -природа як джерело краси й натхнення.

Слайд 48

Пройнятi любов'ю до природи i тварин "Мисливськi усмiшки". Є в гумориста i  усмiшки про дитинство письменника i людей, якi були поруч iз ним. У "Вишневих  усмішках» сатирик розкриває тему мужностi i нескореностi нашого народу в роки  Великоï Вiтчизняноï вiйни.

Слайд 49

„Усе життя гумористом! Господи! Збожеволіти можна від суму!” – написав Остап Вишня в щоденнику незадовго до смерті. В його драматичному житті справді було від чого збожеволіти. І було більше приводів плакати, ніж сміятися. Але Вишня не міг бачити печальних облич – і робив усе, щоб змусити читача всміхнутись. А народ платив йому любов’ю, бо розумів: так сміятися з людини міг тільки той, хто щиро її любив.

Слайд 50

Висновок: Простота викладу  i задушевний тон, несподiванi висновки, характери героïв iз нацiональним  пiдAрунтям творiв Остапа Вишнi викликали доброзичливий смiх, який не ображав  людей, а змушував замислюватися, лiкував, виховував. А тому твори цi були i є  популярними в народi.

Слайд 51

Клоуз - тест 1. Як називаєтьтся перший друкований твір

Слайд 52

Який перший псевдонімом ?

Слайд 53

3. На скільки періодів ділиться творчість Остапа Вишні?

Слайд 54

4. Який різновид оповідання ввів Остап Вишня?

Слайд 55

5. У яких літературних групах брав участь?

Слайд 56

6. Як називалася спільна книжка Остапа Вишні і Марка Твена?

Слайд 57

Взаємоперевірка 1. “Демократичні реформи Денікіна” 2. Павло Грунський 3. Два 4. Усмішка 5. “ Плуг”, “ Гарт” 6.” Марк Твен- Остап Вишня. Сільськогосподарська пропаганда”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література