X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Оксана Забужко

Завантажити презентацію

Оксана Забужко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Оксана Стефанівна  Забужко

Слайд 2

Сторінками біографії Народилася 19 вересня 1960 року в Луцьку в родині філологів. 1968 р. переїхала з батьками до Києва. . Перший літературний герой, з яким себе ідентифікувала (оскільки він також писав вірші) - Вінні-Пух.

Слайд 3

Освіта 1977 - Київська середня школа №82 1982-1985 - філософський факультет Київського університету та аспірантура Інституту філософії України. 1987 р. захистила дисертацію «Естетична природа лірики як роду мистецтва» на звання кандидата філософських наук.

Слайд 4

Громадська діяльність В 1986-1988 рр. викладала естетику та історію культури в Київській консерваторії ім.Чайковського. З 1988 р. - співробітник Інституту філософії Академії Наук України. Член Наглядової Ради Міжнародного Фонду «Відродження», Член багатьох редколегій, журі, конкурсних комітетів в Україні та за кордоном.

Слайд 5

Закордонна діяльність В 1992-1994 рр. перебувала в університетах США (Пенсильванському, Гарвардському, Пітсбурзькому) як “запрошений письменник” та Фулбрайтівський стипендіат. Віце-президент Українського ПЕН-центру.

Слайд 6

Творчість. Поезія «Мова — будь-яка — таки найбільша любов мого життя: тільки-бо мова спроможна поєднати музику і міф—дві речі, без яких світ був би просто непридатним до проживання».

Слайд 7

Проза «Перша і головна заповідь письменника: Не збреши. Здавалось б, просто. Та саме вона, коли триматись її послідовно, й робить літературу небезпечною професією — як у альпініста або водолаза»

Слайд 8

Повісті в перекладах іншими мовами ''...Стільки в світі краси,як це все вмістити?..Як же це все вмістити,якщо світ такий величезний?''

Слайд 9

Інсценізації та екранізації "ПОПІЛ" ("Попелюшка") (1997 р.) „КАЛИНОВА СОПІЛКА” (ЗА „КАЗКОЮ ПРО КАЛИНОВУ СОПІЛКУ”) В ЧЕРНІВЕЦЬКОМУ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНОМУ ТЕАТРІ ІМ.ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ (2009 р.) «ДІВЧАТКА» в ефірі Чеського Радіо (2008 р.)

Слайд 10

Нагороди «Поезія - частина життя, найбезпосередніший, стихійний на нього відгук, проза - паралельний, самостійний "віртуальний" світ, який треба по-конструкторському "побудувати" …»

Слайд 11

«Ви - щаслива жінка?» «Треба звідати життя по всьому діапазону з усією можливою інтенсивністю. Ще Берберова колись дуже гарно сказала: я ніколи не хотіла бути щасливою, я хотіла бути живою. От у цьому сенсі - бути живою - я дуже старалась...»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література