X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Наша галактика"

Завантажити презентацію

"Наша галактика"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Наша Галактика Виконали учні 11-А класу: Фурдиш Вероніка та Манакова Світлана

Слайд 2

Галактика— гігантська, гравітаційно-зв'язана система із зірок і зоряних скупчень, міжзоряного газу і пилу, і темної матерії. Всі об'єкти в складі галактик беруть участь в русі відносно загального центру мас.

Слайд 3

Галактики відрізняються великою різноманітністю: серед них можна виділити сфероподібні еліптичні галактики, дискові спіральні галактики, галактики з перемичкою (баром), карликові, неправильні і т. д.

Слайд 4

У просторі галактики розподілені нерівномірно: в одній області можна знайти цілу групу близьких галактик, а в іншій можна не знайти жодної, навіть найменшої галактики (такі порожні області простору називаються войдами). Точна кількість галактик в спостережуваній частині Всесвіту невідома, але, за оцінками, їх близько ста мільярдів.

Слайд 5

Чумацький Шлях — власна назва галактики, у якій розташована Сонячна система, а також усі зорі, які ми бачимо неозброєним оком.

Слайд 6

Українці здавна мали багато назв нашої галактики. Чумацький шлях — найпоширеніша з них. Згідно з легендою чумаки їздили до Криму по сіль, орієнтуючись вночі на світлу смугу на небі. Також вживаються назви Молочний шлях і Галактика (з великої літери, щоб уникнути плутанини з іншими галактиками).

Слайд 7

Чумацький Шлях при спогляданні на небі виглядає як неяскрава дифузна світла смуга, що проходить приблизно вздовж великого кола небесної сфери.

Слайд 8

Основний диск Чумацького Шляху має близько 100 000 — 120 000 світлових років у діаметрі та близько 250 000 — 300 000 у периметрі. Поза межами ядра галактики товщина Чумацького Шляху становить приблизно 1 000 світлових років. У Чумацькому Шляху налічується понад 300 млрд зір.

Слайд 9

У лютому 2010 року астрономи Європейської південної обсерваторії (Чилі) виявили такі ж зірки в карликових галактиках у сузір'ях Печі, Скульптора, Секстанта і Кіля.

Слайд 10

Галактичний диск оточено сфероїдним гало, що складається зі старих зір та кулястих скупчень, 90% яких перебуває на відстані менше 100 000 світлових років[13] від центру галактики. Гало — оптичне явище, що виникає внаслідок заломлення та відбиття світла в льодяних кристалах і спостерігається найчастіше в атмосфері у перисто-шаруватих хмар, рідше — за інших умов.

Слайд 11

Наша Галактика є гігантською зоряною системою і логічно, що у неї мають бути супутники. Серед них найвідоміші такі карликові галактики, зоряні потоки та кулясті скупчення: Велика Магелланова Хмара Мала Магелланова Хмара Карликова галактика Великий Пес Потік Стрільця Потік Хелмі кулясте скупчення NGC 5466

Слайд 12

Спіральні галактики мають рукава, які простягаються з центру, як колісні спиці, які скручуються по спіралі. Наша Сонячна система розташована в центральній частині одного з рукавів, який називається рукав Оріона. Рукав Оріона колись вважався невеликим "відростком" більш великих рукавів, таких як рукав Персея або рукав Щита-Центавра. Не так давно з'явилося припущення, що рукав Оріона дійсно є відгалуженням рукава Персея і не виходить з центру галактики.

Слайд 13

У центрі Чумацького шляху знаходиться неймовірно масивна чорна діра, масу якої складно собі уявити.

Слайд 14

Анімація, представлена нижче, демонструє реальний рух зірок навколо чорної діри з 1997 по 2011 роки в районі одного кубічного парсека в центрі нашої галактики. Коли зірки наближаються до чорної діри, вони роблять петлю навколо неї на неймовірній швидкості.

Слайд 15

Навіть якщо в галактиці Чумацький шлях будуть постійно утворюватися нові зірки, вона не зможе збільшитися в розмірах, якщо не отримуватиме новий матеріал звідкись ще. А Чумацький шлях дійсно розширюється.

Слайд 16

За допомогою комп'ютерного моделювання, фахівці з Гарвардського-Смітсонського Центру Астрофізики зробили висновок, що наша галактика та галактика Андромеди, які наближаються одна до одної зі швидкістю біля 500 тисяч км/год, врешті-решт об'єднаються. Це станеться приблизно через 2 мільярди років

Слайд 17

Тести

Слайд 18

Які об'єкти в складі галактик беруть участь в русі відносно загального центру мас? А) Всі Б) Астероїди В)Комети

Слайд 19

У просторі галактики розподілені А) Рівномірно Б) Нерівномірно В) Хаотично

Слайд 20

Де знаходиться неймовірно масивна чорна діра? В) У центрі Чумацького шляху А) У сонячній системі Б) Невідомо

Слайд 21

Яка власна назва галактики, у якій розташована Сонячна система, а також усі зорі, які ми бачимо неозброєним оком? В) Чумацький Шлях А) Туманність Андромеди Б) Велика Магелланова Хмара

Слайд 22

Дякуємо за увагу!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література