X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Наша галактика - Чумацький Шлях"

Завантажити презентацію

"Наша галактика - Чумацький Шлях"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Наша галактика - Чумацький Шлях"

Слайд 2

   Наша Галактика - зоряна система, в яку занурена Сонячна система, називається Чумацький Шлях. Чумацький Шлях - грандіозне скупчення зірок, видиме на небі як світла туманна смуга. У нашій Галактиці - Чумацькому Шляху - понад 200 млрд. зірок різної світності й кольору. НАША ГАЛАКТИКА - ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ

Слайд 3

ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ, тьмяне світіння на нічному небі від мільярдів зірок нашої Галактики. Смуга Молочного Шляху оперізує небо широким кільцем. Особливо добре Чумацький Шлях видно далеко від міських вогнів. У Північній півкулі його зручно спостерігати близько опівночі в липні, в 10 годин вечора в серпні або в 8 годин вечора у вересні, коли Північний Хрест сузір'я Лебідь знаходиться поблизу зеніту. Слідуючи поглядом за мерехтливої смугою Чумацького Шляху на північ або північний схід, ми минаємо сузір'я Кассіопеї (у формі букви W) і рухаємося в бік яскравої зірки Капела. За Капелою можна побачити, як менш широка і яскрава частина Чумацького Шляху проходить трохи на схід Поясу Оріона і схиляється до горизонту неподалік від Сіріуса - найяскравішої зірки на небі. Найбільш яскрава частина Чумацького Шляху видно на півдні і південному заході в той час, коли Північний Хрест знаходиться над головою. При цьому видно дві гілки Чумацького Шляху, розділені темним проміжком. Хмара у Щиті, що Е. Барнард називав «перлиною Чумацького Шляху», розташований на півшляху до зеніту, а нижче видно чудові сузір'я Стрілець і Скорпіон.

Слайд 4

З чого складається Галактика? В 1609 році, коли великий італієць Галілео Галілей першим спрямував телескоп на небо, він відразу ж зробив велике відкриття: він розгадав, що таке Чумацький Шлях. З допомогою примітивного телескопа Галілею вдалося розділити найяскравіші хмари Чумацького Шляху на окремі зірки. Але за ними він відкрив нові, більш тьмяні хмари, загадку яких він зі своїм примітивним телескопом вже розгадати не зміг. Але Галілей зробив правильний висновок про те, що і ці слабо світяться хмари, видимі в його телескоп, теж повинні складатися з зірок. Молочний Шлях, який ми називаємо нашою Галактикою, насправді складається приблизно з 200 мільярдів зірок. І Сонце зі своїми планетами - тільки одна з них. При цьому наша Сонячна система розташована в центрі Чумацького Шляху, а віддалена від нього приблизно на дві третини його заради вуса. Ми живемо на околиці нашої Галактики. Туманність Кінська Голова - це холодна хмара з газу і пилу, яка закриває від нас знаходяться за ним зірки і галактики.

Слайд 5

Чумацький Шлях оперізує небесну сферу по великому колу. Жителям Північної півкулі Землі, в осінні вечори вдається побачити ту частину Чумацького Шляху, що проходить через Кассіопею, Цефей, Лебідь, Орел і Стрільця, а під ранок з'являються інші сузір'я. У Південній півкулі Землі Чумацький Шлях простягається від сузір'я Стрільця до сузір'їв Скорпіон, Циркуль, Центавр, Південний хрест, Кіль, Стріла.

Слайд 6

Існує безліч легенд, що розповідають про походження Чумацького Шляху. Особливої уваги заслуговують два схожих давньогрецьких міфу, які розкривають етимологію слова Galaxias і його зв'язок з молоком . Одна з легенд розповідає про разлившемся по небу материнському молоці богині Гери, годувала грудьми Геракла. Коли Гера дізналася, що немовля, якого вона годує грудьми не її власне дитя, а незаконний син Зевса і земної жінки, вона відштовхнула його і пролите молоко стало Чумацьким Шляхом. Інша легенда говорить про те, що пролите молоко - це молоко Реї, дружини Кроноса, а немовлям був сам Зевс. Кронос пожирав своїх дітей, так як йому було провіщено, що він буде повалений з вершини Пантеону власним сином. У Реї зародився план про те, як врятувати свого шостого сина, новонародженого Зевса. Вона обернула в дитячі одягу камінь і підсунула його Кроносу. Кронос попросив її погодувати сина ще раз, перед тим як він його проковтне. Молоко, пролите з грудей Реї на голий камінь, згодом стали називати Чумацьким Шляхом. Легенда...

Слайд 7

Система Чумацького шляху Система Чумацького шляху - велика зоряна система (галактика), до якої належить Сонце. Система Чумацького шляху складається з безлічі зірок різних типів, а також зоряних скупчень і асоціацій, газових і пилових туманностей і окремих атомів і частинок, розсіяних в міжзоряному просторі. Велика частина їх займає обсяг линзообразной форми поперечником близько 100'000 і товщиною близько 12'000 світлових років. Менша частина заповнює майже сферичний обсяг з радіусом близько 50'000 світлових років. Всі компоненти Галактики зв'язані в єдину динамічну систему, що обертається навколо малої осі симетрії. Центр Системи знаходиться в напрямку сузір'я Стрільця.

Слайд 8

Серце Чумацького шляху астрономам вдалося поглянути на серці нашої галактики. За допомогою космічного телескопа Чандра була складена мозаїчна картинка, яка охоплює відстань 400 на 900 світлових років. На ній вчені побачили місце, де зірки вмирають і відроджуються з дивовижною частотою. Крім того, в цьому секторі виявлено більше тисячі нових джерел рентгенівського випромінювання. Більшість рентгенівських променів не проникають за межі земної атмосфери, тому такі спостереження можна вести тільки за допомогою космічних телескопів. Вмираючи, зірки залишають хмари газу і пилу, які вичавлюються з центру і, охолоджуючись, рухаються до віддалених зон галактики. Ця космічна пил містить у собі весь спектр елементів, у тому числі ті, що є будівельниками нашого організму. Так що ми, буквально складаємося з зоряного попелу.

Слайд 9

Існує безліч космічних об'єктів, які ми можемо побачити - це зірки, туманності, планети. Але більша частина Вселить ної невидима. Наприклад, чорні діри. Чорна діра - це ядро масивної зірки, щільність і сила тяжіння якого після спалаху наднової так зросли, що з її поверхні не виривається навіть світло. Тому побачити чорні діри ще не вдалося нікому. Цими об'єктами досі займається теоретична астрономія. Однак багато вчених переконані в існуванні чорних дір. Вони вважають, що тільки в нашій Галактиці їх налічується більше 100 мільйонів, і кожна з них-це залишок гігантської зірки, що вибухнула в далекому минулому. Маса чорної діри повинна бути колосальною, у багато разів більше маси Сонця, оскільки вона поглинає все, що виявляється поруч: і міжзоряний газ, і будь-яке інше космічне речовина. На думку астрономів, велика частина маси Всесвіту прихована в чорних дірах. Про їх існування досі свідчить лише рентгенівське випромінювання, що спостерігається в деяких місцях космосу, де нічого не вдається розгледіти в оптичний, ні в радіотелескоп. Що таке чорна діра?

Слайд 10

Смуга Чумацького Шляху найяскравіші зірки нашої Галактики знаходяться в її диску. Наше Сонце розташоване теж майже що в диску Галактики, тому інші зірки здаються нам розмитими в дифузну смугу, що перетинає нічне небо. На фотографії зображена південна частина Чумацького Шляху. 24.02.1999

Слайд 11

КОЛИСЬ ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ ЗІТКНУВСЯ З ІНШОЮ ГАЛАКТИКОЮ Останні дослідження астрономів дають підставу припустити, що мільярди років тому наша галактика Чумацький Шлях зіткнулася з іншої, меншої за розмірами, і результати цієї взаємодії у вигляді залишків цієї галактики все ще присутні у Всесвіті. Спостерігаючи близько 1500 солнцеподобных зірок, міжнародна команда дослідників прийшла до висновку, що траєкторія їх руху, а також взаємне розташування, може бути свідченням такого зіткнення. "Чумацький Шлях - велика галактика і ми вважаємо, що вона виникла в результаті злиття декількох більш дрібних", - заявила Розмарі Віс (Rosemary Wyse) з університету Джона Хопкінса. Віс і її колеги з Великобританії та Австралії вели спостереження периферійних зон Чумацького Шляху, вважаючи, що саме там можуть бути сліди зіткнень. Попередні аналіз результатів досліджень підтвердив їх припущення, а розширений пошук (вчені припускають вивчити близько 10 тисяч зірок) дозволить встановити з точністю. Зіткнення, що мали місце в минулому, можуть повторитися і у майбутньому. Так, згідно з розрахунками, через мільярди років повинні зіткнутися Чумацький Шлях і туманність Андромеди-найближча до нас спіралеподібне галактика.

Слайд 12

Спасибі за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Астрономія