X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Народні традиції, звичаї і побут"

Завантажити презентацію

"Народні традиції, звичаї і побут"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Мета. Ознайомити учнів з історичним минулим української армії та її сучасним. Розвивати мовлення учнів та вміння виступати перед аудиторією. Виховувати повагу до дідусів, татусів, бажання стати військовим. Форма проведення. Передача у студії “1 + 4 “

Слайд 3

Сьогодні в програмі: 1.Рубрика ” Вітальна ” 2. Рубрика ” Історична ” 3. Рубрика ” Навчальна ” 4. Рубрика ” Впізнай і привітай ” 5.Рубрика ” Ігрова ”

Слайд 4

Рубрика: “Вітальна” 4. В мирний час служив мій дід Захищав народ, як слід. 5. Нині будемо святкувати Свято славних Збройних сил. Хоч ми ще зовсім малята, Привітаємо усіх. 6. Дідусів, татусів. Однокласників своїх. Хлопці наші – просто “Клас!” Ми вітаємо всіх вас! 7.Вам бажаємо всім – підростати. І професію військового обрати. Щоб у армії ви служили. І Вітчизну боронили! Ведуча. Увага! Увага! Передачу починаємо. І наших дівчаток зустрічаємо. 1.Сьогодні в цей грудневий день. Ми вітаємо діда і тата! Ми вітаємо всіх чоловіків З чоловічим справжнім святом! 2. Хто Вітчизну боронив, Той вітання заслужив. 3. Прадід мій пройшов війну – Я вклоняюся йому!

Слайд 5

Предісторія На початковому етапі східнослов'янської цивілізації воєнна організація була родоплемінною. Саме рід дбав про зброю та воєнне спорядження, забезпечував охорону осель, городів від ворогів. Усі важливі воєнні справи вирішувались на вічі. Не було ніяких рангів чи ступенів. Керував вояками воєвода або князь.

Слайд 6

Рубрика: ”Історична” За княжої доби були два основні роди війська: оружники і стрільці. Оружники мали на озброєнні панцир, шолом, щит, меч, спис, сопирд. Стрільці - лук і стріли. Головною ударною силою виступала важко озброєна піхота. Кінноту вперше використали князі Олег та Ігор у Х столітті в походах на Візантію, на греків. Бій з ворогом починав князь, першим кидали спис. Коли списи ламалися, бій продовжували мечами. Лучники із-за мурів міста обстрілювали ворога. З часом піхота поступилася місцем кінноті. Після того, як кіннота здобувала перемогу, піхота закінчувала битву: розбивала залишки ворога, захоплювала бранців у полон, забирала здобич, зброю. Збиралося військо за наказом князя, оскільки не було на той час постійним. Спеціальні військові навчання у війську не проводились. Історична”

Слайд 7

Слов'янські вої . У II- ІV століттях давньослов'янське військо мало примітивну організацію, просту зброю, слабку дисципліну. Однак, слов'янські вої дивували всіх своєю сміливістю. У часи Київської держави військо складалося з дружини князя та народного ополчення. Члени дружини мали вірно служити князеві, бути готовими з ним йти на війну. Князі утримували дружинників, платили грішми, давали землі. .Другою частиною війська було народне ополчення - вої. До ополчення приймали міський люд, селян-хліборобів. При цьому до боротьби з ворогом залучали всіх, незважаючи на вік, озброєність, досвід.

Слайд 8

Роди війська в минулому За княжої доби були два основні роди війська: оружники і стрільці. Оружники мали на озброєнні панцир, шолом, щит, меч, спис, сопирд. Стрільці - лук і стріли. Головною ударною силою виступала важко озброєна піхота. Кінноту вперше використали князі Олег та Ігор у Х столітті в походах на Візантію, на греків. Бій з ворогом починав князь, першим кидали спис.. З часом піхота поступилася Коли списи ламалися, бій продовжували мечами. Лучники із-за мурів міста обстрілювали ворога місцем кінноті. Після того, як кіннота здобувала перемогу, піхота закінчувала битву: розбивала залишки ворога, захоплювала бранців у полон, забирала здобич, зброю. Збиралося військо за наказом князя, оскільки не було на той час постійним. Спеціальні військові навчання у війську не проводились. 6 грудня 1240 року закінчилась історія княжого Києва, поховавши під руїнами Десятинної церкви останніх захисників свого міста. Могутня Київська Русь перестала існувати , а для її народу почалася епоха двохсотлітнього татарського рабства. Втративши можливість себе захищати, Київська Русь втратила свою державність. Хоча спроби відновити суверенітет були неодноразовими. Згадаймо хоча б Галицько-Волинське князівство і славного Данила Галицького.

Слайд 9

Страшна епоха Золотої орди, Кримської орди. Щороку з України забирали в орду кожного десятого хлопця й десяту дівчину… За річкою вогні горять: Там татари полон ділять. Село наше запалили І багатства розграбили, Стару неньку зарубали, А миленьку в полон взяли. У долині бубни гудуть, Бо на заріз людей ведуть; Коло шиї аркан в'ється, А по ногах ланцюг б'ється… Од татарських нападів народ почав тікати з пограничних місць у глиб України, а на межі з татарщиною залишилось вільне Дике поле, яке сягало аж по сучасну Київщину. А коли в Україну прийшли польські порядки, багато сміливців почали тікати на вільні землі Дикого поля. Молоді українці вирушали ватагами зі зброєю, обирали отамана, будували курені та січі від можливих набігів татар. Життя на “вольниці” без пана і хлопа дедалі більше вабило молодих людей. А коли їм вдавалося відбити бранців і награбований товар - щастю не було меж. Отож поступово самоорганізовані козаки ставали захисниками рідного краю.

Слайд 10

І в 16 столітті Дмитро Вишневецький своїм коштом разом з козаками будує на Хортиці фортецю - перший козацький бастіон захисту від завойовників. Для змученого віками народу України Хортиця стала символом боротьби за незалежність.

Слайд 11

Козацьке військо впродовж віків було армією, яка протистояла чужинцям, яка боронила свою землю і український народ від загарбників. Запорізька Січ уславилась іменами Байди Вишневецького, Сагайдачного, Хмельницького, Дорошенка, Сірка, Виговського… Найбільшу славу здобув Богдан Хмельницький. Ціла доба в історії України називається Хмельниччиною.

Слайд 12

Рубрика: “Навчальна” Вікторина 1. Він - засновник російського флоту . В свій час він сказав: « Я - учень і потребую в учнях.» ( Петро перший) 2.Хто сказав: « Хто з мечем до нас прийде, той від меча і загине. На тому стояла і стоятиме руська земля.» (Олександр Невський ) 4.Скільки служать в армії українські хлопці? ( 1 рік ) 5.Як називається перший орден ? ( Орден Андрія Первозванного ) 6.Які є війська в Збройних силах України? ( Сухопутні, танкові, ракетні, пожежні, артилерійські, хімічні,автомобільні, мотострілецькі, військового будівництва та інші ) 7. Коли святкують день Збройних сил України? ( 6 грудня ) 8. Без чого десантник – не десантник? (Без парашута )

Слайд 13

Рубрика:” Впізнай і привітай” А тепер із скриньки привітань Дістанемо слова Про наших славних хлопчиків Піде зараз мова. В нашім класі є хлопчина, Розумненький молодчина. На уроці завжди руку піднімає. І дівчаток ніколи не ображає. Красиве у нього ім’я. Хто ж це, діти? (Ілія)

Слайд 14

Високий, красивий, мудрий… Все бачить, все чує… Та не завжди мудрує, Чи говорити, чи промовчати. А потім він поспішає, А потім він не встигає. Хто ж це сам заспівав? Це ж наш ( Ярослав ) Зовсім недавно до нас він прийшов. Цей хлопчина – просто молодчина! На уроках уважний, до дівчаток поважний. Пише красиво, швидко рахує. Звісно, впізнали його всі дівчата – ( Олегом його звати.)

Слайд 15

В класі нашім є маленькі хлопчаки. Вони завжди спокійні,врівноважені – диваки! Ясночолі, чорноокі, зачіски в них короткі. Спортивні, старанні, добрі. Ніколи не затіють в класі бійку. Впізнали? Зліва – В’ячеслав, А справа – Андрійко. Впізнайте, хто він? Чорноокий красень, усміхнений завжди. Не боїться він ніякої біди. Як «2» - нехай і боляче, усміхнусь. В щоденник свій подивлюсь… Щоб маму не сердить і не мати «2» з інших тем, Вивчити швидко все зможе… Наш Артем.

Слайд 16

Біленький хлопчина, чудовий хлопчина. Прекрасний господарник І з фізкультури – молодчина! Хворіє лиш часто. Дати б йому здоров’я чашу. Хто ж цей хлопчина? Це ж наш Саша! А цей хлопчик з поведінкою незвичною. Круть –Верть, Круть – Верть. Не хоче читати вже цілу чверть. Все обіцяє старатися всім. Це наш однокласник – Максим.

Слайд 17

Кажуть, що ім’я це означає і владу і славу. Добрі хлоп’ята носять його по праву. Вони русяві, світлоокі, красиві. На уроках говорять « влад», І ніколи не ловлять гав. Звичайно звати цих хлоп’ят… Скажемо разом: “Владислав”

Слайд 18

Ведуча. Хочеться вірити в те, що ви, дорогі друзі, станете гідною зміною своїм батькам. Займайтеся спортом, постійно дбайте про свій розвиток. Вчіться доброму, вічному. Прийде час і ви будете служити в лавах Збройних сил України.

Слайд 19

Слайд 20

Збройні Сили України - надійний захист кордонів нашої батьківщини. Ще раз зі святом, дорогі друзі! До нових зустрічей.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література