Михайло Коцюбинський—великий сонцепоклонник
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
«…Михайло Коцюбинський напоєний соками землі своєї—і через це він став безсмертним: великі світочі людства давно вже розступились. щоб дати місце і йому ,і черзі борців, мислителів і шукачів правди». Ці слова П.Тичини, геніального учня Михайла Коцюбинського, перевірені часом.
Михайло Михайлович Коцюбинський Народився 17 вересня 1864 року у Вінниці Помер 12 квітня 1913 року у Чернігові
Навчання Початкова школа у м. Бар. Шаргородське духовне училище. У 17 років потрапив до списку «неблагонадійних». Протягом усього життя був під наглядом поліції.
Михайло Коцюбинський- Український письменник, громадський діяч, Голова Просвіти в Чернігові, один з організаторів Братства тарасівців.
У 1892—1895 рр. працював у Молдавії та Криму в комісії по боротьбі з філоксерою. Про життя бесарабських молдаван і кримських татар написав твори: «Ціпов’яз», «Для загального добра», « Пе- коптьор», «В путах шайтана».
Перше оповідання- «Андрій Соловейко, або Вченіє світ, а невченіє тьма». Твори для дітей: «Харитя», «Маленький грішник», «Ялинка».
Музей М.М.Коцюбинського у Чернігові В цьому будинку Коцюбинський оселився із сім’єю у 1898 і прожив тут 15 останніх років життя.
Меморіальний сад, де великий любитель природи часто працював і відпочивав. Гордістю зеленої експозиції є дерева, вирощені Михайлом Коцюбинським, особливо ялинка, яку посадив він в 1898 році. На клумбах—улюблені квіти письменника: мальви, маки, троянди.
Могила М.М.Коцюбинського у Чернігові Похований у Чернігові на Болдиній горі в гаю Троїцького монастиря
Основні твори: «Intermezzo» «Persona grata» «Fata morgana» «Дорогою ціною» «Цвіт яблуні» «Тіні забутих предків»
Життю письменника присвячено стрічку «Родина Коцюбинських» Т.Левчука (1970, образ Коцюбинського відтворив О.Гай). Михайла Коцюбинського показано у фільмі «Правда» (1957 р., його зіграв В.Черняк) та в науково-популярній стрічці « Михайло Коцюбинський» (1958), «Дурочки»(1958).
За мотивами творів письменника зняли фільми: «Навздогін за долею» М.Терещенка(1927), «Фата моргана» Б.Тягна (1937), «Кривавий світанок» О.Швачка (1956), «Пе -коптьор» В.Карасьова (1956), «Коні не винні» С.Комара(1956), «Дорогою ціною» М.Донського(1957), «Тіні забутих предків» С.Параджанова(1964), «Тіні забутих предків» Ю.Суярка (1990). «Подарунок на іменини» Л.Осики(1991), «Тіні забутих предків» К.Костюкова (1990).
Схожі презентації
Категорії