X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Міфічні істоти в повісті “ Тіні забутих предків ”"

Завантажити презентацію

"Міфічні істоти в повісті “ Тіні забутих предків ”"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему “Термометр” Виконала роботу Учениця 10 класу Саєнко Маргарита

Слайд 2

Що таке термометр? Термометр — прилад для вимірювання температури шляхом перетворення її в покази або в сигнал, що є відомою функцією температури. Частина термометра, яка перетворює теплову енергію у сигнал на основі іншого виду енергії, називається чутливим елементом або вимірювальним перетворювачем. Прилад може бути проградуйований у різних шкалах (шкала Цельсія, шкала Кельвіна, шкала Фаренгейта).

Слайд 3

Що таке термометр? Ртутний термометр Ртутний термометр Термометр на основі біметалевого елементу

Слайд 4

Історичні відомості Винахідником термометра часто називають Галілео Галілея, хоча у його власних творах немає опису цього приладу, але його учні, Неллі і Вівіані, засвідчили, що вже в 1597 р. він створив щось на зразок термобароскопа (термоскопа). Термометр Галілея

Слайд 5

Історичні відомості Термоскоп представляв собою невелику порожнисту скляну кульку з припаяною до неї скляною прозорою трубкою. Кульку нагрівали, а кінець трубки опускали у посудину з водою. Коли кулька охолоджувалася, тиск повітря у ній зменшувався, і вода в трубці під дією атмосферного тиску піднімалася на певну висоту вгору. При зростанні температури і, відповідно, тиску повітря в кульці, рівень води в трубці опускався вниз. Недоліком приладу було те, що за ним можна було судити тільки про відносний ступінь нагрівання чи охолодження тіла, так як шкали у нього ще не було. Крім того, рівень води в трубці залежав не тільки від температури, але і від атмосферного тиску, що вносило похибку.

Слайд 6

Історичні відомості Нарешті в 1724 році Даніель Габріель Фаренгейт запроваджує температурну шкала яка в наш час (дещо у скоригованому вигляді) носить його ім'я. Він міг цього досягти, використовуючи при виготовленні термометрів ртуть (яка володіє високим коефіцієнтом розширення), що забезпечило відповідну точність та відтворюваність вимірювання температури, що привело у кінцевому рахунку до загального визнання. У 1742 році шведський фізик Андерс Цельсій запропонував шкалу з нулем в точці кипіння води і 100 градусів у точці плавлення льоду, і ця шкала, хоча в оберненому вигляді тепер носить його ім'я. Зручнішою виявилася «перевернута» шкала, на якій температура танення льоду позначили 0°С, а температуру кипіння 100°С. Таким термометром вперше користувалися шведські вчені: ботанік К. Лінней і астроном М. Штремер. Цей термометр набув найбільшого поширення.

Слайд 7

Види термометрів Рідинні термометри Контактні термометри Термометри на основі біметалевої пластинки Манометричні термометри Термометри опору Термоелектричні термометри Безконтактні термометри

Слайд 8

Принцип роботи Рідинні термометри Робота рідинних термометрів базується на використанні теплового розширення рідини (зазвичай це етиловий спирт, толуол, гас, пентани або ртуть), що залита у скляну трубку, при зміні температури середовища оточення, з яким термометр перебуває у безпосередньому контакті. Основними елементами конструкції термометра є резервуар, заповнений рідиною і з припаяним до нього капіляром і шкала. Конструктивно вони поділяються на паличні або з вкладеною шкалою, за формою — прямі або кутові. У паличних термометрів шкала розміщується безпосередньо на поверхні товстостінного капіляра. У термометрів із вкладеною шкалою капіляр і шкальна пластина укладені в захисну оболонку, припаяну до резервуара. Залежно від призначення діляться на зразкові, лабораторні, технічні, побутові, метеорологічні, медичні, для сільського господарства. Для задач регулювання і сигналізації розроблені електроконтактні термометри.

Слайд 9

Принцип роботи Похибки рідинних термометрів Допустимі похибки вимірювання технічних термометрів не повинні перевищувати однієї поділки шкали. Так, при ціні поділки 1 °C, Δ=±1 °C. Для інших термометрів похибка може перевищувати ціну поділки. Так, наприклад, лабораторні термометри з ціною поділки 0,01 °C мають допустиму похибку вимірювання Δ=±0,03 °C . Скляні термометри є одними з найточніших засобів вимірювання температури.

Слайд 10

Рідинний термометр

Слайд 11

Принцип роботи Термометри на основі біметалевої пластинки Термометри біметалічного типу діють за тим же принципом, що і рідинні, але в якості давача (чутливого елемента) зазвичай використовується спіраль або стрічка з біметалу — біметалева пластина. У якості матеріалів пластин використовуються сплави, що мають суттєвою різницю у коефіцієнті теплового розширення між собою Один кінець стрічки, як правило, нерухомо закріплений у корпусі пристрою, а інший — переміщається в залежності від температури пластини.

Слайд 12

Термометр на основі біметалевого елементу

Слайд 13

Принцип роботи Манометричні термометри — прилади для вимірювання температури, що включають в себе чутливий елемент (термобалон) і показуючий пристрій, які з’єднані капілярною трубкою і заповнені робочою речовиною. Принцип дії базується на зміні тиску робочої речовини в замкненій системі термометра в залежності від температури. Манометричні термометри залежно від виду робочої речовини, заповнюючої термосистему, поділяються на газові, рідинні і конденсаційні. Газові манометричні термометри використовуються для вимірювання температур від -200 °C до 600 °C. Як робоче тіло застосовується азот. Рідинні манометричні термометри призначені для вимірювання температур від -150 °C до 300 °C. Як робоче тіло, що заповнює термосистему, застосовують ртуть, пропіловий спирт, метаксилол. Рідинні манометричні термометри так само як і газові мають лінійну шкалу.

Слайд 14

Манометричний термометр

Слайд 15

Принцип роботи Термометри опору Конструкція термометра опору ґрунтується на давачі, електричний опір чутливого елемента (сенсора) якого залежить від температури. Може виконуватись з металевого чи напівпровідникового матеріалу. В останньому випадку його називають термістором. Матеріали, що використовуються для виготовлення чутливих елементів (первинних перетворювачів) технічних термометрів опору, повинні відповідати вимогам стабільності та лінійності градуювальної характеристики, відтворності, хімічної стійкості, жароміцності та ін. Для виготовлення чутливих елементів термометрів опору застосовуються мідь, платина і нікель. Окрім металів застосовують також напівпровідники: германій, оксиди міді, марганцю, кобальту, титану та їх суміші. Вони мають великі від’ємні температурні коефіцієнти опору, тому з них можна виготовляти малогабаритні чутливі елементи термоперетворювачів опору.

Слайд 16

Термометр опору

Слайд 17

Принцип роботи Термоелектричні термометри Робота термоелектричних термометрів базується на використанні у якості чутливого елементу термопар (контакт між металами з різною електронегативністю створює контактну різницю потенціалів, яка залежить від температури). Термоелектричні перетворювачі мають дуже широкий діапазон вимірювання — від -200 °C до 2200 °C (короткочасно до 2500 °C), можуть вимірювати температуру у точці об'єкта або вимірюваного середовища, мають малі габаритні розміри — від 0,5 мм (великі діаметри захисних оболонок визначаються вимогами механічної і термічної міцності). Термоелектричні перетворювачі відрізняються достатньо високою точністю і стабільністю характеристик перетворення, хоча вони і поступаються трохи за цими показниками термоперетворювачам опору.

Слайд 18

Термоелектричний термометр

Слайд 19

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Українська література