X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Максим Рильський"

Завантажити презентацію

"Максим Рильський"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Максим Рильський 1895 - 1964

Слайд 2

Тадей і Максим Рильський та Володимир Антонович у с. Романівці. 1900 р. Народився у Києві в сім’ї Тадея Розеславовича, відомого етнографа та Меланії Федорівни, простої, щирої жінки. Ім’я вибирав батько з друзями, назвали в честь улюбленого героя Максима Залізняка. В сім’ї було 3 сини – Іван, Богдан і Максим.

Слайд 3

Перші ази читання й письма дав батько. У с.Романівка батько заснував школу для селян і був там викладачем. “Гордість переповнює серце при думці, що я син того Тадея” – напише Максим про батька.

Слайд 4

Максим Рильський в евакуації. 1943 рік “Коли хочеш зробити зле, поміркуй як слід, а тоді не роби. Коли ж задумав добре, не вагайся. Ніколи не чини вдень такого, що заважало б спати вночі ”. – часто вчила мати, коли хлопцеві було 8 років.

Слайд 5

МАКСИМ РИЛЬСЬКИЙ З ДРУЖИНОЮ. ІРПІНЬ, 1946 р. 1908 р. він вступив до приватної Київської гімназії В. Науменка і здобув там глибоку гуманітарну освіту. З 1915 p. M. Рильський навчався в Київському університеті - спочатку на медичному, а потім на історико-філологічному факультеті. Революція та громадянська війна не дали змоги закінчити освіту, і М. Рильський змушений був переїхати на село, де вчителював до осені 1923 р.

Слайд 6

У 1943 р. М. Рильський був обраний дійсним членом Академії наук УРСР, а у 1958 р. - академіком АН СРСР, очолював Інститут мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН УРСР, залишивши критичні та наукові праці з мовознавства, літературознавства і фольклористики.

Слайд 7

До перших літературних спроб вдався ще в дитинстві, а вже у п'ятнадцять років видав свою першу поетичну збірку «На білих островах», яка, попри учнівський характер віршів, була прихильно зустрінута критикою. 1918 р. вийшла наступна збірка - «Під осінніми зорями».

Слайд 8

Найвищого творчого розвитку М. Рильський досяг у 1920-х pp., у так званий неокласичний період. Збірки «Синя далечінь» (1922), «Крізь бурю й сніг» (1925), «Тринадцята весна» (1926), «Де сходяться дороги» (1929), «Гомін і відгомін» (1929) засвідчили розквіт самобутнього таланту поета.

Слайд 9

М.Рильський на полюванні У роки Великої Вітчизняної війни М. Рильський створив такі твори, як «Слово про рідну матір», поеми «Жага» і «Мандрівка в молодість»

Слайд 10

Володимир Сосюра (праворуч) і Максим Рильський. 1957 р.

Слайд 11

МАКСИМ РИЛЬСЬКИЙ З ОНУКОМ ТАРАСОМ. ГОЛОСIЇВ. 1963 р. Поетичні збірки «Троянди й виноград» (1957), «Далекі небосхили» (1959), «Голосіївська осінь» (1959) синтезували в собі здобутки попередніх етапів. Провідними для поета стали філософські роздуми про вічні цінності буття: працю, красу, добро і гуманізм.

Слайд 12

Творче надбання поета

Слайд 13

В 1964 році поета нестало, під шатами Голосіївського лісу на околиці Києва, він відійшов у вічність. Надгробок М. Рильського на Байковому кладовищі в Києві

Слайд 14

Пам'ятник М. Рильському біля головного входу до Голосіївського парку в Києві

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література