X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Максим Тадейович Рильський

Завантажити презентацію

Максим Тадейович Рильський

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Максим Тадейович Рильський 1895-1964

Слайд 2

Український поет, науковий діяч, критик, перекладач, публіцист, академік АН України.

Слайд 3

Максим Рильський народився 19 березня 1895 р. в сім'ї українського культурного діяча, економіста й етнографа. Протягом 1908—1915 pp. Максим вчився в Києві (з третього класу) в приватній гімназії, здобув там глибоку гуманітарну освіту.  У 1907 р. він почав друкувати поезії, а в 1910р. видав першу поетичну книжку «На білих островах», друкував поезії в журналах «Українська хата» і «Шлях». З 1915р. М. Рильський — студент медичного факультету Київського університету, через два роки продовжив навчання на історико-філологічному, але революція, громадянська війна змусили його перервати освіту й переїхати в село, де він вчителював у початковій школі.

Слайд 4

Слайд 5

 Як учений і критик М. Рильський багато зробив для осмислення історії літератури та її сучасного досвіду. Перу поета належать також праці з фольклористики, мистецтвознавства, мовознавства (лексикографії та стилістики української мови), теорії перекладу.

Слайд 6

ОСНОВНІ ТВОРИ:  Збірка «На узліссі», «Під осінніми зорями», «Синя далечінь», «Крізь бурю й сніг», «Тринадцята весна», «Де сходяться дороги», «Гомін і відгомін», «Троянди й виноград», «Далекі небосхили», «Голосіївська осінь», «В затінку жайворонка». 

Слайд 7

 Поет помер 24 липня 1964 р. після тяжкої хвороби (рак). Різноманітність і багатство творчої спадщини майстра — незвичайні.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія