ЛІТЕРАТУРА РІДНОГО КРАЮ. «Я ПРОТИ ПРАВДИ НЕ ГРІШИВ, БО В ПРАВДІ ВСЯ КРАСА» (ОГЛЯД ЖИТТЄВОГО І ТВОРЧОГО ШЛЯХУ ПАВЛА КЛЮЧИНИ)
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ЛІТЕРАТУРА РІДНОГО КРАЮ. «Я ПРОТИ ПРАВДИ НЕ ГРІШИВ, БО В ПРАВДІ ВСЯ КРАСА» (ОГЛЯД ЖИТТЄВОГО І ТВОРЧОГО ШЛЯХУ ПАВЛА КЛЮЧИНИ)
Які проблеми порушені в баладі? Хто її автор? Над чим твір примусив задуматися? Що можна сказати про людину, яка написала таку глибоко патріотичну баладу? Запитання
Павло Ключина — видатний байкар і високоталановитий український лірик. Його ім’я добре знане в Україні й поза нею. По смерті поета залишилася значна спадщина, але, на превеликий жаль, опублікована лише незначна її частина.
Хай гуде надворі осінь чи зима, А в моєму серці холоду нема. Я людському серцю, як своєму рад… Я люблю вас, люди! Я ваш друг і брат.
«Байки» — 1955, «Кропива» — 1957, «Лев, Осел та Заєць» — 1959, «Нові байки» — 1960, «Пшениця і кукіль» —1961, «Солов’ї та жаби» — 1964, «Муха на пасіці» — 1965, «Ведмідь гне дуги» — 1967, «Свиня в саду» — 1968, «Завзяті рогачі» — 1968 Автор збірок
Щастя — не те, що забрав до хати. Щастя — не те, що сховав від людей. Щастя — як сонце, теплом багате. Щастя — як пісня із тисяч грудей;
Це невеличкий вірш, часто жартівливий, створений поетом усно чи письмово без підготовки, під впливом почуття або думки про якусь подію, про якийсь факт за раптовим рішенням, дуже наближений до імпровізації, яка притаманна не кожному поету. Експромт від латинського expromtus — готовий, раптовий.
Я люблю її, з болем люблю! У пекельну годину напасті Я хотів би на землю мою — На обпалену землю мою Дощовою краплиною впасти.
1. Скласти усний твір на одну із тем: «Я проти люду не грішив. Як міг, беріг я душу роду» (за творчістю П. Ключини) «Я — крапелька, зате народ мій — море!» 2. Підготуватися до контрольної роботи. Домашнє завдання
Схожі презентації
Категорії