X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Леся Українка Давня казка

Завантажити презентацію

Леся Українка Давня казка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Я і світ (Л. Українка. В.Винниченко) Тестові завдання Варіант

Слайд 2

1. Перша поезія Л.Українки називається: А) «Конвалія» Б) «Надія» В) «Як дитиною, бувало…» 1. У 10 років Леся Українка дуже застудилась під час святкування: А) Великодня Б) Різдва В)Водохреща

Слайд 3

2. Яка з поезій Л.Українки належить до маринистичних A) «Тиша морська»; Б) «Мрії»; B) «Як дитиною, бувало…»; Г) «Співець».   2.Яка з поезій не належить перу Л.Українки? A) «Тиша морська»; Б) «Співець»; B) «Думка»; Г) «Мрії».

Слайд 4

«Як дитиною, бувало…» 3. Чому героїня не зізнавалася нікому про свй біль? A) була гордою; Б) боялася лікарів; B)не хотіла завдавати клопоту батькам; 3.Щоб не плакать, дівчина: А)сміялася; Б)не думала про біль; В)відволікаласяь іграми.

Слайд 5

«Тиша морська» 4. Лірична героїня “стиха весла підіймає, і здається, що з весельця щире … спадає”: A) срібло; Б) зарево; B) золото. 4. “Певне, тут не чули зроду, що бува …. в світі!”: A) нещастя; Б) злива; B)негода.

Слайд 6

«Мрії» 5. Знемагаючи від рани, переможений лицар критикує: A)короля, що нечесним шляхом завойовує землі; Б)суспільство, де панує брехня і жорстокість; B) ледарів, що пролили кров не рідний край.  5.Під час поєдинку двох лицарів лірична героїня надала перевагу: A) обом лицарям за їх мужність і відвагу; Б) тому, що був переможений і говорив: “Убий, не здамся!”; B) тому, хто заваливши суперника, промовив люто: “Здайся!”.

Слайд 7

6. З якої поезії Л.Українки ці рядочки?  A) «Тиша морська»; Б) «Мрії»; B) «Як дитиною, бувало…»; Г) «Співець». Хай джерелом кров проллється, Згину я від згуби крові. Будь проклята кров ледача, Не за чесний стяг пролита!.. Як би я тепер хотіла У мале човенце сісти І далеко на схід сонця Золотим шляхом поплисти!

Слайд 8

7. Федька-халамидника ще називали: А) розбійником; Б) розбишакою; В) хуліганом. 7. Слово «халамидник» означає: А) шибеник; Б) злочинець; В) розбійник.

Слайд 9

8. Чого не любив чинити Федько (В. Винниченко «Федько-халамидник»)? А) Ображати людей похилого віку; Б) брехати і видавати товаришів; В) здобувати гроші крадіжкою.  8. Що говорить мати про Федька, коли той отримує ременя від батька? А) “Боже, яке ж це бісове дитя”; Б) “Камінь, а не дитина”; В) “Лихо якесь, а не хлопець”.

Слайд 10

9. Чий це портрет: «Це була дитина ніжна, делікатна, смирна. Він завжди виходив на двір трошки боязко, жмурився від сонця й соромливо посміхався своїми невинними синіми очима»? А) Федька; Б) Толі; В) Стьопки. 9. Вставте пропущене ім’я: “... сидить у себе на воротях, як Соловей – розбійник на дереві, і дивиться. Він усе любить або по кришах лазити, або на воротях сидіти”. А)Толя; Б) Федько; В) Спірка.

Слайд 11

10. За що побилися об заклад Федько і Толя? а) що Федько перейде на інший бік річки; б) що Федько перепливе річку; в) що Толя перейде по кризі на інший бік річки. 10. Як Толя віддячив за свій порятунок з криги? а) звалив всю провину на Федька; б) взяв провину на себе; в) зробив подарунок Федькові.

Слайд 12

11. Чому Федько вимушений був збрехати батькам Толі про події на льодоході? А) не хотів, щоб його родина залишилася без квартири; Б) пожалів Толю, жертвуючи собою; В) хотів бути героєм. 11.За умовами закладу в разі успішного переходу Федьком на той берег річки Толя: А) віддасть свій ножик із кістяною ручкою; Б) подарує свого чижика; В) подарує повітряного змія.

Слайд 13

12. Через що між Федьком та Спіркою виникає сварка і бійка? А) Федько поламав збудовані з піску хатки; Б) хлопці доводять, хто з них сильніший; В) Федько забирає повітряного змія, якого запускали хлопці. 12. Прив’язавши собі на живіт шкільні книжки, Федько став такий пузатий, як: А) повітряна куля; Б) батько Толі; В) заможний пан.

Слайд 14

14. Установіть відповідність між поданим фрагментом і назвою твору. A) «Погляд мій спускався нижче, На того, хто, розпростертий, До землі прибитий списом, Говорив: «Убий, не здамся!»» Б) « Не  страшнi  для  мене  вiтри,   Нi  пiдводнй  камiння,  —   Я  про  них  би  й  не  згадала   В  краю  вiчного  промiння.» B) «Та хоч би й крила мені солов’їні, І воля своя, – Я б не лишила тебе в самотині, Країно моя!» Г) ««Що, болить?» – мене питали, Але я не признавалась – Я була малою горда, – Щоб не плакать, я сміялась.» Леся Українка «Мрії»; Леся Українка «Тиша морська»; Леся Українка «Співець»; Леся Українка «Як дитиною, бувало..»

Слайд 15

А) «В  час  гарячий  полудневий   Виглядаю  у  вiконце:   Ясне  небо,  ясне  море,   Яснi  хмарки,  ясне  сонце.» Б) «У дитячі любі роки, Коли так душа бажала Надзвичайного, дивного, Я любила вік лицарства.» В) «Безпощадній зброї сміху Я боюся піддаватись, І, забувши давню гордість, Плачу я, щоб не сміятись.» Г) «Вже пролетів, немов пташка зальотна, Весняний той час, – Осінь холодная, осінь вільготна Панує у нас.» 14. Установити відповідність між художнім засобом та уривком з твору. Метафора Порівняння Епітет Персоніфікація Антитеза (протиставлення)

Слайд 16

15. Дати визначення. Головний герой - Другорядні герої - 16. Визначити жанр твору. “Федько-халамидник” - «Тиша морська» - 17. Яким виросте Толя? Якою людиною став би Федько, якби він не загинув? Який висновок про чесність, порядність, дружбу можна зробити після прочитання оповідання В. Винниченка «Федько-халамидник»? 18. Доведіть на прикладі поезій Лесі Українки, що мужність, витриманість, велика сила волі поетеси допомогли їй у боротьбі зі своєю хворобою? 19. У чому полягає головна думка твору В. Винниченка «Федько-халамидник»?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література