X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
КОЛОМІЄЦЬ О.Ф., ДРАМА "ДИКИЙ АНГЕЛ“. ЗНАЧЕННЯ ТВОРЧОСТІ ПИСЬМЕННИКА

Завантажити презентацію

КОЛОМІЄЦЬ О.Ф., ДРАМА "ДИКИЙ АНГЕЛ“. ЗНАЧЕННЯ ТВОРЧОСТІ ПИСЬМЕННИКА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема проекту: “КОЛОМІЄЦЬ О.Ф., ДРАМА "ДИКИЙ АНГЕЛ“. ЗНАЧЕННЯ ТВОРЧОСТІ ПИСЬМЕННИКА” Черкаси, 2011 Перша міська гімназія м. Черкаси, Асоційована школа ЮНЕСКО

Слайд 2

ЗМІСТ Олекса Коломієць – новатор. О. Коломієць – талановитий майстер художнього слова. Його стихія – драматургія. Проблематика драми “Дикий ангел” та її основні конфлікти. Розкриття проблем драми “Дикий ангел” (у схемах, 5 слайдів). О. Коломієць та його герой Платон Микитович Ангел. Система образів драми та їх місце у конфліктних ситуаціях (у схемах). Значення творчості митця. Друзі-письменники про Коломійця О.Ф. Список використаної літератури. Фільм за драмою “Дикий ангел” із Інтернету.

Слайд 3

Прийшов він - і засіяв своє поле талантом, своїм щирим серцем, любов'ю до людей, посмішкою і мудрістю. О. Гончар Олексій Коломієць – новатор. Він традиційний лише в одному - в безмежній любові до свого народу і театру. М. Зарудний ОЛЕКСІЙ (ОЛЕКСА) КОЛОМІЄЦЬ (17.03.1919 — 23.11.1994) ОЛЕКСА КОЛОМІЄЦЬ – НОВАТОР, шукав нові шляхи художнього осмислення людини і дійсності в літературі

Слайд 4

О. КОЛОМІЄЦЬ – ТАЛАНОВИТИЙ МАЙСТЕР ХУДОЖНЬОГО СЛОВА О. Коломієць – художник чистоти людської мрії, котра відлунює в усіх його етико-психологічних колізіях, що розвиваються завжди в екстремально крайніх, психологічних ситуаціях.   М. Наєнко Він увірвався в літературу, не гряпнувши дверима за собою: хай ідуть, в кого є з чим, буде більше нас – буде більше людям і всі побачили: так входить Майстер. М. Шевченко Герої Коломійця – це завжди люди звичайні, рядові, зовні ніби й не герої, але духовно принадні, душевно щедрі й багаті... Д. Вакуленко Саме нестереотипність бачення, живі людські пристрасті, акумульовані в пластично виразних характерах, і приніс Олексій Коломієць у драматургію. М. Слабошпицький

Слайд 5

Слово Олекси Коломійця живе не тільки на сцені, а й на сторінках його чудових книг. Бо справжнє мистецтво – вічне. Б. Олійник На Хрещатику відкрито меморіальну дошку драматургу на будинку № 21, де мешкав письменник. ЙОГО СТИХІЯ – ДРАМАТУРГІЯ П’єса "Дикий Ангел" екранізована у художньому фільмі "Дім батька твого».

Слайд 6

П'єса "Дикий Ангел" через к о н ф л і к т розкривала головну цінність людини – бути високоморальною. П'єса викликала схвалення і захоплення мільйонів глядачів, у 1980 році її суспільна вагомість була відзначена Державною премією СРСР. К о н ф л і к т - не сварка, а сутичка різноспрямованих інтересів людей.

Слайд 7

ПРОБЛЕМАТИКА ДРАМИ “ДИКИЙ АНГЕЛ” ТА ЇЇ ОСНОВНІ КОНФЛІКТИ праці і відповідальності батьків перед суспільством за виховання дітей П Р О Б Л Е М И: батьківського авторитету у сім’ї екологічна бережливості та ощадливості батьків і дітей місця та ролі жінки у суспільстві

Слайд 8

ЯК РОЗКРИТО ПРОБЛЕМУ ВІДПОВІДАЛЬНіСТЬ БАТЬКІВ ПЕРЕД СУСПІЛЬСТВОМ ЗА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ Педагогічні принципи Платона Ангела, як батька: правда, праця, відданість їм до кінця, активно втручатись у життя дітей. Правильне виховання Платоном своїх дітей («…щоб потім їм легше жилося»). Результати виховання: передав свою працелюбність, порядність як головні життєві принципи дітям. Методи виховання: суворість, максималізм, безкомпромісність (виганяє сина Павлика з дому, підштовхує Федора до правди в стосунках з Клавою, змушує Петра написати про свою помилку в рішенні про будівництво).

Слайд 9

Позиція автора: в українського народу споконвіку шанували батька – матір, і батько мав зазвичай, як глава сім’ї, особливий авторитет. Якщо цього не дотримувались, у сім’ї з’являлись негаразди. ЯК РОЗКРИТО ПРОБЛЕМУ БАТЬКІВСЬКИЙ АВТОРИТЕТ У СІМ’Ї Платон Ангел не покладає відповідальності за виховання дітей на школу, міліцію, як це робить сусід Крячко. Висока вимогливість до себе і своїх дітей.

Слайд 10

МІСЦЕ ТА РОЛЬ ЖІНКИ У СУСПІЛЬСТВІ Образ Ліди, її погляди на місце жінки в суспільстві. ЯК РОЗКРИТО ПРОБЛЕМУ Автор стверджує, що рівень розвитку суспільства визначається за становищем у ньому дітей і жінок. Уляна Охтисівна – дружина, помічниця чоловіка. На її плечах нелегкі господарські та сімейні турботи. Мати знає все про дітей, кожного підтримує порадою і душевним словом. Вона поділяє погляди Платона на виховання, тільки серцем ніжніша й тепліша.

Слайд 11

БАТЬКИ І ДІТИ Платон визнає лише чесний, відповідальний труд, який приносить користь собі й оточуючим. ЯК РОЗКРИТО ПРОБЛЕМУ Сини працюють із трьох років у майстерні. Ставши дорослими, намагаються чесною працею заробити гроші, щоб підтримати добробут сім’ї. Усі кошти здаються батькові й ним розподіляються. Розкрита позиція Платона Ангела: батьки повинні відповідати за своїх дітей, за честь роду. Дітей тримають під суворим батьківським контролем.

Слайд 12

БЕРЕЖЛИВІСТЬ ТА ОЩАДЛИВІСТЬ Для Платона Микитовича гроші — мірило працьовитості й старанності, основа добробуту. ЯК РОЗКРИТО ПРОБЛЕМУ Батько визнає лише чесний, відповідальний труд, який приносить користь собі й оточуючим.

Слайд 13

О.КОЛОМІЄЦЬ ТА ЙОГО ГЕРОЙ ПЛАТОН МИКИТОВИЧ АНГЕЛ Слідування правді неодноразово призводило до конфліктів у сім’ї. Навіть сусід Крячко назвав Ангела «диким».

Слайд 14

СИСТЕМА ОБРАЗІВ ДРАМИ ТА ЇХ МІСЦЕ У КОНФЛІКТНИХ СИТУАЦІЯХ Конфлікти загострені до краю, бо Платон за переконаннями - максималіст. Сюжет розвивається трьома напруженими лініями: Підзаголовком — «Повість про сім’ю» — автор визначив головну проблему: сім’я закладає моральні переконання людини.

Слайд 15

Громадянську позицію Олексія Коломійця розкриває його вчинок: у 1993-му році він ініціював спорудження меморіалу народної скорботи «Голодомор-1933» біля Спасо-Преображенського монастиря у селі Мгар Лубенського району Полтавської області. Напис на колі дзвону такий: « Коли помирає одна людина, з нею помирає світ. Коли ж мільйони йдуть в безвість, тоді помирає вже ціла Галактика ». Спасо-Преображенський монастир Меморіал народної скорботи «Голодомор-1933» Значення творчості Коломійця О.Ф.

Слайд 16

О. Коломієць – художник чистоти людської мрії, котра відлунює в усіх його етико-психологічних колізіях, що розвиваються завжди в екстремально крайніх, психологічних ситуаціях.   М. Наєнко Він увірвався в літературу, не гряпнувши дверима за собою: хай ідуть, у кого є з чим, буде більше нас – буде більше людям , і всі побачили: так входить Майстер. М. Шевченко Герої Коломійця – це завжди люди звичайні, рядові, зовні ніби й не герої, але духовно принадні, душевно щедрі й багаті... Д. Вакуленко Саме нестереотипність бачення, живі людські пристрасті, акумульовані в пластично виразних характерах, і приніс Олексій Коломієць у драматургію. М. Слабошпицький ДРУЗІ - ПИСЬМЕННИКИ ПРО КОЛОМІЙЦЯ О.Ф. ТА ЙОГО ТВОРЧІСТЬ

Слайд 17

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ Вакуленко Д. Сучасна українська драматургія 1945-1972: основні тенденції розвитку: [О. Коломієць]. – К.: Наук. думка, 1976. – 227 с. Гримич Г. Творчість Олексія Коломійця // Дивослово. – 1994. – № 5 – 6. – С. 47 – 50. Дорош Г. Народна інтелігентність як джерело духовного відродження в п'єсі Олексія Коломійця "Дикий Ангел" // Українська література в загальноосвітній школі. – 2003. - № 6 . – С. 10 – 12. Дорош Г. Українська психологічна драма 70 - 80-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Г.О. Дорош; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 20 с. — укp. – Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/ard/2002/02dgopds.zip Коломієць О. Дикий Ангел : посіб. для 11 класу . – Х., 2000. – 48 с. Купцова В. Як виховати "людину в людині"? : урок за п'єсою Олексія Коломійця "Дикий ангел" // Українська література в загальноосвітній школі. – 2006. - № 12. – С. 34 – 36. Литвинська С. Драматургія Олексія Коломійця: проблематика і поетика: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.В. Литвинська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp. – Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/ard/2008/08lsvkpp.zip Осауленко Л. "... Людину виховати - не різьбу покласти": за драмою О. Коломійця "Дикий ангел" // Все для вчителя. – 2003. - № 1 – 2. – С. 68 – 70. Семко І. Організація проектної діяльності учнів на уроках літератури. Болючі проблеми сучасності у драмі О. Коломійця "Дикий Ангел" // Вивчаємо українську мову та літературу. – 2008. - № 33. – С. 3 – 5. Сидоренко В. «Урок-бесіда про драму О. Коломійця «Дикий Ангел» // Укр. мова і літ. в шк. – 1986. – № 3. Сайт Інтернет: uk.wikipedia.org. Сайт Інтернет: ft.org.ua/incex.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література