X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ігор Калинець. «Писанки». Відчуття, навіяні великодньою поезією

Завантажити презентацію

Ігор Калинець. «Писанки». Відчуття, навіяні великодньою поезією

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ігор Калинець. «Писанки». Відчуття, навіяні великодньою поезією

Слайд 2

Ігор Миронович Калинець народився 9 липня 1939 р. Відомий поет, громадський діяч, лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка, ім. В. Стуса та ім. І. Франка, Міжнародної премії родини Антоновичів, Міжнародної французької премії "Франц-и-Квир". У 70-х роках прийнятий до Пен-клубу.

Слайд 3

До 80-х років поета мало хто знав в Україні – за свою громадянську позицію 1972 року Ігор Калинець отримав шість років суворих таборів і три роки заслання, які відбув на Північному Уралі і в Забайкаллі. На волю вийшов лише 1981 року. А реабілітували Ігоря Калинця, як і багатьох, лише 1990-го...

Слайд 4

Тоді попереднім слідством було встановлено, що він "...внаслідок націоналістичних переконань, починаючи із 1965 року, з метою підриву та ослаблення Радянської влади проводив антирадянську пропаганду і агітацію шляхом створення, розповсюдження та збереження наклепницьких документів, які порочать радянський державний лад".

Слайд 5

Творчий доробок І. Калинця становить 17 поетичних збірок, що згруповані у двох циклах: "Пробуджена муза" (9 збірок) і "Невольнича муза" (8 збірок). Перша збірка віршів поета "Вогонь Купала" побачила світ у видавництві "Молодь" 1966 року і була прихильно зустрінута критикою.

Слайд 6

У 1992 році отримав премію імені В. Стуса, а за книжку вибраних поезій "Тринадцять аналогій" був удостоєний Національної премії України імені Т. Шевченка. Книжка "Слово триваюче" вийшла друком у Харкові в 1997 р.

Слайд 7

У доробку поета чимало творів і для дітей, наприклад, "Книжечка для Дзвінки", видана в Києві в 1991 році. Дзвінка – це ім'я коханої видатного карпатського ватажка опришків Олекси Довбуша, пам'ять якого й досі вшановують на Західній Україні. Також ім'ям Дзвінка Ігор Калинець назвав свою доньку. Дружина Ігоря Калинця – відома українська поетеса Ірина Калинець.

Слайд 8

Слайд 9

У поезії "Писанки" поет змальовує образ найдорожчої для кожного людини – мами. А в першій книжечці для Дзвінки – "Дивосвіт" – автор оживлює образи Стежечки, Блискавки, Веселки, Диму тощо, примушуючи читача замилуватись красою природи і пробудити любов до неї.

Слайд 10

Пам'ятний знак українській писанці в смт. Доброгостів Львівської області Музей писанки у Коломиї

Слайд 11

ПИСАНКИ Виводить мама дивним писачком по білому яйці воскові взори. Мандрує писанка по мисочках із цибулиним золотим узваром, з настоями на травах і корі, на веснянім і на осіннім зіллі - і писанка оранжево горить у філіграннім сплеті ліній.

Слайд 12

То вже вона, як дивовижний світ, то вже дзвенить, як згусток сонця, буяють буйно квіти у росі, олені бродять в березневім соці. І стилізовані сплітаються сади у маєві густих обрамлень, мереживом найтоншим мерехтить геометричний космацький орнамент. І я поплив у світ дитячих мрій на білі колискові оболоні... Котились писанками ізгори ясні сонця у мамині долоні.

Слайд 13

Філігранний — виконаний з особливою майстерністю до найменших деталей та дрібниць. Оболоні — заплавні луки.

Слайд 14

Чи знаєш ти, що... Дослідники вважають, що українська писанка має понад 100 символічних малюнків. Скажімо, у давнину кривулька символізувала нитку життя, вічність сонячного руху, триніг — повітря, вогонь і воду. Символічне значення мала й кольорова гама писанки: червоний колір означав радість життя й любов; жовтий — урожай; зелений — багатство, буяння рослинного світу; блакитний — здоров'я, а бронзовий символізував матінку-землю. Після хрещення Русі символіка писанок поступово змінилася: тепер вони символізують радість і віру у Воскресіння Ісуса Христа, християнське всепрощення.

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література