X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Григір Тютюнник « Климко». Подорож воєнними стежками Климка у пошуках добра і милосердя.

Завантажити презентацію

Григір Тютюнник « Климко». Подорож воєнними стежками Климка у пошуках добра і милосердя.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок української літератури 7 клас Григір Тютюнник « Климко». Подорож воєнними стежками Климка у пошуках добра і милосердя. ( Воєнне дитинство в повісті. Характеристика Климка) Підготувала: вчитель української мови та літератури ЗОШ I – II ст. № 21 Савіна В.В.

Слайд 2

Григір Тютюнник «Климко». Подорож воєнними стежками у пошуках добра і милосердя. ( Воєнне дитинство в повісті. Характеристика Климка)

Слайд 3

Ваш настрій

Слайд 4

п о л а в а Кросворд « Нелегка доля письменника» о н е ч ч и н а Д и т и н с т в о ш л і в к а у б е р к у л ь о з г р г о р і й а т а л я т е л я а с и л ь б л о г а Після ув’язнення батька Г.Тютюнник живе у його брата на … Назва села, де народився Г.Тютюнник. Хвороба, яка завадила відпрацювати три роки на заводі після навчання Ім’я брата Григора. Ім’я тітки Григора, вчительки української мови. Професія батька письменника. Рідний край письменника Ім’я одного із синів письменника Одна і з повістей Г. Тютюнника

Слайд 5

Про що піде розмова на уроці?

Слайд 6

« …Ідеалом для мене завжди були і залишаються ________ , ________ і ________ людської душі в найрізноманітніших проявах» ?

Слайд 7

м и л о с е р д я с а м о в і д д а н і с т ь д о б р о т а 1 АБВ 2 ГДЕЄ 3 ЖЗИІ 4 ЇЙКЛ 5 МНОП 6 РСТУ 7 ФХЦЧ 8 ШЩЬ 9 ЮЯ 2 5 1 6 5 6 1 6 1 5 5 1 3 2 2 1 5 3 6 6 8 5 3 4 5 6 2 6 2 9

Слайд 8

« …Ідеалом для мене завжди були і залишаються доброта, самовідданість і милосердя людської душі в найрізноманітніших проявах» Григір Тютюнник

Слайд 9

Подорож воєнними стежками у пошуках добра і милосердя

Слайд 10

Чи зустрів Климко на своєму шляху добрих та милосердних людей? Чи притаманні ці риси характеру Климкові?

Слайд 11

Війна біль страх воєнне дитинство голод втрата сирота скалічені долі розчарування скитання концтабори смерть кулі

Слайд 12

Діти війни

Слайд 13

Війна Скільки в цьому слові горя та болю, страждань невинних людей. Вона забрала з собою мільйони життів, залишила в пам'яті страшні спогади…

Слайд 14

Війна забрала в них дитинство

Слайд 15

Слайд 16

У мільйонів людей доля відняла щасливі спогади дитинства. У них нічого не залишилось, крім сліз про минулий час.

Слайд 17

Діти на війні поруч з дорослими

Слайд 18

Діти в концтаборах

Слайд 19

Дитинство, опалене війною

Слайд 20

Проблемне запитання: Чи схожі картини на слайдах на життя Климка в ті часи? Чим саме?

Слайд 21

Зупинка « Кінотеатр» Учні – « кінорежисери» Завдання: використовуючи малюнки – «кадри» до повісті, створити «фільм» і скласти коротеньку розповідь.

Слайд 22

Зупинка « Художня майстерня» Учні – « художники» Завдання: скласти словесні портрети Зульфата, шевця, тітки Марини, Наталі Миколаївни, Климка і по можливості зробити малюнки.

Слайд 23

Зупинка « Телепрограма « Зустріч з героєм » Учні – « актори» Завдання: перевтілитися в героя ( Зульфат, швець, тітка Марина, Наталя Миколаївна, Климко); розповісти про себе як героя повісті;

Слайд 24

Зупинка « Краєзнавчий музей» Учні – « екскурсоводи» Завдання: підготувати історичну довідку про предмети, які розташовані на слайді.

Слайд 25

Зупинка « Редакція газети «Правда» Учні – « журналісти» Завдання: написати і зачитати відгук до повісті Г.Тютюнника «Климко».

Слайд 26

Мозкова атака Зупинка « Мій висновок» Яким , на вашу думку, було дитинство хлопця? Які ж риси характеру Климка розкрив автор? Чи вплинуло воєнне дитинство на формування моральних якостей героя? Як саме?

Слайд 27

Проблемне запитання: Чи зустрів Климко на своєму шляху добрих та милосердних людей у ті страшні часи? Які моральні якості притаманні Климку? ? ? ? ? ?

Слайд 28

Ваш настрій

Слайд 29

Домашнє завдання Написати твір – роздум на одну з тем: 1) « Мої враження від прочитаної повісті» 2) « Чого навчає нас Григір Тютюнник повістю « Климко»?»

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література