X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
. Тарас Шевченко - України син. Вчитайся, вслухайся в Шевченкове слово!

Завантажити презентацію

. Тарас Шевченко - України син. Вчитайся, вслухайся в Шевченкове слово!

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема. Тарас Шевченко - України син. Вчитайся, вслухайся в Шевченкове слово! 2 клас. Т.Шевченко “Встала й весна“, “Вранці“,“Зоре моя вечірняя“,“ Зацвіла у лузі червона калина“. 3 клас. О.Іваненко “Тарас у наймах“.

Слайд 2

Девіз уроку Думати — швидко, Відповідати — чітко, Працювати — дружно, Запам’ятовувати — міцно

Слайд 3

Вправи для розвитку артикуляції , дихання

Слайд 4

На стежину, на стіжок Тихо падає сніжок, Дружно вийшли ми на танок, Ми співаємо пісень: — Сніже, сніже, добрий ранок, Сніже, сніже, добрий день!

Слайд 5

Ози-ози-ози — вдарили морози. Ом-ом-ом — ліс укрився снігом. Уть-уть-уть — пташки не щебечуть. Іти-іти-іти — веселяться діти.

Слайд 6

Ан ан ан —дме холодний вітрюган. Це це це — сипле сніг прямо в лице. Уха уха уха — щипа мороз ніс і вуха. Имо имо имо — до класу біжімо.

Слайд 7

Запросимо тишу — ц-ц-ц. Вітерець у лісі — ш-ш-ш. Прилетіли птахи — шук-шук-шук. Заспівав соловей — тьох-тьох-тьох. Тануть бурульки — кап-кап-кап. Дзюркоче вода у струмочку — дз-дз-дз

Слайд 8

Гра “Дешифрувальник “ Коженвіршсвійіпоемувінприсвячувавнароду.

Слайд 9

Кожен вірш свій і поему він присвячував народу. Коб рем зве так ро за ми мо від ду.

Слайд 10

Тарас Григорович Шевченко (1814 - 1861)

Слайд 11

9 березня 1814 року в селі Моринцях у сім’ї селянина-кріпака народився хлопчик Тарас. Він ріс мовчазний, замислений. Не тримався хати, а все блукав десь за вигоном,за що його прозвали в сім’ї «малим приблудою».

Слайд 12

Восьмилітнього Тараса батьки віддали до дяка «в науку». За найменшу провину він карав своїх учнів різками. Та недовго тривала Тарасова «наука». Несподіване горе випало на долю маленького хлопчика. Замучена важкою працею, померла мати. Незабаром помер і батько. Смерть батька приголомшила малого Тараса. Його розпач і горе описані в таких рядках: Там батько, плачучи, з дітьми (А ми малі були і голі) Не витерпів лихої долі, Умер на панщині…А ми Розлізлися межі людьми, Мов мишенята. Я до школи – Носити воду школярам.

Слайд 13

Тарас наймитував у школі, а потім пас громадську череду. Через 20 років він з болем згадуватиме своє дитинство у вірші «Мені тринадцятий минало»

Слайд 14

Незважаючи на те, що народився поет у бідній кріпацькій сім’ї, і дитинство його було тяжким і безрадісним, малий Тарас ріс допитливим і розумним хлопчиком. Його не полишала думка навчитися малювати у хлипківського маляра. Той згодився навчити хлопця малювати, та пан Енгельгарт забрав Тараса в Петербург козачком.

Слайд 15

Зустріч у Петербурзі з земляком-художником Сошенком, байкарем Гребінкою, художниками Брюлловим, Венеціановим, з поетом Жуковським змінила долю Тараса Шевченка. Вони побачили великі здібності молодого художника й викупили його з неволі. Тарас Григорович виправдав їхні сподівання. 1845 року він закінчив Петербурзьку академію мистецтв з двома срібними медалями і званням «вільного» художника. Тарас малював портрети, картини, ілюстрував свої вірші.

Слайд 16

Для Тараса Шевченка малювання стало потребою, вираженням його творчого духу. До нас дійшло близько 1200 акварелей, малюнків олійною фарбою, олівцем.

Слайд 17

За значні успіхи у гравюрі Шевченкові було присвоєно звання академіка.

Слайд 18

Через два роки після визволення з кріпацтва вперше виступив у літературі з маленькою книжкою віршів, що мала таку знамениту потім назву- «Кобзар».

Слайд 19

За бунтарські вірші 33-річного Тараса забрали в солдати. Він пише: Думи мої, думи мої, лихо мені з вами. Нащо стали на папері сумними рядами? Чом вас вітер не розвіяв в степу як пилину? Чом вас лихо не приспало, як свою дитину?

Слайд 20

Коли Т.Г.Шевченко був на засланні в далеких степах Казахстану, він дуже тужив за Україною. Де б не був поет – у Петербурзі чи в далекому Казахстані – він завжди пам’ятав про милу українську землю, замріяні верби, тихі ставки, зелені левади. Адже туга за Батьківщиною нерозривна зі згадкою про рідну природу.

Слайд 21

Туга за рідною природою, рідним краєм звучить у кожному його вірші. Він також закликає український народ до боротьби за волю, за кращу долю. Доля України завжди хвилювала великого Кобзаря. Він вірив у краще майбутнє свого народу. Віра у краще майбутнє звучить у таких рядках: І на оновленій землі Врага не буде, супостата, А буде син, і буде мати, І будуть люди на землі.

Слайд 22

9 березня 1861 року Тарасу Шевченку минуло 47 років. Надійшло багато вітальних телеграм. Привітали поета, який лежав тяжко хворий, прийшли друзі. А 10 березня перестало битися серце великого українського Кобзаря. Він був похований у Каневі на Чернечій горі. Так заповідав великий поет.

Слайд 23

Цілий світ, не тільки Україна, вшановує пам’ять великого Кобзаря. Пам’ять про нього житиме вічно.

Слайд 24

“Встала й весна…” Словникова робота. Укрила рястом Встала барвінком Розбудила соловейко Уквітчала жайворонок

Слайд 25

• накрапає дощ (тихо); • дощ пускається сильніше (голосніше); • злива (голосно); • дощ слабшає (тихіше); • дощ перестав (читання припиняється).

Слайд 26

Фізкультхвилинка. Я всміхаюсь сонечку: -Здрастуй, золоте! Я всміхаюсь квіточці: Хай вона цвіте! Я всміхаюсь дощику: -Лийся, як з відра! Друзям усміхаюся: Зичу їм добра!

Слайд 27

Оксана Іваненко “Тарас у наймах “

Слайд 28

Робота в групах. Дяк хлопчик12—15 років,обов'язкомякого є виконання дрібних дорученьпана ляпас тобто, отже, таким чином козачок служительцеркви, щодопомагаєсвященику цебто ударпо щоці або шиї долонею

Слайд 29

“Зоре моя вечірняя”.

Слайд 30

Зацвіла у лузі…

Слайд 31

Калина

Слайд 32

Гра «Дочитай речення до кінця». “Дуже Тарас…” “Та більше він…” “Завжди…” “Повернувся…” “Весь час…” “Дуже хороший…” “Та коли прийшов…” .

Слайд 33

Фізкультхвилинка Виконання пісні “ Зацвіла в долині “.

Слайд 34

Робота в групах. Тарас Дяк новий, сумний, сірий, даровий, голодний, обідраний, письменний.

Слайд 35

Перевіримо! Тарас Дяк сумний новий даровий письменний голодний обідраний

Слайд 36

Тестова вікторина. Коли народився поет? А) 8 вересня 1814 року; Б) 9 березня 1814 року. Хто були батьки Т.Шевченка? А) селяни – кріпаки; Б) поміщики. Що сказав батько про майбутнє Тараса? А) « з нього нічого не вийде»; Б) « з нього вийде не абищо». Т.Г.Шевченко – великий український… А) поет і художник; Б) поет і співак.

Слайд 37

Сенкан 1-й рядок — іменник, який, називає тему уроку. 2-й рядок — означення цього іменника (два прикметники). 3-й рядок — дія іменника (три дієслова). 4-й рядок — речення із чотирьох слів, що передає ставлення автора сенкана до цієї теми. 5-й рядок — висновок у формі іменника (синонім — асоціація з першим словом).

Слайд 38

Сенкан Тарас Сильний, талановитий. Пише, малює, вражає, приваблює. Шевченко – народний поет. Геній.

Слайд 39

2 клас Виразно читати вірші. Вивчити один вірш на пам’ять. Підготувати ілюстрації. 3 клас Підготувати детальний переказ оповідання 0.Іваненко «Тарас у наймах». Підготувати розповідь на тему «Тяжко-важко в світі жити сироті без роду», використовуючи оповідання з «Читанки» та додаткову літературу. Домашнє завдання

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література