X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тарас Шевченко - славетний син України

Завантажити презентацію

Тарас Шевченко - славетний син України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Проект 2 – В клас КЗ “ НЗСШ №8” м.Нікополь Вчитель: Штацька Н.С. « Тарас Шевченко – славетний син України!»

Слайд 2

Увага! Увага! Пропонуємо вам проект « Тарас Шевченко - славетний син України!». На уроках читання, мови, Я і Україна та інших ми часто зустрічалися з ім'ям і творчістю Т. Г. Шевченка. І нас зацікавило питання : Чому вже 150 років Т. Шевченка знають і шанують в усьому світі? Щоб знайти відповідь на це питання, ми вирішили провести пошукову, дослідницьку роботу і дізнатися якомога більше про життя і творчість великого Кобзаря.

Слайд 3

Ми шукали інформацію і в домашній, й в шкільній, і в міській бібліотеках, користувалися інтернетом, в цьому нам,звичайно, допомагали батьки, вчитель. В результаті у нас вийшла ціла збірка відомостей про життя та творчу діяльність Т.Г. Шевченка

Слайд 4

На уроці, захищаючи свої проекти, ми виділили основні віхи та події і склали « Дерево життя і творчості Тараса Шевченка».

Слайд 5

Дерево життя і творчості Т.Г.Шевченка 9 березня 1814 року - народився Т.Г.Шевченко 22 квітня 1836 року - викуп із кріпацтва 1838 р. - вступив до Академії мистецтв 1840 р. - вийшов у світ «Кобзар» 1843 р. - приїхав в Україну 1845 р. - закінчив Академію мистецтв 1847 р. - арешт поета, заслання 1858 р. -друзі добилися звільнення повернення із заслання 1861 р. - видав для дітей України «Буквар» 10 березня 1861 року - Т.Г.Шевченко помер

Слайд 6

Таке узагальнення дало змогу зрозуміти, що прожити таке складне і знедолене життя та все одно зберегти безмежну любов до України може тільки справжній патріот своєї Батьківщини . Недарма кажуть про Тараса Григоровича - славетний син України, бо любив він її, як рідну неньку.

Слайд 7

Окрема група дослідників познайомила нас з творчістю Шевченка як художника. Адже змалку він розмальовував свою хату, лави біля неї, в руках у хлопчика завжди був вуглик... Саме талант художника врятував митця із кріпацтва, допомагав у далекому вигнанні, втішав, коли сум за рідною домівкою ставав нестерпним.

Слайд 8

У спадщину від Шевченка - художника ми отримали: 210 акварелей, передусім пейзажів; 150 портретів, з яких 43 автопортрети; 27 офортів, з яких - 6 серій "Живописна Україна"; понад 230 олівцевих рисунків ландшафтів України; ескізи, етюди, начерки - на 360 сторінках рукописів та альбомів.

Слайд 9

За картини «Катерина», « Циганка...» Тарас Григорович одержав срібні медалі.

Слайд 10

Читаючи поезії Шевченка, розглядаючи його картини, юні художники нашого класу теж спробували відтворити вивчені вірші у власних малюнках.

Слайд 11

Спробуйте здогадатися, які поезії сподобались авторам малюнків Зоре моя вечірняя, Зійди над горою, Поговорим тихесенько В неволі з тобою. Розкажи, як за горою Сонечко сідає, Як у Дніпра веселочка Воду позичає. Зацвіла в долині Червона калина, Ніби засміялась Дівчина-дитина. Любо, любо стало, Пташечка зраділа І защебетала.

Слайд 12

Та славетний художник вправно писав картини не тільки пензлем,а й майстерно володів художнім словом. Заслухаєшся, коли чуєш пісні на слова Шевченка у супроводі кобзи чи бандури. Ось і виходить, що Тарас - справжній співець українського народу, великий Кобзар. У спадщину від Шевченка - поета, письменника ми одержали: 240 поезій, з них - понад 20 поем; драма "Назар Стодоля"; 20 повістей (до нас дійшло 9); щоденник; автобіографії; фрагменти двох незакінчених драм. Оригінали більшості творів Шевченка зберігаються в Інституті літератури НАН України. Твори Шевченка перекладені приблизно 100 мовами світу. Тому і складають сучасні митці слова твори про Т. Г. Шевченка, щоб в віки прославити його ім'я.

Слайд 13

Ми дібрали декілька творів про Шевченка. О.Іваненко « Тарасові шляхи» Леся Храплива. Портрет Тараса Шевченка До мене сьогодні всміхнувся Шевченко  З картини, що там на стіні.  Читає пісні його залюбки ненька,  Розказував батько мені: Як вівці він пас — ще малий був хлопчина,  А виріс — великий дав дар:  Для всіх поколінь, для всієї Вкраїни,  Цю книгу, що зветься "Кобзар". Як книгу святу берегли ми завзято,  З собою забрали у світ,  Як слово Тараса завжди зберігати,  Великий усім заповіт. Буду й я любити Вкраїну рідненьку, То може й мені ще не раз З картини ласкаво всміхнеться Шевченко, Наш Батько, великий Тарас.

Слайд 14

Серед них є й легенда!

Слайд 15

Кріпак,козачок у пана,художник, поет, революціонер, Кобзар України - все це Т.Шевченко. Та мало хто знає, що він ще й учитель Так у лютому 1847 року Шевченко був затверджений на посаді вчителя малювання в Київському університеті А в останній рік життя він займався виданням та розповсюдженням букварика для українських дітей. Учням нашого класу було дуже цікаво познайомитись з Букварем, за яким вчилися читати діти 150 років тому.

Слайд 16

У підсумку нашого проекту був складений кросворд із слів, що характеризують Т.Шевченка. Все це доводить, що Т.Г.Шевченко – гордість України, і саме тому його ім’я відоме в усьому світі!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література