Україна
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
2 4 5 6 1 3 7 1.Кам'янець 2.Києво-Печерська лавра 3.Софіївка 4. Софія Київська 5. Херсонес 6. Хотинський замок 7. Хортиця
Кам'янець Mісто в Хмельницькій області України, одне з найдревніших, засноване як фортеця. Має важливе геополітичне розташування на межі християнської й мусульманської культур, перетині сухопутних і водних маршрутів, входило в склад Київської Русі, в XIII—XIV ст. — Галицько-Волинського княжества
Києво-Печерська лавра Один з перших за часом заснування монастирів на Русі. Заснований ченцем Антонієм, родом з Любеча. Співзасновником Печерського монастиря став один із перших учнів Антонія — Феодосій. Князь Святослав Ярославич подарував монастирю плато над печерами, де пізніше зросли прекрасні камінні храми, прикрашені живописом,келії, башти й інші споруди.
Національний дендропарк «Софіївка» Парк, розташований в північній частині міста Умань Черкаської області, на берегах річки Кам'янки. Площа — 179,2 га. В наші дні - місце відпочинку. Щорічно його відвідують близько 500 тисяч людей.
Софія Київська (Собор святої Софії) був збудований у XI ст. в центрі Києва за наказом Ярослава Мудрого. На межі XVII-XVIII століть був зовні перебудований в стилі українського бароко. В Соборі збереглися давні фрески и мозаїки, в т. ч. відома Богоматір Оранта. Софійський собор став першим внесеним до списку Всесвітнього спадку ЮНЕСКО пам'ятником архітектури на території України.
(Д.-грецьк. Χερσόνησος — ἡ χερσόνησος: «півострів»; в візантійські часи — Херсон, в Генуезький період — Сарсона, в російських літописах — Корсунь) — поліс, заснований древніми греками на Гераклейському півострові на південно-західному узбережжі Криму. Сьогодні Херсонеське городище розташовано на території Гагарінського району Севастополя. Протягом двох тисяч років Херсонес був політичним, економічним і культурним центром Північного Причорномор'я. Херсонес
Хотинська фортеця Споруда X-XVIII ст., розташована в місті Хотин, Україна. Протягом V-X ст. використовувалась плем'ям тиверців й виглядало як типове городище. Побудову кам'яних споруд Хотина пов'язують з Галицько-Волинським княжеством та ім'ям Данила Галицького.
Хортиця Найбільший острів на Дніпрі в районі міста Запоріжжя нижче Дніпрогесу, унікальний природний та історичний комплекс. Тягнеться з північного заходу на південний схід, довжина 12,5 км, ширина в середньому 2,5 км.
Музей "Писанка" в місті Коломия Івано-Франківської області. В колекції музею понад 6000 писанок з різних регіонів України . Посеред експонатів музею є писанки з підписами відомих політичних діячів України.
Лівадійський палац Пам'ятник архітектури та історії XIX—XX ст. в Криму, колишня резиденція російських імператорів, розташований в селищі Лівадії за 3 км від Ялти.
Острозький замок розташований на вершині пагорба в районному центрі , Рівненської області. Замок був збудований на місті давньоруської дерев'яної фортифікаційної споруди, зруйнованої монголо-татарами 1241 року. Спершу це була вежа-донжон, яка зараз називається «Вежа мурована».
Одеський оперний театр Перший театр в Одесі за часом побудови, значенню та відомості. Перша будівля була відкрита 1810 року і згоріла у 1873 році. Сучасна - побудована 1887 року архітекторами Фельнером та Гельмером в стилі віденського бароко
Кам'яні могили Невеликий ізольований масив піщанику, розмірами приблизно 240 на 160 метрів, що складається з кам'яних брил висотою до 12 метрів знаходиться в долині річки Молочної в Запорізькій області
Замок Паланок в місті Мукачеві Закарпатської області України розташований на горі вулканічного походження заввишки 68 м та займає площу 13 930 кв. м точна дата заснування замка невідома, проте в документах XI ст. він уже згадується.
Почаївська лавра Православний монастир в Почаєві (Тернопільська область). Найбільша православна святиня на Волині та другий, після Києво-Печерської лаври, монастир в Україні.
Луцький замок Символ міста Луцька. Побудований в XIV ст. литовським князем Любартом, який одружився з місцевою княжною та прийняв православну віру (при хрещенні отримав ім'я Димитрій). Замок було обрано молодятами в якості княжеської резиденції.
Антонієві печери Троїцько – Іллінського монастиря Найвидатніший пам'ятник часів Київської Русі в Чернігові . Їх історія розпочинається з другої половини XI ст., коли в Чернігів прийшов засновник Києво-Печерської Лаври преподобний Антоній і викопав на Болдіних горах (правий берег Десни) першу печеру. Потім на цьому місці виник монастир.
Держпром ДІМ ДЕРЖАВНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ, збудований на центральній площі Харкова — площі Дзержинського (с 1996 — площа Свободи). Пам'ятник архітектури в стилі конструктивізм, символ стилю.
Олеський замок Пам'ятник архітектури XIV—XVII ст, розташований у смт. Олесько Бузького району Львівської області Уперше згаданий в історичних джерелах Нині тут створено
Православний монастир в Святогірську (Донецька область). До 1918 року —Святогірська Успенська пустинь. З числа монахів монастиря, 17 були прославлені в ліку святых. Монастир розташований на високому крейдяному правому березі (так звані ). Крім наземних будівель має крейдяні печери. В лаврі зберігаються мощі преподобного Іоанна затворника Святогірського. Святогірська лавра
Музей народної архітектури та побуту Середнього Придніпров'я, музей під відкритим небом. На його території розташовані 13 музеїв - рушника, обрядів, бджолярства, хліба, гужового транспорту, історії православної церкви та ще багато цікавого. Це чудовий парк з озерами і луками, старовинні церкви, млини, сільські хати з городами й квітниками. Більшість хат, церков і млинів зібрані й перевезені з сіл, затоплених при створенні канівського водосховища. Переяславський музей
Шевченківський заповідник в Каневі Найдавніша історико – культурна пам'ятка в Україні. Перша удостоєна статусу національної. Там, на Чернечій горі, майже півтора століття покоїться Тарас Шевченко. Люди перейменували гору в Тарасову. С того часу вона сприймається не тільки як усипальниця поета, а як духовна вершина українського народу.
Схожі презентації
Категорії