"Україна"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Трішки цікавих фактів про Україну, та її області. В Україні є 24 обасті, 2 міста з особливим статусом, а також Автономна республіка Крим. Україна славиться своєю, мелодійною мовою, яка в свою чергу посідає 3 місце в світі по вивченню, після китайської. В Україні проживає близько 45 553 000 людей.
Вінницька область, цікаві факти: У Вінниці знаходиться штаб військово-повітряних сил України.
Вінницька область славиться розвиненим сільським господарством, і цьому люди завдячують родючому чорнозему. В нашому регіоні вирощують цукровий буряк, пшеницю, кукурудзу, помідори.
Миха йло Миха йлович Коцюби нський - український письменник. Народився 17 вересня 1864 у Вінниці.
Волинська область У Волинській області можна побувати на цукровому заводі, який виготовляє природний цукор. Він призначений для промислової переробки на кондитерській і хлібопекарській промисловості та для приготування квасу.
Замок Любарта Замок Любарта надзвичайно цікаве та захоплююче місце, ходи підземелля ведуть до залишків церкви Івана Богослова.
Лариса Петрівна Косач – Квітка – народилась 25 лютого 1871 року. Українська письменниця, перекладач, культурний діяч.
Дніпропетровська область Ця область збагачена історіями та загадками. У 1971 році в околицях Дніпропетровська була знайдена коштовна підвіска ІV століття.
Токівський водоспад Це унікальний рівнинний каскадний водоспад завдовжки близько 14м, який утворився ще в мезозойську еру.
Донецька область Донецька область видатна багато чим, але найдивовижніше - це Украïнсько-державний степовий природний заповідник Національної академії наук України.
Слов’янське родовище кам’яної солі. Це місце варто відвідати, не часто побачиш як люди роблять сіль, яку споживає вся країна.
Житомирська область Територією житомирської області протікає 221 річка загальною довжиною 5366 км. Всі з них належать до басейну Дніпра.
Польський природний заповідник - створений 1968 року на півночі області на території Овруцького району. Площа заповідника сягає майже 20 тис. га.
Закарпатська область «Перлинова печера» - карстова печера, закладена у юрських мармуризованих вапняках і є прикладом дії тріщинуватих вод на слаборозчинні карбонатні породи. Крім сталактитів на стінах утворилися численні кальцитові кульки, які блиском і красою нагадують перлини, звідки й назва. «Протяте каміння» - височить поблизу перевалу Німчич на кордоні Путильського та Вижницького районів на Буковині. Складена вона з розбитих пластів ямненського пісковика, мальовничо насунутих один на одного і сягає 30 м. В ній створилася рідка форма вивітрювання – брама близько 2 м заввишки, яка й дала назву цій групі скель.
«Скелі закоханих» - На околиці с. Костилівка височіють дві обривчасті скелі заввишки до 20 м з хрестами на височинах. Легенда оповідає, що хрести на скелях встановлені у пам’ять про трагічну загибель молодят Івана і Марічку, батьки яких заважали сватанню закоханих. У відчаї Марічка кинулася зі скелі й загинула. Приголомшений лихом Іван пішов слідом, кинувшись зі скелі протилежного берега Тиси. "Долина нарцисів - є єдиним місцем в Україні, де в природних умовах ростуть білосніжні нарциси вузьколисті. На вигляд вони дуже нагадують садові, але квітки більші й досягають іноді 10 см у діаметрі. Живописна долина площею 80 га вкрита суцільним килимом квітів і оперезана пологими гірськими схилами, є пам’яткою природи.
Запорізька область Хо ртиця — найбільший острів на Дніпрі, розташований у районі міста Запоріжжя, нижче Дніпрогесу. Унікальний природний та історичний комплекс. Хортиця є одним із семи чудес України.
Заповідник «Кам'яні Могили» — один з чотирьох відділів Украïнського державного степового природного заповідника Національної академії наук України. Заснований 5 квітня 1927 року як особлива природоохоронна територія місцевого значення, зараз посів чільне місце як історична і природна пам'ятка України.
Івано-Франківська область Чортова Гора – про назву цієї гори ходить легенда, що давно-давно чорти та інша нечисть вирішили нашкодити мешканцям міста за те, що були вони дуже побожні. Отож, вирішили вони скинути на місто земляну гору, щоб усі загинули. Зібрали чорти землю та й понесли, аж тут закукурікали півні, і мусила нечиста сила ховатися. А на тому місті, де їх застав світанок, залишилася велика земляна гора, що її несла нечисть на погибель рогатинцям. Цей пагорб є унікальним — він є домом для степової рослинності, яка дивним чином тут збереглася.
Луганська область Ща стя — місто в Луганській області, місто-супутник Луганська, підпорядковане Луганській міськраді, розташоване на лівому березі річки Сіверський Донець. Місто постало з 1963 на місці села, заснованого кріпаками-втікачами в середині 18 століття. Головний промисловий об'єкт — теплова електростанція.
Львівська область Олеський замок стоїть на стрімкому пагорбі, що здіймається над довколишньою місцевістю — Бродівською рівниною. Протягом своєї історії замок служив твердинею, палацом, резиденцією.
Миколаївська область Свято-Миколаївський соборний храм — одна з визначних пам'яток міста Миколаєва, архітектурна пам'ятка державного значення.
Одеська область Аккерма нська фортеця (Білгород-Дністровська фортеця) — історико-архітектурна пам'ятка XIII–XV ст. н. е. Знаходиться в м. Білгород-Дністровський Одеської області.
Рівненська область Ду бенський за мок — фортеця в місті Дубно Рівненської області. Визначна пам'ятка історії, культури та архітектури України.
Черкаська область Тя сми нський каньйо н — каньйон на річці Тясмин, у районі міста Кам'янка Кам'янського району Черкаської області. Утворений у протерозойських гранітах, вік яких оцінюється у 2 мільярди років.
Тернопільська область Націона льний приро дний парк «Кремене цькі го ри» — природоохоронна територія в межах низькогірного пасма Кременецькі гори. Розташований на території Кременецького та Шумського районів Тернопільської області.
Чернівецька область Хотинська фортеця — фортеця 13 — 18 століття у місті Хотин на Дністрі, що у Чернівецькій області, Україна. Сьогодні на території фортеці розташований Державний історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця». Одне з семи чудес України.
Автономна Республіка Крим Кримські гори - простягається вздовж чорноморського узбережжя на 180 км із південного-заходу на північний-схід, від мису Айя на околицях Балаклави до мису Іллі біля Феодосії.
Генуезька фортеця — фортеця в місті Судак (Крим, Україна), побудована генуезцями з 1371 по 1460 рік. Фортеця розташована на стародавньому кораловому рифі, що є конусоподібною горою (Киз-Кулле-Бурун або Кріпосна), біля Судацької бухти Чорного моря. Площа фортеці майже 30 гектарів.
Харківська область Харків є найбільшим містом Землі на 50-й паралелі: більшим, ніж Краків, Прага, Майнц, Усть-Каменогорськ. У жовтні 2010 в саду Шевченка відкрито пам'ятник «50-а паралель». За назвами вулиць місто повернуто на 90 градусів за годинниковою стрілкою.
Сумська область Миха йлівська цілина — степовий природний заповідник, розташований на заході Лебединського району Сумської області, на північний захід від села Жовтневого. Створений у 1928 році, площа — 202 гектари. До 2009 року був філією Украïнського державного степового природного заповідника; указом президента України від 11 грудня 2009 року виокремлений в заповідник, зі збільшенням площі до 882,9 га.
Полтавська область Древнім літописним містам Полтавщини: Лубнам - понад 1000р., Полтаві - понад 800р., Хоролу - понад 900р. У 1596 році відбувся Солоницький бій (під Лубнами) українських козаків на чолі з С.Наливайком із польськими військами.
Херсонська область Асканія-Нова - це унікальний біосферний заповідник у Херсонській області, що існує вже понад 100 років. Основне завдання заповідника - дати тваринам жити в природному середовищі, при мінімальному впливі людини. Саме впливі, але не контакті, тому що туристів в Асканії багато.
Хмельницька область Староконстантинів був би звичайним райцентром, якби не дві привабливі пам'ятки - руїни оборонної вежі заввишки з 12-поверховий будинок і руїни замку князя Острозького зі збереженими в'їзними воротами та красивою баштою.
Кам’янець - Подільський є однією з головних пам'яток України. У 2007 році він увійшов до числа переможців конкурсу Сім чудес України. Старе місто є дійсно унікальним місцем - воно розташоване на високих скелястих берегах каньйону, утвореного річкою Смотрич.
Чернігівська область Єле цький Успе нський монасти р у Чернігові — один з найдавніших монастирів в Україні. Архітектурний ансамбль монастиря розташовано на підвищеному правому березі річки Десна, між давнім Чернігівським дитинцем (територія сучасного Валу) і Троїцько-Іллінським монастирем. Разом з пам'ятками архітектури, які там збереглися, він утворює історичну панораму Чернігова.
Київська область Собор святої Софії — Премудрості Божої, Софія Київська або Софійський Собор — християнський собор в центрі Києва, пам'ятка української архітектури та монументального живопису 11—18 століть, одна з небагатьох уцілілих споруд часів Київської Русі. Одна з найголовніших християнських святинь Східної Європи, історичний центр Київської митрополії.
Успе нська Ки єво-Пече рська ла вра — одна з найбільших православних святинь України, визначна пам'ятка історії та архітектури. З часу свого заснування як печерного монастиря у 1051 році Києво-Печерська лавра була постійним центром православ'я на Русі
Схожі презентації
Категорії