X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Національна бібліотека Франції

Завантажити презентацію

Національна бібліотека Франції

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Національна бібліотека Франції (далі – НБФ) одержала нинішню назву відповідно до декрету уряду від 3 січня 1994 р. Вона є центром національної бібліотечної мережі та бібліографії, має статус публічної установи. НБФ позиціонує себе серед найбільш відомих бібліотек світу як за кількісними показниками, так і за цінністю своїх унікальних фондів.

Слайд 3

Вежа часів Вежа листів Вежа законів Вежа чисел

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Функції бібіліотеки Збереження колекцій Ведення системи каталогів Інформаційно-довідкове Обслуговування читачів Участь у дослідницьких програмах Співробітництво з іншими установами

Слайд 8

з 80-х років ХХ ст. Bibliographie de la France 1975 рік 1981 рік 140 бібліотек 231 том

Слайд 9

Фонди НБФ поповнюються з різних джерел надходження – обов’язкові примірники, закупівлі, дари. Першорядне місце серед них належить обов’язковому примірнику документів. Книгозбірня одержує обов’язковий примірник усіх видів друкованої продукції, як правило, у двох примірниках, за винятком малотиражних видань (менше 300 пр.), які надходять в одному примірнику. Один примірник друкованого видання передається до відповідного відділу НБФ (з спеціалізацією), а другий – перерозподіляється між 66 бібліотеками національної мережі. На сьогодні поповнення фондів НБФ за рахунок ОП регулюється Законом уряду від 1 січня 1994 р. з доповненнями у 1995, 1996 та 20016 р. Цей законодавчий акт ґрунтується на двох фундаментальних принципах: обов’язковість і вичерпна повнота, які сприяють формуванню національного книжкового надбання та здійсненню контролю за видавничою продукцією.

Слайд 10

Найбільшими є два читальні зали новоствореного бібліотечного комплексу ім. Ф. Міттерана. Вони розташовані у верхній та нижній частинах саду цього комплексу. Читальні зали книгозбірні можуть одночасно прийняти 3 тис. 766 відвідувачів (щоденно установа у середньому обслуговує 3 тис. 250 відвідувачів). У читальному залі «верхнього саду» одночасно може працювати 1642 читачі, а в читальному залі «нижнього саду» (розрахованому на науковців) – 1672.

Слайд 11

Національна бібліотека Франції активно співпрацює з іншими книгозбірнями, у т. ч. зарубіжними. Поглиблені партнерські відносини налагоджено передусім з бібліотеками франкомовних країн. На національному рівні вона є центром мережі французьких бібліотек, так званих «асоційованих бібліотек», до яких входять 187 книгозбірень. Здійснюється також співробітництво на базі створення і ведення Колективного каталогу Франції (Catalogue collectif de France. CCFr.), на основі опису колекцій, введення їх до мережі каталогів та до сайтів Gallica.

Слайд 12

НБФ бере участь у понад 50 європейських проектах Europeana Biodiversity Heritage Literature Europeana Regia Europeana Collections IFLA Preservation and Conservation

Слайд 13

У бібліотеці знаходиться близько 115 000 рукописів, в тому числі 5000 грецьких, 21 800 латинських, 59 000 французьких і 4290 рукописів на інших сучасних мовах. Вся бібліотечна колекція складає 13 000 000 одиниць. У Національній бібліотеці Франції є відділ-музей монет, медалей і творів мистецтва з документами, пов'язаними з ними, відомий в народі як Кабінет медалей.

Слайд 14

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Туризм