X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
В"язання спицями

Завантажити презентацію

В"язання спицями

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

ІСТОРІЯ В’ЯЗАННЯ В’язання – один із старовинних цікавих і захоплюючих видів рукоділля Виготовляти в’язані речі люди навчилися за дві тисячі років до початку нашої ери В Україні в’язали, насамперед, клобуки – головні убори. Масове захоплення в’язанням як рукоділлям приходиться на початок ХХст

Слайд 3

50-60-ті роки: висока мода У післявоєнні роки в'язання проявилося у всьому його різноманітті форм і кольорів пряжі. Тисячі в'язальних схем тамували голод в'язальний на ринку. З'явилися так звані «двійки» - популярні в'язані комплекти, що складаються з топу з коротким рукавом і кардигану з довгим рукавом в колір. Дівчаток навчали в'язанню у школах. Як показала війна, в'язання - дуже корисні навички, а не тільки захоплення. Журнали типу "Голки і шпильки" поширювали схеми і викрійки визнаних речей різної складності, а також покривал, дитячих іграшок, фіранок, сумок. У 60-х роках XX століття в'язання прийшло в високу моду. Завдяки зусиллям Оттаві і Розіти Міссоні, які створили першу в історії колекцію в'язаного одягу «Haute Couture», в'язання вперше вийшло на подіум. Подія це було відзначено величезним успіхом і з того часу багато відомих будинків моди віддають перевагу трикотажу, як неймовірно практичному, універсальному і благородному матеріалу.

Слайд 4

У наші дні це мистецтво продовжує розвиватися, збагачуючись новими мотивами, композиційними прийомами, сучасними матеріалами. Для цього заняття потрібні знання крою та шиття по трикотажу, а в роботі з гачком багато загального з вишивкою і ткацтвом. І все одно, ручне в'язання вигідно відрізняється з інших видів рукоділля. Особливо воно привабливо, що вихідний матеріал - пряжу-можна використовувати кілька разів і без особливих втрат. Можливості спиць дозволяють зробити різні декоративні речі, наприклад, мережива, покривала, одяг, іграшки, прикраси. Дійсно, в даний час дуже важко представити наш гардероб без трикотажу. В'язані вироби зручні і міцні, практичні й елегантні, в них тепло і затишно. Ручне в'язання дозволяє виразити свою індивідуальність, задуманий образ за допомогою вибору фактури і кольору пряжі, її переплетень, оформлення і фасону виробів. Ручне в'язання дозволяє виготовляти неповторні, унікальні моделі.

Слайд 5

Своїми руками ви можете зробити квіти, які ніколи не зів'януть. Зв'язані квіти надзвичайно схожі на натуральні і їх дуже легко виготовити. Ви можете змусити «квітнути» круглий рік крокуси та гіацинти, нарциси і форзиції. А влітку вас порадують дзвіночки і соняшники, взимку ж ви прикрасите свою квартиру орхідеями.

Слайд 6

Щоб квіти виглядали більш природно Зв’язані квіти потрібно зміцнити на стеблах. Стебла, а також штучні зелень і гілки, які будуть потрібні, щоб зробити красиву композицію, можна придбати в магазинах. Найчастіше в продажі бувають міцні пластмасові стебла з листям з тканини. Можна купити штучні квіти з листям і стеблами і замінити їх в'язаними, акуратно прикріпивши їх до стебла. Всі пластмасові стебла, якщо з ними поводитися обережно, можна багаторазово розбирати і збирати знову. В’язані квіти особливо міцно сидять на стеблі, якщо до моменту збирання квітки кінчик нитки залишати не пришитим. Помістивши в'язану квітку на стебло, нитку потрібно міцно затягнути і тільки після цього пришивати. Правда, треба врахувати, що в цьому випадку квітку важче буде знову зняти. В'язані квіти краще зберігають форму, якщо на них розпорошити розчин крохмалю. Квітам можна надавати бажану форму до тих пір, поки крохмаль повністю не висохне.

Слайд 7

Ідей у цьому напрямку - море! Для початку я підготувала Майстер Клас по виготовленню простяшних квіточок ... Отже нам знадобляться:

Слайд 8

Почнемо в'язати квітку приблизно 6-7 см в діаметрі. Спиці № 3. Домовимося, що у квіточки буде 5 пелюсток.  Для одної пелюстки потрібно набрати 3 петлі.  Відповідно, набираємо 15 петель.

Слайд 9

Відокремлюємо 3 петельки для першої пелюстки. В'яжемо лицьовими 1та 3 ряд, виворітного 2 і 4. У 5 і 7 рядках додаємо по 2 петельки з протяжек. 6 і решта парні - по малюнку. Кромочні в'яжіть, як звикли - різниці в результаті не буде. У нас на спицях 7 петель. Провяжемо з ними 2 рядочки і починаємо зменшувати петлі, поки не залишаться 2. Закрийте їх і затягніть ниточку. Все, перша пелюстка готова! Прив'язуємо ниточку до наступних 3 петель. І вперед! Потім зв'яжемо інші пелюстки.

Слайд 10

Граймося!

Слайд 11

Ще граємося!

Слайд 12

Далі пропоную зв’язати разом таку квітку

Слайд 13

Набрати на спиці 6 петель + 2 крайові. 1-й ряд: крайова, 3 лицьові, накід, 3 лицьові, крайова.

Слайд 14

2-й ряд: всі петлі лицьові 3-й ряд: крайова, 3 лицьові, накід 4 лицьові, крайова

Слайд 15

Далі продовжувати в'язати також: 3 лицьові, накид, решта петлі - лицеві. Допоки на спицях не буде 12 петель + 2 крайові

Слайд 16

У 12-му ряді (виворітному ряді), закрити 6 петель, провязати 6 лицьовими. Далі - повторювати в'язання, починаючи з 1-го ряду.

Слайд 17

В'яжемо до тих пір, поки на спицях буде 12 петель, плюс 2 крайові. У виворітному ряді: закриваємо 6 петель 6 лицьовими.

Слайд 18

Для квітки в'яжеться 5 таких фрагментів. Краї зшиваємо.  (Я спеціально взяла контрастну нитку)

Слайд 19

За дірочками від накидів протягуємо нитку. Затягуємо і виходить квітка. Зверху, в серединку, можна пришити страз або намистину.

Слайд 20

В'яжемо смужечку панчішної гладдю близько 40-50 см (я набирала 14 петель і в'язала 140 рядів з тонкого мохеру) відпарюємо смужку і складаємо гармошкою.  По одному краю прокладаємо дрібні стежки.  Затягуємо прокладену в стежки нитку і отриману смужку скручуємо у спіраль.  Закріплюємо нітку з голкою внизу квіточки. Наступна квітка

Слайд 21

Пелюстку починаємо в'язати від 2 клубків (кожну частину в'яжемо окремо). На одну спицю набрати по 3 п. від кожного клубка. Ряд 1: (1 ЛП, додати 1 п., 1 ЛП, додати 1 п., 1 ЛП) вона перших 3 п. від першого клубка, потім те ж саме на петлях від другого клубка. Ряд 2: 5 і 5 ІП Ряд 3: (1 ЛП, додати 1 п., 3 ЛП, додати 1 п., 1 ЛП) вона перших 3 п. від першого клубка, потім те ж саме на петлях від другого клубка. (Вийшло 7 і 7 п.) Ряд 4: З'єднуємо обидві частини в'язання. 6 ІП, 2 п. разом ізн., 6 ІП Ряд 5: 1 ЛП, додати 1 п., 11 ЛП, додати 1 п., 1 ЛП Ряди 6, 8, 10,12, 14 Ряд 7: 6 ЛП, 3 п. разом лицьовій (середня нагорі), 6 ЛП Ряд 9: 5 ЛП, 3 п. разом лицьовій (середня нагорі), 5 ЛП Ряд 11: 2 п. разом лицьовій з нахилом вліво, 2 ЛП, 3 п. разом лицьовій (середня вгорі), 2 ЛП, 2 п. разом лицьовій Ряд 13: 2 п. разом лицьовій з нахилом вліво, 3 п. разом лицьовій (середня вгорі), 2 п. разом лицьовій Зняти на дод. спицю і пов'язати ще 3 таких пелюстки. Потім зібрати всі 4 пелюстки на одну спицю, пров’язати 1 ряд ізнаночниміи потім зібрати всі п. на нитку, затягнути та закріпити. … і ще трішки квітів

Слайд 22

Великий кактус Розмір: діаметр 8 см Матеріали: пряжа (акрил) зеленого кольору, горщик, синтепон, спиці № 2. Опис роботи: набрати на кругові спиці 41 п. Петлі замкнути в коло. 1-й р.: * 1 лицьова петля, 1 накід, 1 петлю зняти *. Повторити від * до * до кінця ряду. 2-й-30-й р.: Перед кожною ізн. петлею робити накід, а виворітну знімати, не пров’язуючи: петлю з накидом вважати за одну петлю і в'язати лицьовою за передню стінку (якщо вив’язувати за задню стінку, то візерунок вийде перекрученим). 31-й-32-й р.: В'язати лицьовими петлями, пров’язуючи по 2 петлі разом. 33-й р.: Всі петлі стягнути. Нитку відрізати. Складання: зв’язаний мішечок наповнити синтепоном. Вирізати картонне коло, рівне діаметру горщичка. Вирізати отвір в крузі. Вставити кактус у отвір. Порада: щоб кактус не перевертався, підвісити грузик. Вставити в горщик.

Слайд 23

Вам знадобиться: 310 г пряжі ODETTE (30% віскози, 10% ангори, 15% мериносової вовни, 45% акрилу, 90 м/50 г): 160 г синій, по 30 г рожевою, блакитною, теракотової, жовтою і кольору екрю; спиці № 3,5 і № 4; гачок № 3,5, 19 гудзиків.  Різинка 2/2: парне число петель.  Лиц. та вив. р.: почергово 2 лиц., 2 вив.  Хусткової в'язка: лиц. та вив. р. -лиц. п.  Лицьова гладь: лиц. р. -лиц. п., вив. р. -вив.п.  Щільність в'язання. Різинка 2 / 2: 1 5 п. і 20 р. = 10 х 10 см; хусткова в'язка: 16 п. та 28р . -10х10см.  Шапка і шарф з квітами 

Слайд 24

Шапка: на спиці № 3,5 набрати 36 п. синьою пряжею і зв'язати 3 см = б р. різинкою 2 / 2. Далі перейти на спиці № 4 і зв'язати хусткової вузький 9 см - 25 руб. Потім рівномірно збавляти в кожному 2-му р. по 6 п. Через 19 см = 50 р. від набірного краю закрити залишившися петлі.  Шарф: на спиці № 4 набрати 5 п. синьою пряжею і зв'язати 250 см = 700 р. хусткової в'язкою. Петлі закрити.  Бретель: на спиці № 4 набрати 5 п. синьою пряжею і зв'язати 55 см = 154 р. хустковою в'язкою. Петлі закрити.  Рулікі: на спиці № 4 набрати 5 п. пряжею різних кольорів і пров'язати лиц. гладдю рулікі різної довжини.  Складання: виконати бічний шов шапки; з руліків виконати квіти різної величини. У серединку кожної квітки пришити гудзик. Прикріпити квіти на шарф, шапку і сумку, як на фотографії. На кінцях бретелів зв'язати ланцюжки з 6 повітр. п., щоб вийшли петельки. Пристебнути бретель до квіткочок шарфа. 

Слайд 25

В'язані, трикотажні вироби усе більше входять у наше життя, причому не стільки у вигляді звичних светрів для тепла, скільки у вигляді найцікавіших моделей з найрізноманітніших типів пряжі, саме таких, яких не буде ні у кого, крім вас.  В'язання спицями - це «спицетерапія» для тих, хто любить майструвати, фантазувати, реалізовувати свої ідеї. Тільки в'язання зробить ваш гардероб по-справжньому оригінальним.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання