X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
В’язання на спицях

Завантажити презентацію

В’язання на спицях

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

спицІ Звичайні прямі спиці Звичайні прямі спиці використовують для в’язання жакетів і інших великих речей . Такі спиці мають один загострений кінець, на другому знаходиться запобіжник, який не дає петлям зповзати. Панчішні спиці Спиці с двума гострими кінцями. Їх зазвичай продають по 5 штук і використовують для в’язання по колу( шкарпетки, рукавички і т.д.). Кругові спиці Це дві спиці , з’єднані пластмасовою ліскою між собою . Їх можна використовувати як для в’язання маленьких деталей (бейки, горловини, коміри), так і при в’язанні по колу або для створювання великих об’ємних речей (таким чином в’язане полотно не потрібно держати на спиці, і руки отримують меньше навантаження). До того ж , такими спицями зручно користуватися в подорожі. Допоміжні спиці Бувають прямі та вигнуті . За їх допомогою можна на деякий час зняти петлі з основної спиці(для малюнку або для вив’язування кишенів ).

Слайд 2

Невідмінною умовою яскравої в’язки повинен бути правильний підбір спиць і ниток. ТОВЩИНА СПИЦІ ПОВИННА БУТИ ВДВОЄ БІЛЬШЕ ТОВЩИНИ НИТКИ.

Слайд 3

Історія в’язання В одній із єгипетських домовин (1900 року до н.е.) зберіглося зображення , жінки, яка надівала панчохи. Відтиск панчох знайшли в лаві, яка застигла в Помпеї в 79 році н.е. Дитячі панчохи III-IVст. н.е. знайдені в Єгипті. У IX-XI столітті в’язальниці стали наносити тексти на пачохах. Самими вправними в’язальницями у давнину рахувалися араби. Складні багатокольорові візерунки вони вигадували уже 2 тисячі років тому. У 1589 році англійський священник Вільям Лі винайшов в’язальний станок з гачковими голками. В конці XVIII ст. у Франції винайшли кругову в’язальну машину.

Слайд 4

Пряжа Мериносова вовна. Мериносова пряжа виготовляється із мериноса – особливої породи вівці. Вовна дуже м’яка. Мериносова вовна дорожче, ніж звичайна вовна. Ангорська вовна- виготовляється із кроликів ангорської породи. В чистому виді ця вовна практично не використовується. Вовна ангорського кролика дуже пушиста, м’яка і тепла. Мохер – вид пряжі, який виготовляють із вовни ангорських коз. В Россії для виготовлення мохеру використовують вовну оренбургських коз.

Слайд 5

Віскозне( штучне волокно ) - виготовляється із целюлози, відрізняється м’якістю, шолковистістю, дуже схоже на бавовну. Окрил ( штучне волокно) по своїм властивостям дуже нагадує натуральні ,бавовняні нитки. Меланжеві- з’єднання кількох різних по кольору ниток.

Слайд 6

важливі дрібниці Шпилька для відкритих петель На них можна тимчасово залишати відкриті петлі. Голки Голка для зшивання зв’язаних полотен повинна бути товстою і мати скруглений кінець, щоб уникнути ушкодження трикотажного полотна. Пластмасові запобіжники для спиць Вони не дозволяють петлям сповзати з відкритих кінців спиць. Маркіровочні кільця Щоб позначити певну ділянку в в’язанні, на неї спочатку і в кінці прикріплюють спеціальне кільце , яке в кінці роботи знімають. Лічильник рядків Щоб не запам’ятовувати і не записувати кількість пров’язаних рядів, можна надіти на сапицю такий лічильник і просто повертати колесико. Сантиметровая лента Дуже важливий інструмент в в’язанні. Не спупіться, купуйте хороший сантиметр - тонкий і дешевий може разтягнутися і показувати неточні результати. Ножниці Купуйте хороші, гострі ножниці. Для того, щоб товсту нитку можна було легко відрізати, не пошкодивши структуру.

Слайд 7

Правила безпечної роботи при в’язанні на спицях Рабоче місто повинно бути добре освітлено Сидіти треба прямо, торкаючись корпусом спинки стула Конці спиць повинні бути безпечними, мати обмеження Перед початком і після закінчення роботи треба вимити руки   По закінченню роботи всі інструменти треба прибрати в робочу коробку Спиці переносити в захищенному футлярі

Слайд 8

НАБІР ПЕТЕЛЬ

Слайд 9

ПОЛОЖЕННЯ РУК ПРИ В’ЯЗАННІ

Слайд 10

ОСНОВНІ ПЕТЛІ

Слайд 11

ЛИЦЬОВІ ПЕТЛІ

Слайд 12

ВИВОРІТНІ ПЕТЛІ

Слайд 13

ХУСТКОВА В’ЯЗКА 1 спосіб Все петлі в’яжуться лицьовими 2 спосіб Все петлі в’яжуться виворітніми ВЛАСТИВОСТІ: середнєстійке переплетіння, не закручується, середні витрати пряжі. ВИКОРИСТАННЯ: як оздоблювальний элемент (низ виробу, край коміру, пояс, манжети)

Слайд 14

ПРАВИЛО Перша петля ряду завжди знімається на праву спицю не пров’язаною.

Слайд 15

ПРАВИЛО 1 ЛИЦЬОВА петля пров’язується за задню стінку ВИВОРІТНЯ петля пров’язується за передню стінку

Слайд 16

ПРАВИЛО 2 ОСТАННЯ петля ряду пров’язується виворітньою.

Слайд 17

ПРАВИЛО 1ЛИЦЬОВА петля пров’язується за задню стінкуВИВОРІТНЯ петля пров’язуєтьсяза передню стінку

Слайд 18

ПРАВИЛО 2 ОСТАННЯ петля ряду пров’язується виворітньою.

Слайд 19

Закріплення: Які матеріали і інструменти необхідні для ручного в’язання? Назвіть основне правило підбору спиць. Розкажіть про правила безпечної роботи при в’язанні.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання