В'язання гачком - вид рукоділля
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
"В'язання гачком стимулює розумову діяльність, бо при цьому масуються нервові рецептори на пальцях, котрі відповідають за розумову діяльність". Проф. Костик В'язання гачком - вид рукоділля Ханас Л.Я.
Гачки бувають:дерев'яні, пластмасові та металеві Різного діаметру: від 0,5 мм до 10 мм, і довжиною 120 - 160 мм. Інструменти Гачки бувають: односторонніми і двосторонніми; Номер гачка означає його діаметер Ханас Л.Я.
Матеріали Для в’язання використовують різну пряжу : вовняну, синтетичну, льняну, бавовняну. Найбільшою популярністю користується вовняна пряжа. Вона еластична і пружна, а тому вироби, виготовленні з неї, добре зберігають свою форму під час носіння. Улітку найкраще носити в’язанні речі із бавовни і льону. Вони добре пропускають повітря і вбирають вологу. Ханас Л.Я.
В’язати слід, сидячи на стільці із спинкою. Не нахилятися низько над в’язанням і не сутулитися. Не слід забувати, що гачок досить гострий і може поранити вас і тих, хто знаходиться поряд. Не можна сидіти близько одна біля одної під час в’язання. Не можна носити гачок у пластикових пакетах, а в сумці їх слід розміщувати на дні горизонтально. Клубки з нитками розміщувати у спеціальних пластмасових ємностях або у коробці чи кошику. Правила безпечної праці Ханас Л.Я.
Визначитися з самим виробом - що будемо плести. Необхідно правильно підібрати нитку або нитки і гачок. Гачок підбиріть залежно від узору, який будете в'язати і від товщини пряжі. Занадто товстий гачок буде в'язати "рідке" і пухке полотно, занадто тонкий - дуже щільне полотно, та й в'язати ним буде дуже незручно. При виборі гачка, врахуйте, що робоче заглиблення гачка - напрямлювач нитки - повинен бути в 1,5-2 рази менше товщини нитки. Заповіді в'язальниці Ханас Л.Я.
В'язальний гачок, можна взяти як олівець або як в'язальну спицю. Зазвичай вибирають той спосіб, який здається більш зручним і легким. Способи тримання гачка Ханас Л.Я.
При виконанні ланцюжка вводи в петлі гачок так, щоб він проходив між двома нитками однієї петлі і частина петлі була б під гачком Ланцюжок з повітряних петель Намагайтеся вив'язувати петлі рівномірно Ханас Л.Я.
введіть гачок в другу повітряну петлю від гачка, підхопіть робочу нитку і витягніть петлю . Знову підхопіть гачком нитку і протягніть її через дві петлі, що знаходяться на гачку (рис.2). Ведіть гачок у наступну повітряну петлю (рис.3). Стовпчик без накиду Ханас Л.Я.
зробити накид, ввести гачок у третю від кінця петлю і витягнути петлю. Ще раз підхопити гачком нитку і протягнути її через усі три, що знаходяться на гачку петлі. Зробити накид і ввести гачок у наступну повітряну петлю. При в'язанні трикотажного полотна напівстовпчиками з накидом гачок вводять за обидві стінки петлі. Напівстовпчик з накидом Ханас Л.Я.
після початку в'язання зробити накид, ввести гачок у четверту від кінця петлю ; витягнути петлю, знову підхопити нитку і протягнути її через дві перші петлі; тепер на гачку знаходяться дві петлі. Ще раз підхопити гачком нитку і протягнути її через петлі, що залишилися на гачку. Зробити накид і ввести гачок у наступну повітряну петлю. Починаючи з другого ряду, гачок вводять за обидві стінки петлі . Стовпчик з накидом Ханас Л.Я.
Повітряна петля Ланцюжок з повітряних петель Стовпчик без накиду Півстовпчик з накидом Стовпчик з накидом Умовні позначення Ханас Л.Я.
Схожі презентації
Категорії