X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Технологічний процес свердління. Коловорот, ручний дриль.

Завантажити презентацію

Технологічний процес свердління. Коловорот, ручний дриль.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Технологічний процес свердління. Коловорот, ручний дриль.

Слайд 2

Одним з різновидів різання є свердління деревини та інших матеріалів. Виконують його за допомогою різних за конструкцією та призначенням свердел. Проте спільним для них є те, що всі вони мають три основні частини: різальну, робочу і кріпильну.

Слайд 3

Різальна частина спірального свердла має дві різальні кромки 1 у формі клина. Заглиблюючись у деревину, вони зрізують певний її шар. Між різальними кромка ми вздовж робочої поверхні розміщені спіральні канавки 2, за допомогою яких зрізані частинки деревини відводяться на поверхню заготовки у вигляді стружки. Робоча частина свердла має дві спіральні стрічки 3, призначені для спрямування свердла та зменшення його тертя об стінки отвору. Хвостовик та лапка свердла слугують для його закріплення у певному пристрої або механізмі.

Слайд 4

Найчастіше свердлять деревину спіральними, гвинтовими і ложковими свердлами. їх характеристики подано в таблиці

Слайд 5

Під час ручного свердління деревини користуються коловоротом, дрилем. Коловорот - інструмент, дриль - механізм для свердління отворів у деревині, іноді - в інших матеріалах.   У цих пристроях свердла затискують за допомогою патронів. Зміну напрямку обертання свердла коловороту здійснюють тріскачкою 6.

Слайд 6

Свердління наскрізних отворів ручним свердлильним інструментом виконують у такій послідовності: 1. Розмічають на оброблюваній деталі центри отворів. їх можна намітити шилом. 2. Кладуть на верстак підкладку і щільно закріплюють на ній заготовку. Вибирають свердло відповідного діаметра і закріплюють у коловороті (дрилі) так, щоб його вісь збігалася з віссю патрона. Коловорот (дриль) установлюють на оброблюваній деталі так, щоб центр свердла збігався з центром отвору. Між свердлом і поверхнею деталі має бути прямий кут. На початку свердління коловорот обертають повільно. Просвердлюють отвір. Свердлити отвори можна у вертикальному і горизонтальному положенні .

Слайд 7

Свердління глухих отворів заданої глибини виконують з використанням обмежувача.

Слайд 8

-Щоб не допустити відколювання під час свердління деревини, необхідно щільно притискати заготовку до дерев'яної підкладки. -Наскрізні отвори можна свердлити з двох боків. -Не можна тримати коловорот або дриль свердлом до себе! -Під час свердління треба міцно затискувати свердло в патроні коловорота (дриля). -Під кінець свердління слід зменшувати натиск на дриль і обертати його повільніше. -Забороняється контролювати якість обробки і чистити отвір від стружки пальцями рук! Правила безпечної роботи при свердлінні коловоротом або ручним дрилем.

Слайд 9

Для свердління неглибоких отворів у деревині застосовують спіральні та штопорні буравчики. Для свердління глибоких отворів використовують бурави.

Слайд 10

Практична робота. Свердління отворів дрилем або коловоротом. Інструменти та матеріали: коловорот або дриль, набір свердел, лінійка, олівець, кутник, шліфувальна шкурка, заготовки з фанери, сосни, берези. Послідовність виконання роботи: 1.   За завданням учителя або кресленням уважно вивчи конструкцію укладки для інструментів. 2.   На заготовках для верхньої і нижньої полиць виконай розмітку місць свердління отворів. 3. Просвердли отвори дрилем або коловоротом. 4.    Зачисть поверхню шліфувальною шкуркою. 5.    Перевір якість виконаних робіт.

Слайд 11

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання