X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Технологічний процес пиляння фанери та ДВП

Завантажити презентацію

Технологічний процес пиляння фанери та ДВП

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Технологічний процес пиляння фанери та ДВП ножівкою та лобзиком.

Слайд 2

Деревину обробляють за допомогою різноманітних інструментів: ножів, пилок, стамесок, доліт тощо. Їх різальні частини – різці мають форму клина. Під дією прикладеної до інструмента сили різець заглиблюється в деревину, розколюючи або розриваючи її. Цей процес називають різанням.

Слайд 3

Розрізняють два види різання: без зняття шару матеріалу та із зняттям. Найпоширеніший - другий вид. У результаті заглиблення вузенького клина в деревину, від неї відділяються дрібненькі частини у вигляді тирси. Цей процес називають пилянням. Здійснюють його багаторізцевими різальними інструментами - пилками.

Слайд 4

Столярна пилка - це металева стрічка з нарізаними на ній з одного боку зубцями. Кожен зубець має форму клина. Між зубцями є проміжки - пазухи. Під час різання тирса попадає в пазухи, а під час виходу зубців з деревини - висипається назовні.

Слайд 5

Місце різання, яке утворилося в деревині, називають пропилом, а початок пиляння - запилом. Щоб пиляння і виготовлення виробів були якісними, зубці пилки добре загострюють. А щоб полегшити процес пиляння та зменшити витрати сил на його виконання, зубці пилки почергово, один за одним відгинають на певну відстань у протилежні сторони. Цей процес називають розведенням зубців. Виконують його розводкою.

Слайд 6

Пиляння заготовок із фанери, ДСП або ДВП, що мають прямолінійні контури, виконують лучковою пилкою з дрібними зубцями.

Слайд 7

Під час пиляння нахил пилки має бути під кутом 15...20° до поверхні різання. Після запилювання пилку рухають у пропилі на всю її довжину. Для зменшення тертя полотна пилки по заготовці користуються дерев'яним клинком.

Слайд 8

Для перевірки перпендикулярності користкються кутником. Завершують пиляння обережно і плавно. Щоб не відколо лась нижня частина заготовки у кінці пиляння, надлишок заготовки тримають лівою рукою.

Слайд 9

Правила безпечної праці під час пиляння деревини та матеріалів з неї. Користуватися лише справною, добре нагостреною ножівкою. Забороняється працювати інструментом зі зламаною ручкою, викришеними або нерозведеними зубцями, зігну тим або іржавим полотном. Під час перерв у роботі ножівку виймати з пропилу. Ножівку розміщувати на верстаку так, щоб зубці були спрямовані у протилежний від працюючого бік. Працюючи інструментом, не відволікайся сам і не за важай працювати іншим. Щоб не поранити пальці рук, під час виконання запилу необхідно користуватися напрямним бруском або упором .

Слайд 10

Практична робота Кухонна дощечка

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання