X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СНІД. Урок заради життя. Жити поруч.

Завантажити презентацію

СНІД. Урок заради життя. Жити поруч.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

■це символ свідомого ставлення людей до проблеми СНІДу; ■пам’яті про сотні тисяч людей, які втратили своє життя через хворобу; ■це символ солідарності з тими, хто зіткнувся з цією проблемою особисто; ■це символ надії.  

Слайд 2

Урок заради життя.Жити поруч. Тема: Вчитель біології вчитель вищої категорії Вчитель методист СЗОШ №29 м. Хмельницького Нагурна Юлія Олександрівна

Слайд 3

Мета: сприяти усвідомленню проблем пов’язаних із ВІЛ\ СНІДом; надати інформацію про симптоми захворювання; на прикладі конкретних ситуацій розвивати вміння визначати ступінь ризику ВІЛ-інфікування; виховувати толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних.

Слайд 4

Занадто швидко свічка догорає – Твоє життя цим обриває А були ж плани і великі мрії! Нема тепер уже й надії… Твоя вже свічка догорає, Бо тіло й душу СНІД з'їдає.

Слайд 5

В І Л

Слайд 6

ТРИ основні шляхи передачі ВІЛ: Статевий(через сперму та вагінальні виділення ВІЛ-позитивної людини.) Через кров. Спільне користування голкою, бритвою, інструментами для манікюру, тату, зубними щітками. При переливанні крові, через відкриті рани та порізи. Від ВІЛ-позитивної матері до дитини під час вагітності, пологів, годуванні молоком.

Слайд 7

Як запобігти ВІЛ-інфікуванню? Захищений статевий акт. Утримання від сексуальних стосунків у підлітковому віці. Підтримання сексуальних зносин лише з одним партнером. Користування індивідуальними стерильними чи разовими інструментами з медичною чи косметичною метою.

Слайд 8

Усний диктант.

Слайд 9

Якщо відповідь так, - учасники піднімають червону табличку; якщо ні, - учасники піднімають зелену табличку; якщо вагаюсь, - учасники піднімають жовту табличку.

Слайд 10

спільне користування голками та шприцами для ін’єкцій; незахищений статевий акт; спільне користування голками для татуювання, проколювання вух, лезом для гоління; переливання крові; вживання алкоголю підвищує ризик інфікування ВІЛ; від ВІЛ – позитивної матері до дитини.

Слайд 11

Слайд 12

Психологами було проведено опитування. На запитання «Чи вважаєте ви, що більшість ВІЛ-інфікованих становлять загрозу для суспільства?» ствердну відповідь дали 62% опитаних, а «ні» – тільки 38%

Слайд 13

Запишіть на картках те, що є сенсом вашого життя: дім, сім'я, робота, захоплення, стосунки з друзями, плани та бажання на майбутнє, заняття спортом, туризм, кохана людина, батьки, рідні, улюблені страви, улюблені заняття, імена близьких, коханих, друзів.

Слайд 14

Те, що відбувалося зараз, було лише грою. Я вірю що ви приймете правильне рішення у ризикованій ситуації, якщо така буде мати місце у вашому житті.

Слайд 15

Я вірю, що ВІЛ\СНІД обмине вас, ваших рідних та знайомих. Усе це було грою і закінчилося разом з грою. З'єднайте всі свої картки разом. Все залишилося з вами.

Слайд 16

Обговорення Що ви відчували, коли робили вибір? Що ви відчували, коли були позбавлені вибору? Що дає нам виконання цієї вправи?

Слайд 17

Гра дає можливість зрозуміти, що можуть відчувати ВІЛ- позитивні або хворі люди, дає нам шанс змінити своє ставлення до ВІЛ-позитивних людей і виступити проти їхньої дискримінації та приниження

Слайд 18

Що значить для мене жити з ВІЛ?

Слайд 19

ВІЛ-позитивні – це такі ж люди, як і ми всі. Вони мають право на життя, на лікування, а особливо – на підтримку та допомогу.

Слайд 20

Ніхто з нас не застрахований від ВІЛ. Лише знання, свідомий вибір і відповідальність можуть нас захистити.

Слайд 21

Складіть вираз.

Слайд 22

ЗДО СЛАБКІСТЬ РО ШВИДКА ВТОМЛЮВАНІСТЬ В’Я ШВИДКА ВТРАТА ВАГИ ПРИ НОРМАЛЬНОМУ ХАРЧУВАННІ ТА РУХОВІЙ АКТИВНОСТІ. НАЙ ЗБІЛЬШЕННЯ ЛІМФАТИЧНИХ ВУЗЛІВ У ШИЙНІЙ І ПАХОВІЙ ДІЛЯНКАХ.. ЦІ ТРИВАЛЕ ПІДВИЩЕННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ТІЛА. ННІ НІЧНЕ ПОТОВИДІЛЕННЯ ШИ БІЛЬ У ГОРЛІ, ЗАСТУДА. Й ТРИВАЛИЙ РОЗЛАД ДІЯЛЬНОСТІ КИШЕЧНИКУ ДАР. ВИСИПАННЯ НА СЛИЗОВІЙ ПОРОЖНИНИ РОТА І ШКІРИ.

Слайд 23

ТВ СЛАБКІСТЬ ОЄ ШВИДКА ВТОМЛЮВАНІСТЬ ЗДО ШВИДКА ВТРАТА ВАГИ ПРИ НОРМАЛЬНОМУ ХАРЧУВАННІ ТА РУХОВІЙ АКТИВНОСТІ. РО ЗБІЛЬШЕННЯ ЛІМФАТИЧНИХ ВУЗЛІВ У ШИЙНІЙ І ПАХОВІЙ ДІЛЯНКАХ.. В’Я ТРИВАЛЕ ПІДВИЩЕННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ТІЛА. - НІЧНЕ ПОТОВИДІЛЕННЯ ТВІЙ БІЛЬ У ГОРЛІ, ЗАСТУДА. ВИ ТРИВАЛИЙ РОЗЛАД ДІЯЛЬНОСТІ КИШЕЧНИКУ БІР. ВИСИПАННЯ НА СЛИЗОВІЙ ПОРОЖНИНИ РОТА І ШКІРИ.

Слайд 24

ТВ СЛАБКІСТЬ ОЄ ШВИДКА ВТОМЛЮВАНІСТЬ ЖИ ШВИДКА ВТРАТА ВАГИ ПРИ НОРМАЛЬНОМУ ХАРЧУВАННІ ТА РУХОВІЙ АКТИВНОСТІ. ТТЯ ЗБІЛЬШЕННЯ ЛІМФАТИЧНИХ ВУЗЛІВ У ШИЙНІЙ І ПАХОВІЙ ДІЛЯНКАХ.. В ТРИВАЛЕ ПІДВИЩЕННЯ ТЕМПЕРАТУРИ ТІЛА. ТВО НІЧНЕ ПОТОВИДІЛЕННЯ ЇХ БІЛЬ У ГОРЛІ, ЗАСТУДА. РУ ТРИВАЛИЙ РОЗЛАД ДІЯЛЬНОСТІ КИШЕЧНИКУ КАХ. ВИСИПАННЯ НА СЛИЗОВІЙ ПОРОЖНИНИ РОТА І ШКІРИ.

Слайд 25

Слайд 26

Ситуація № 1 Юля дружить з Оксаною, яка є носієм ВІЛ-інфекції. Мама Юлі, дізнавшись про це , вимагає від неї розірвати дружні стосунки з Оксаною. Прокоментуйте. Висловіть свою думку про ступінь ризику.

Слайд 27

Ситуація № 2 Дмитро відвідує школу. Він є ВІЛ-позитивним. Дмитро не виглядає хворим, але швидко втомлюється. Він продовжує ходити до школи, але не знає чи потрібно розповідати комусь про те, що він ВІЛ-інфікований

Слайд 28

Ситуація № 3 Ніна почала зустрічатися з Леонідом. Вона знає, що Льоня мав вже статеві зносини з іншими дівчатами.

Слайд 29

Потрібно боротися з інфекцією, а не з людиною. ВІЛ-позитивні потребують толерантного ставлення до себе. Тільки від нас самих, від нашого розуміння ризику та нашої поведінки залежить наше здоров'я.

Слайд 30

Знаєш, зарадити хворобі ми не можем, Лиш співчуттями допоможем. Щоб долі наші трагічними не стали, Треба, щоб ми про СНІД все знали.

Слайд 31

Динаміка розповсюдження ВІЛ-інфекції у регіонах України

Слайд 32

показник понад 90 показник від 41 до 90 показник до 40 на 100тис.населення

Слайд 33

Слайд 34

18-24 25-49

Слайд 35

Консолідуймося в боротьбі зі страшною недугою. Несіть свої знання, обговорюйте проблему з друзями. Вступайте у волонтерський рух. Здоров’я вам, радості нехімічної і щасливого та успішного життя!

Слайд 36

Слайд 37

Слайд 38

Слайд 39

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Соціологія