Шкідливий вплив тютюнопаління
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тютюнопаління Тютюнопаління - одне з найбільш поширених видів побутової токсикоманії, найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Залежність від тютюну внесено в Міжнародну класифікацію хвороб. Нікотин є своєрідним стимулятором нервової системи, що має патологічний вплив на організм особливо у розвитку ракових хвороб.
Дитя цигарку витягає, Бо хочеться дорослим стать. Та сильним, гарним він не стане! Бо зріст уповільнюватись став. Усе, що в світі є погане, Хлопчина в організм запхав. Та ще й в залежність від цигарки Потрапив хлопець, як в капкан. Не допоможуть слово й лайки, Тепер над ним лиш дим цигарки.
Тютюн махорочний Тютю н (Nicotiana) — рід однорічних і багаторічних рослин родини пасльонових (Solanaceae), що містить понад 70 видів.
12 жовтня 1492 року Колумб відкрив не тільки Америку, а й тютюн. Туземці скручували листя рослини і підпалювали, вдихаючи дим. Тютюн використовували, як декоративну рослину, пізніше склалось уявлення про його надзвичайні лікувальні властивості. Королева Катерина Медичі страждала від головного болю. Французький посол у Португалії Жан Ніко підніс їй у подарунок листя і насіння тютюну. Коли королева нюхала його, вона почувала себе краще. Посол здобув собі славу. З його ім’ям пов’язана ботанічна назва тютюну (Nісоtіаna ). Історія знайомства людини з тютюном
Але в Англії, Туреччині бачили, що тютюн – це шкідлива речовина, яка містить отруту , приводить до наркоманії і до багатьох хвороб . Його заборонили вживати , за неслухняність людей били батогами, рвали ніздрі, але цій звичці не позбавились. Петро І привіз тютюн до Росії з Голландії. Це стало вигідним промислом і шкідливим пороком людей.
Тютюнопаління (або просто паління) — вдихання диму тліючого висушеного листя тютюну. Найбільш важливим компонентом тютюнового диму є нікотин. Регулярне вживання нікотину викликає залежність. Паління тютюну завдає тривалої шкоди здоров'ю курців, та людям, які не палять.
Здійснюється паління вдиханням різних тліючих рослинних продуктів. Тютюновий дим містить канцерогенні речовини. Він містить нікотин, чадний газ, аміак, синильну кислоту, ціанистий водень, ацетон і значну кількість речовин, які спричиняють утворення злоякісних пухлин. Доза нікотину 60мг-сметрельна, в одній сигареті в середньому 0,5 мг.
За даними ВООЗ в світі понад 1,1 млрд. людей, що мають цю шкідливу звичку. Розвинені країни 76% тютюну експортують. При цьому вирощують дуже дешевий та неякісний тютюн. Сигарети із цього тютюну завозять в Україну та інші слаборозвинуті країни.
Тютюн – найголовніший і найглобальніший вбивця. Тобто кожних 8 секунд на земній кулі помирає людина з цієї причини. Якщо відношення до тютюнопаління не зміниться, то за прогнозами експертів у 2030 році з цієї причини буде помирати понад 10млн чоловік!!!
Вплив тютюну на організм людини При вдиханні нікотин потрапляє в легені, де він швидко проникає у кров та досягає мозку і серця людини
До одного з найпоширеніших онкологічних захворювань відноситься рак легенів. Рак легенів розвивається у 17,2% курців чоловіків і у 11,6% жінок, у той час як показники серед некурящих відповідно становлять 1,3% і 1,4%. Наслідки куріння для організму
Миттєві негативні наслідки: прискорення серцевих скорочень, підвищення кров'яного тиску, подразнення тканин гортані, очей, потрапляння чадного газу в кров. Тривалі негативні наслідки: рак легенів, шлунка, підшлункової залози, жовчного міхура, захворювання серця, виразка шлунку, хронічний бронхіт, погіршується зір, знижується гострота слуху.
Наслідки Тютюнопаління Погіршуються смакові відчуття; з’являється неприємний запах; Зуби жовтіють; Виникають хвороби зубів, язика і ясен.
Мозок За багаторічними дослідженнями вже давно відомо, що куріння підвищує ризик виникнення інсульту. Це відбувається через порушення кровопостачання головного мозку. Якщо людина курить уже багато років, то в будь-який момент може закупоритися кровоносна судина, яка доставляє кисень в мозок. Також до інсульту призводить поразка артерії головного мозку.
Серцево-судинна система Через потрапляння в організм тютюнового диму блокується гемоглобін крові. Таким чином , можливе різке порушення доставки кисню до серцевого м'яза. Також через куріння підвищується кров'яний тиск і серцю доводиться працювати з більшим навантаженням . За спостереженнями лікарів , якщо людина курить , то у неї в 4-5 разів зростає ризик виникнення інфаркту міокарда. Таке можливо через збільшення рівня холестерину в крові. В артеріях відкладаються жири, і виникає їх закупорка .
Легені У курців частіше , ніж в інших людей , розвивається рак легень. Якщо говорити мовою статистики , то приблизно в 90 % появи пухлини людина довго курила. Виникнення хвороби пов'язують з кількістю викурених в день сигарет , кількості вдихуваного тютюнового диму , а також концентрацією канцерогенних смол та нікотину в сигаретах. Серед симптомів , на які слід звернути увагу - постійний кашель , кровохаркання , повторні пневмонія , бронхіт або біль у грудях. Також куріння протягом довгого часу призводить до легеневого бронхіту і легеневої емфіземи .
Шлунок Під час куріння стимулюється секреція соляної кислоти в шлунку. Вона роз'їдає захисний шар цього органу і сприяє виникненню шлункової виразки. Що найнеприємніше, лікувати виразку дуже важко, якщо попередньо не кинути палити. Шкідлива звичка уповільнює загоєння виразок і сприяє їх повторному виникненню. Все це легко може перерости в рак шлунка.
Очі Нікотин, який потрапляє в організм під час паління, впливає на зоровий нерв. У подальшому можливі порушення гостроти зору і підвищення внутрішньоочного тиску.
Кінцівки Гангрена і ампутація нижніх кінцівок - до цього призводить ендартеріїт. Саме ж захворювання виникає через надмірну кількість диму тютюну в організмі. Куріння може поступово звужувати судини аж до повного закриття їх просвіту, як наслідок - омертвіння позбавлених кровопостачання тканин.
Гортань Під час тривалого куріння пошкоджуються внутрішні клітини гортані, що призводить до раку цього органу.
Статева система Якщо ви курите, то вже скоро у вас різко знизиться здатність до дітонародження. Тютюнова отрута руйнує дозріваючі і повноцінні клітини в організмі і знижує рівень статевих гормонів. При цьому, враховуйте, що куріння знижує можливість мати дітей, як у чоловіків, так і у жінок. Більшість курців замислюються про шкоду куріння лише у разі виникнення хвороб. Але якщо кинути шкідливу звичку вже сьогодні, багато проблем зі здоров'ям вдасться запобігти.
Куріння і захворювання шкіри Шкіра має жовтуватий відтінок. Це відбувається через кисневе голодування і порушення роботи печінки , яка не справляється з виведенням шкідливих речовин і канцерогенів , що потрапляють в організм з тютюновим димом.
Шкіра має сіруватий відтінок. Організм та шкіра відчувають кисневе голодування через звуження судин і погіршення кровообігу , які викликані курінням.
Зморшки Вони утворюються в результаті специфічної міміки при курінні. Суха шкіра. Через звуження капілярів шкірі не вистачає вологи , вітамінів і мікроелементів.
Вугрові рубці. Через постійне кисневе голодування і недопоставки поживних речовин регенерація шкіри відбувається повільно і часто замість нормальної тканини утворюється рубцева тканина . Підвищена чутливість до променів сонця. У курців в шкірі відбуваються сильні окисні процеси , які здатні запускати механізм старіння шкіри вже через п'ять хвилин перебування на сонці.
Візьми також до уваги, що нікотин... Впливає на колір шкіри та раннє утворення зморшок; Зменшує еластичність голосових зв’язок, що позначається на тембрі голосу; Негативно впливає на волосся, призводячи до того, що воно робиться тонким та починає сіктися. Виникає ламкість нігтів; Осідає на зубній емалі. І жодна найкраща паста не врятує від бридкого коричневого нальоту; Постійно виділяється через шкіру та слизову оболонку рота, спричиняючи стійкий неприємний запах від курця.
Пасивне або примусове куріння – (вдихання забрудненого тютюновим димом повітря) Перебування протягом 8 годин у закритому приміщенні, де курять, призводить до впливу тютюнового диму, відповідного куріння більше 5 сигарет. Вторинний дим викликає передчасні смерті і хвороби серед дітей і дорослих, які не курять. Діти, що наражаються на вторинний дим, мають підвищений ризик синдрому раптової смерті немовляти, гострих респіраторних інфекцій, проблем зі слухом, ускладнень при астмі.
Негативно впливає пасивне тютюнопаління на здоров’я оточуючих. В приміщенні з курцем протягом лише 1 години людина, яка не палить, кожного разу спалює по половині сигарети. Тютюновий дим у таких випадках спричиняє головний біль, нездужання, зниження працездатності, швидку втому, загострення верхніх дихальних шляхів. Особливо небезпечне пасивне паління для дітей.
Тютюнопаління значно впливає на якість життя Діти, які починають курити з 8-10 річного віку, не доживуть до межі середньої тривалості життя в середньому на 6-8 років; 35-річна жінка, що палить, проживе на 5 років менше за ту, яка не має такої звички; 35-річний курець проживе на 7 років менше, ніж чоловік, який не палить. Німецький професор Танненберг підрахував, що у наш час смертельний випадок на мільйон чоловік виникає у результаті: авіакатастрофи – один раз на 50 років, від вживання алкоголю - раз на 4-5 днів, від автокатастрофи – раз на 2-3 дні, від паління - кожні 2-3 години.
Якщо вам пропонують цигарку, згадайте про це… систематичне паління віднімає у людини від 6 до 15 років життя; людина, що палить більше 10 років, хворіє в чотири рази частіше, ніж та що не палить; якщо ви палите, але сподіваєтеся, що зможете виростити свою дитину такою, що не палить – ви помиляєтеся; згідно результатів статистичних досліджень, у батьків, що палять, в 70 % випадків дитина також палитиме, тоді як у батьків, що не палять, цей показник складає лише 10%;
люди, які викурюють пачку цигарок на день, у 20 разів частіше хворіють на рак легень порівняно з тими, хто не палить; куріння збільшує смертність на 86% у віковій групі від 35 до 44 років і на 52% у віковій групі від 45 до 54 років; причиною 19% усіх пожеж із людськими жертвами є цигарка ; 80% хворих на рак легень – курці.
Висновок Шкідлива звичка – це властивість поведінки людини та залежність організму, внаслідок чого людина не контролює свою поведінку, а скоріш вона контролює її. Варто лише сформуватися шкідливі звичці і вона керує людиною. Відповідно на це йде частина її грошей, її часу, її енергії, на збиток чомусь більш корисному. Людина втрачаєте самоповагу, душевні сили, руйнується фізичне та душевне здоров’я. Деяких це врешті-решт убиває. Тому варто не піддаватися під вплив шкідливих звичок, або знайти в собі сили і побороти їх заради свого здоров’я.
Схожі презентації
Категорії