X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Шкідливий вплив тютюнопаління на організм людини"

Завантажити презентацію

"Шкідливий вплив тютюнопаління на організм людини"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Шкідливий вплив тютюнопаління на організм людини Підготувала учениця 11-А класу Кошина Анна

Слайд 2

Що таке тютюн та нікотин? Тютюн — це однорічна рослина з родини пасльонових, висушені листки якої після спеціальної обробки подрібнюють і використовують для куріння. Основна особливість тютюну — вміст нікотину. Нікотин — одна з найсильніших рослинних отрут, основна складова частина тютюнового диму. У чистому вигляді це безбарвна оліїста рідина неприємного запаху, гірка на смак. Смертельна доза нікотину для людини — 50-70 мг (1 мг на кілограм маси тіла).

Слайд 3

Хімічний склад тютюнового диму Тютюновий дим виділено понад 1200 різноманітних речовин органічні неорганічні вуглеводні стерини спирти естери альдегіди кетони хініни нітрили кислоти феноли алкалоїди сполуки Ar Cu Fe Pb Mn Ni оксид N та ін. Тютюнова смола, що утворюється при курінні, містить канцерогени - хімічні сполуки, які при взаємодії з тканинами живих організмів можуть спричинити злоякісні пухлини. Нікотин – найшкідливіша речовина, бо спричинює звикання!!! 

Слайд 4

Що ховається у сигареті?

Слайд 5

Опорно-рухова система

Слайд 6

Легенево-дихальна система

Слайд 7

Серцево-судинна система

Слайд 8

Нервова система

Слайд 9

Травна система

Слайд 10

Репродуктивна система

Слайд 11

Статистичні дані Кожна цигарка скорочує життя людини у середньому на 12 хв. У курців рак легень буває в 20 разів частіше, ніж у некурців. Під час сходження на Памір на висоті 5000 м один з альпіністів знепритомнів. Він був єдиним курцем у групі. Серед космонавтів немає жодного курця. Серед спортсменів немає жодного курця. Обирай!

Слайд 12

Після того, як ви кините палити… Через 8 годин рівень нікотину і чадного газу в крові зменшуються наполовину, рівень кисню збільшується до нормальних величин. Через 24 години чадний газ повністю виводиться з організму, легені починають очищатися від накопичених смол. Через 48 годин в організмі не залишається нікотину. Відновлюється чутливість до смаків і запахів. Через 72 години дихання стає більш вільним, зникають труднощі у вигляді хрипів, кашлю. Бронхи розслабляються, рівень енергії в організмі збільшується. Через 2-12 тижнів рівень кровообігу збільшується, фізичні навантаження даються легше. Через 3-9 місяців повністю зникають труднощі з диханням (кашель, хрип), обсяг і ефективність легких зростають на 10%. Через 1 рік ризик серцевого нападу зменшується вдвічі. Через 10 років ризик раку легенів зменшується наполовину. Через 15 років ризик серцевого нападу зменшується до рівня некурящої людини.

Слайд 13

Висновок Нікотин - це отрута повільної дії, він руйнує організм зсередини, протягом багатьох років. Мало того, адже курець губить не тільки себе, але і людей, які його оточують. Куріння найсильнішим чином підриває здоров'я людини. Кожному необхідно це якомога глибше зрозуміти й усвідомити. Потрібно заборонити рекламу таких товарів, і продаж їх дітям і підліткам. Утвердження здорового способу життя - важлива загальнодержавне завдання. Всіма силами сприяти її вирішення - обов'язок усіх людей, кожного жителя нашої країни. 

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія