Найдавніше населення на території України та його культура
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
План. 1. Культура стародавнього населення України(палеоліт, мезоліт, неоліт) 2. Трипільська культура. Лекція №3. Найдавніше населення на території України та його культура
Протягом первісної епохи відбувалися такі процеси: антропогенез біологічна еволюція людини Первісна епоха – це найбільший період в історії людства.
Протягом первісної епохи відбувалися такі процеси: перехід людей від привласнюючого господарювання до відтворюючого
Протягом первісної епохи відбувалися такі процеси: cоціогенез- формування суспільних форм життя у вигляді родової, а потім родоплемінної організації
Первіснообщинний лад палеоліт — стародавній кам'яний вік (1 млн — 11 тис. pp. до н.е.), мезоліт — середній кам'яний вік (10 тис. — 7 тис. pp. до н.е.), неоліт — новий кам'яний вік (6 тис. — 4 тис. pp. до н.е.), енеоліт — мідно-кам'яний вік (3300-2800 pp. до н.е.), бронзовий вік (2800-1200pp. до н.е.).
Найдавніша людина сучасного типу з'явилась на території України в палеоліті — в ашельський час (1 млн. — 150 тис. pp. до н.е.).
Найдавніші стоянки палеоліту : с. Королево на Закарпатті; м. Амвросіївська на Донбасі; с. Лука-Врублівецька на Дністрі; Кирилівська на території сучасного Києва.
Людина в ашельський час Основними заняттями були збиральництво і полювання. Соціальною формою існування виступало людське стадо. Люди почали освоювати печери як сховища та житла.
Середній палеоліт Середній палеоліт так звана мустьєрська епоха, яка датується періодом з 150 до 35 тис. pp. до н.е.
Середній палеоліт В епоху середнього палеоліту на території України з'явився новий тип людини неандерталець. Найважливішим досягненням людини середнього палеоліту є використання вогню На території сучасної України відомо понад 80 мустьєрських пам'яток.
Пізній палеоліт датується періодом від 35 до 10 тис. pp. до н.е. Завершується фізичне формування людини сучасного типу (Homo sapiens), кроманьйонця. Населення пізнього палеоліту значно зросло. В Україні відомо близько 500 поселень цієї доби.
Первісні вірування У період пізнього палеоліту постають релігія і палеолітичне мистецтво. тотемізм - віра у походження людини від єдиного пращура - тварини або птаха; магія - чаклування перед полюванням; фетишизм - віра у надприродні властивості речей; анімізм - віра в душу, якою володіє кожен живий і неживий предмет.
Мезоліт Х тис. — VII тис. pp. до н.е У мезоліті відбулися кардинальні зміни в сфері виробництва знарядь праці. Були винайдені лук і стріла. Відбулось приручення диких тварин, насамперед собаки, потім — свині.
Епоха неоліту VI - IV тис. до н.е Зароджуються й поширюються скотарство і землеробство. Виникли нові способи обробки каменю — шліфування, розпилювання, свердління. Починається виготовлення керамічного посуду.
Трипільська культура (4000-2350 рр. до н.е.) Біля села Трипілля, Київської області Вікентій Хвойко в 1897році виявив і дослідив пам'ятки найрозвинутішої землеробської культури доби енеоліту - Трипільську культуру.
Поширення Трипільської археологічної культури Творцями трипільської культури були племена, що заселили територію сучасних Румунії, Молдови та України.
Побут трипільців Для обробки зерна використовували зернотерки, а для зберігання - ями та великі глиняні посудини. Значно удосконалилось оброблення кременю, з'явилися майстерні з виготовлення знарядь праці. Зросла кількість виробів з міді.
Висновок У складних історичних умовах слов'янські народи створили самобутню культуру, що стала основою їх консолідації, виникнення державності, збереження i примноження духовних традицій. Ця культура характеризується цілісністю і самобутністю. На її основі виникла культура Київської Русі.
Схожі презентації
Категорії