X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Найдавніше населення на території України та його культура. Ранньо-словянський період та його культурна спадщина для нащадків.

Завантажити презентацію

Найдавніше населення на території України та його культура. Ранньо-словянський період та його культурна спадщина для нащадків.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Найдавніше населення на території України та його культура. Ранньо-словянський період та його культурна спадщина. План: 1. Скіфо-сарматське мистецтво. 2. Антична культура на теренах України. 3. Культура давніх слов'ян.

Слайд 2

Кіммерійці (Х- VII ст. до н.е.). Матеріальна культура, господарство і побут відомі головним чином за похованнями, яких нараховується близько сотні. Ведучи кочовий спосіб життя, кіммерійці не залишили довготривалих поселень. Над своїми похованнями часто ставили кам'яні стели. Займалися скотарством, певною мірою і землеробством.

Слайд 3

Слайд 4

Кіммерійці «споживачами кобилячого молока - називали греки 1) кіммерійці були першими на Україні скотарями, що перейшли до кочового способу життя; 2) вони опанували мистецтво їзди на конях і їхнє військо складалося з вершників; 3) завдяки контактам із майстерними оброблювачами металів на Кавказі вони започаткували на Україні добу заліза; 4) зростання ролі кінних воїнів зумовило занепад великих родів і виникнення військової знаті.

Слайд 5

Керносівський ідол. Дніпропетровський історичний музей. Дніпропетровські дослідники припускають, що саме ямники сформували перший історичний етнос на території Україні - кіммерійців.

Слайд 6

Культура скіфів (VII ст. до н. е.-III ст. н. е.) Скіфська культура — це культура величезного світу кочових, напівкочових і землеробських племен, що жили на широкому просторі Євразії. Збереглася велика кількість скіфських могильників і городищ.

Слайд 7

Міфологія скіфів Найбільш шанованою з усіх божеств була Табіті — богиня царського вогнища (тотожна Гестії), після неї — Папай («батько») (відповідав Зевсові), дружиною якого була Апі («земля») (ідентична з грец. Геєю). Скіфи шанували також бога-героя на ім'я Таргітай (тотожний Гераклу).

Слайд 8

Вигляд скіфів

Слайд 9

Мапа розселення Скіфських племен

Слайд 10

Скіфські кургани Кургани Чортомлик, Куль-Оба, Товста Могила, Солоха, Гайманова Могила,Чортомлик . Скіфи ховали мертвих у ямах або катакомбах, під курганними насипами.

Слайд 11

Скіфський курган

Слайд 12

Золота пектораль

Слайд 13

Скіфський звіриний стиль Прикраси із курганів ІV ст. до н.е

Слайд 14

Сармати (II ст. до н.е. - IV ст. н.е.) У II ст. до н.е. скіфи були витіснені сарматами в Крим. Сарматська культура була подібна до скіфської, але так і не перевершила останню. Сарматське суспільство було воєнізованим. Багате сарматське поховання досліджене під курганом «Соколова Могила» біля с. Ковалівки Миколаївської обл. Сармати в мистецтві розвинули звіриний стиль.

Слайд 15

З кургану Соколова Могила поблизу с. Ковалівка, Миколаївська область.

Слайд 16

Античні міста Північного Причорномор'я  Ольвія - її залишки знаходяться біля с. Парутине на південь від міста Миколаїв, Тіра -на місці сучасного Білгорода-Дністровського, Херсонес - на околиці сучасного Севастополя, Пантікапей - сучасна Керч, Кафа - сучасна Феодосія в Криму, Фанагорія - на Таманському півострові, Танаїс - на Дону, Керкінітіда - сучасна Євпаторія.

Слайд 17

Слайд 18

Античні міста Північного Причорномор'я  Найбільшим з цих рабовласницьких держав було Боспорське царство з центром у Пантікапеї, що виникло в V ст. до н.е. на Керченському й Таманському півостровах.

Слайд 19

Рештки м. Пантікапей, столиці Боспорської держави, VI ст. до н.е. - V ст. н.е.

Слайд 20

Ольвійський цирк

Слайд 21

Ольвія, залишки старовинного житлового кварталу

Слайд 22

Розкопки міста-держави Херсонес в Криму

Слайд 23

Херсонес, античний театр та «Храм із ковчегом»

Слайд 24

Руїни Херсонесу

Слайд 25

Слайд 26

Херсонес, фрагменти мозаїчної підлоги

Слайд 27

Культура давніх слов'ян. Найяскравіше особливості давніх слов'ян на території України виявились в зарубинецькій (II ст.до н.е. – II ст. н.е.) черняхівській (II–V ст. н.е.) культурах.

Слайд 28

Кераміку зарубинецької культури виробляли вручну з чорної глини, а черняхівської — із cipoї глини за допомогою гончарного круга. Черняхівська культура

Слайд 29

Збруцький ідол

Слайд 30

Збручанський ідол слов'янський кам'яний ідол (статуя), знайдений біля села Личківці коло Гусятина в річці Збруч в 1848 році.

Слайд 31

Головний бог у слов'ян-язичників — Сонце, або Дажбог, пізніше — Хорс. Богом грози вважався Перун, богом вітру — Стрибог, покровителем скотарства — Велес, богом небесного вогню та ковальства — Сварог, богинею мудрості й краси — Лада, богиня материнства, річок і родючості – Мокоша. Боги у слов'ян-язичників

Слайд 32

До наступного рівня могли відноситись божества, пов'язані з господарськими циклами, сезонними обрядами — Род, Ярило, Купала.

Слайд 33

Висновок У складних історичних умовах слов'янські народи створили самобутню культуру, що стала основою їх консолідації, виникнення державності, збереження i примноження духовних традицій. Ця культура характеризується цілісністю і самобутністю. На її основі виникла культура Київської Русі.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Історія України