X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Конфліктологія

Завантажити презентацію

Конфліктологія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Конфліктологія 1. Причини виникнення конфліктів. 2. Методи недопущення конфліктів. 3. Шляхи розв'язання конфліктів.

Слайд 2

Конфлікт – така форма відно-син між суб'єктами взаємодії, яку можна охарактеризувати їх про-тиборством на основі протилеж-но спрямованих мотивів (потреб, інтересів, цілей, ідеалів, переко-нань) або суджень (думок, погля-дів, оцінок).

Слайд 3

Ознаки конфлікту Сутичка як момент протистояння несумісних суперечливих інтересів; Наявність полярних позицій, що означає одночасно взаємопов'я-заність і взаємопротилежність; Наявність суб'єктів як носіїв полярних позицій у сутичці; Активність суб'єктів у подоланні суперечностей; Спрямованість суб'єктів не на допомогу одне одному, а на блокування реалізації інтересів іншого.

Слайд 4

Причини конфліктів Причини конфліктів у суспільстві можна класифікувати за наступними основами: - інформація, - взаємини; - цінності; - структура; - інтереси.

Слайд 5

Типи конфліктів: Конфлікт даних; Конфлікт взаємин; Конфлікт цінностей; Конфлікт інтересів; Структурний конфлікт.

Слайд 6

Конфлікт даних - це: Брак інформації; Неповні і неточні факти; Недооцінка фактів і їх значення; Чутки; Хибне розуміння даних; Різне тлумачення даних; Різні процедури збирання даних; Інтерпретація висловлень за зразком “приблизно”, “за оцінками”, “десь коло того”.

Слайд 7

Конфлікт взаємин: Конфлікт взаємин виявляється у: Хибному сприйнятті; Поганій комунікації; Сильних емоціях; Стереотипах; Негативних реакціях.

Слайд 8

На конфлікт взаємин впливають: Основа відносин; Сутність відносин; Очікування стосовно цих відносин; Сумісність сторін; Баланс сили у відносинах; Історія відносин.

Слайд 9

Конфлікт цінностей: Ціннісні фактори, які впливають на виникнення конфлікту цінностей: Особисті системи вірувань та поведінки; Групові системи вірувань; Професійні цінності; Уявлення про правильне і неправильне, хороше і погане. Способи оцінки “по справедливості”, “за практичністю”.

Слайд 10

Структурний конфлікт: Структурний конфлікт виявляється у: Непаритетному контролі засобів; Нерівному розподілі сил; Розташуванні у просторі; Обмеженні у часі; “Ангажованості” ситуації; Різних суспільних ролях.

Слайд 11

Конфлікт інтересів: Обговорюючи конфлікт інтересів, доцільно звернути увагу на такі речі: Емоційний стан людини залежить від задоволення всіх трьох родів потреб; Людські потреби не можуть бути предметом для переговорів.

Слайд 12

Шляхи розв'язання конфліктів: Важливим для розв'язання конфліктів є аналіз ситуації, що склалася. При цьому необхідно звертати увагу на наступні фактори: Предмет суперечки; Взаємозалежність сторін; Перспектива взаємодії; Структура сторін; Розмір ставки.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Соціологія