X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Конфліктологія

Завантажити презентацію

Конфліктологія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мои увлечения (хобби) “Конфліктологія” Підготувала Кучаба Олена E-mail: olena.kuchaba@gmail.com Skype: olena.kuchaba

Слайд 2

Для початку - що таке емоція? Емоція - це психічний стан, що відображає ставлення людини до себе і до того, що відбувається навколо неї. Кожна емоція має свій певний біологічний маркер. Тобто при переживанні людиною певної емоції, в кров починають виділятися певні гормони, відповідні до цієї емоції. Людина - це своєрідний мініхімзавод, на якому безперервно відбуваються хімічні реакції. Тільки на хімзаводі ці реакції заплановані виробничим процесом і знаходяться під контролем. А у людини реакції відбуваються мимоволі, хоча, в тій чи іншій мірі теж можуть контролюватися і регулюватися.

Слайд 3

Роль емоцій в конфліктній ситуації У конфліктній ситуації емоції відіграють значну роль. Часом вони здатні змусити діяти нераціонально. Реакції, що базуються на емоціях, часто призводять до конфліктів, а в уже конфліктній ситуації призводять до ескалації протидії. Такий розвиток подій негативний як для самих опонентів, так і для оточуючих.

Слайд 4

Контроль емоцій Конфлікт завжди супроводжується пережиттям емоцій, які негативно впливають на наш стан. Мистецтво управління власними емоціями полягає в умінні направляти їх у потрібне русло. Але контролювати емоції необхідно з наступних причин:

Слайд 5

1. Стрес, незмінно присутній в конфліктній ситуації, що супроводжується сильними емоційними переживаннями, призводить до зниження контролю свідомості над поведінкою. Контроль конфліктної ситуації здійснює той опонент, який зможе впоратися зі своїми емоціями.Це дозволить йому вибрати найкращу стратегію поведінки.

Слайд 6

2. По мірі ескалації конфлікту зростає емоційне залучення учасників, яке саме по собі веде до зростання конфліктності; це провокує зустрічні агресивні реакції. Урівноважений стан завадить наростанню ворожості.

Слайд 7

3. Тривале і регулярне перебування в деяких емоційних станах згубно впливає на стан організму і призводить до виникнення соматичних розладів. Такого роду захворювання називають психосоматичними, а емоції, які їх викликають - руйнівними переживаннями.

Слайд 8

Контроль емоцій здійснюється здебільшого несвідомо. Люди з підвищеним контролем за негативними емоціями і люди зі зниженим або нормальним контролем будуть по-різному реагувати в ситуації конфлікту. І зовнішні вираження емоції (експресія) будуть різними, а це не сприяє конструктивному вирішенню конфлікту.

Слайд 9

Агресивна поведінка - це одна з форм реагування опонентів на конфліктну ситуацію. Вона викликає для залучених в конфліктну ситуацію осіб негативні наслідки і вимагає адекватних заходів протистояння.

Слайд 10

Виділяють наступні способи зниження агресії у конфлікті (як власної, так і агресії опонента): пасивний спосіб передбачає можливість комусь поплакатись, виговоритись ; активний спосіб полягає в руховій активності людини; логічний спосіб годиться тільки для людей суто раціональних, які можуть подивитися на ситуацію збоку.

Слайд 11

Людина використовує три основних способи відповісти на агресію: 1. Зустрічна атака 2. Логічно обгрунтований спір 3. Прохання і благання

Слайд 12

1. Зустрічна атака - аналогічна відповідь на репліки опонента, що відтворює коло агресії, та є доказом досягнення агресором своєї мети.

Слайд 13

2. Логічно обгрунтований спір - спроба переконати опонента шляхом підкріплення своєї позиції доведеними або загальновизнаними фактами. Є невеликий шанс зупинити агресію, якщо другий опонент дійсно зацікавлений у мирному вирішенні конфлікту.

Слайд 14

3. Прохання і благання в більшості випадків призводять до зворотного результату - сигналізуючи агресивному опоненту, що він досяг своєї мети.

Слайд 15

Який спосіб обрати? Це, звісно, залежить від ситуації. Та в будь-якому випадку потрібно добре подумати перед тим, як вступати у конфлікт. Може варто його просто уникнути?

Слайд 16

Тож будьте радісними та спокійними 98% свого часу. Цим ви принесете більше тепла у цей світ .

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне