ЖУРНАЛІСТИКА ЯК «ЧЕТВЕРТА ВЛАДА». МІСЦЕ І РОЛЬ ЖУРНАЛІСТИКИ В СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ЖУРНАЛІСТИКА ЯК «ЧЕТВЕРТА ВЛАДА». МІСЦЕ І РОЛЬ ЖУРНАЛІСТИКИ В СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ. Автор: Бутенко Дмитро учень 11 – Б класу ЗОШ №9 м. Свердловськ
Мета роботи : Систематизувати та узагальнити відомості про журналістику; Проаналізувати реальний вплив ЗМІ на суспільство; Визначити чи дійсно ЗМІ є основою істини, чи все ж таки є політично ангажованими.
Вплив влади на ЗМІ Дуже часто можна побачити політичну ангажованість ЗМІ і наслідком цього стає невидима цензура і маніпуляція свідомістю аудиторії. Вибираючи для інформації певного роду факти і події та ігноруючи інші, ЗМІ не відображають реальність,перекручують її, змушують повірити в ту або іншу, що формує таким чином певну картину світу і мобілізує соціальні групи на підтримку тих чи інших ідей, подій, людей.
Свобода слова? Протягом 2011 року загинуло 106 журналістів, погрозам і нападам піддалися 1959 журналістів, викрадено - 77 репортерів, а 73 журналіста були змушені покинути свої країни. Всі хто загинули в результаті своєї професійної діяльності, загинули переважно насильницькою смертю.
Дуже відомий канал CNN рік тому “порадував” сюжетом про безлад в Москві на Маніжній площі під час мітингу російських націоналістів стосовно вбивства кавказцями футбольного фана. Картинка відповідала дійсності. Що правда на думку CNN, люди виражали протест стосовно…скорочення кількості часових поясів на Дальньому Сході: ”Більше трьох тисяч чоловік виступили з протестом в східній частині Росії проти пропонованих змін часових поясів. Вони скандували : “Поверніть нам наш час!” В результаті в CNN офіційно принесли вибачення за допущенну помилку. Фальшиві сюжети американських телеканалів заставляли згадати подібні скандали, які були в Україні. Наприклад, коли наші телеканали інформацію про голод 1932-33 років в Україні супроводжують кадрами голодаючих на Поволжжі начала 20-х років.
Ірина Бекешкіна, відомий український соціолог : "...я б сказала, що у нас часткова свобода преси дійсно є - її необхідно дуже берегти". Головне обвинувачення ЄС на адресу України - немає свободи слова.
Висновки Інформаційний фон, створюваний ЗМІ, впливає на розвиток економіки і культури країни. В наші дні ЗМІ - не тільки реєстр усіх змін у житті суспільства, але й активний учасник цього процесу. Перший обов'язок преси - добувати найсвіжіші і найточніші відомості і щонайшвидше робити їх надбанням суспільства. Журналістика іноді перетворюється в рекламу і пропаганду. Навіть найсерйозніші видання не можуть обійтися без розважального аспекту.
Схожі презентації
Категорії