X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Четверта республіка

Завантажити презентацію

Четверта республіка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Франція Четверта республіка (1946 – 1958 рр.)

Слайд 2

Політичний розвиток Четвертої республіки Після Другої світової війни сформовано коаліційний Тимчасовий уряд, до якого увійшли і комуністи (5 осіб). У 1944-1946 рр. уряд очолив Шарль де Голль.

Слайд 3

20 січня 1946 р. Шарль де Голль виступив проти парламентського контролю над урядом, урізання військового бюджету і подав у відставку. Головою уряду був призначений соціаліст Ф. Гуен. До уряду ввійшли соціалісти, комуністи і представники МРП.

Слайд 4

13 жовтня 1946 р. Проведено референдум, на якому схвалено нову Конституцію Четвертої республіки. Вона проголосила: Республіканський лад. Загальне виборче право з 21 року. Двопалатний парламент, що складався з Національних зборів та Ради республіки. Право громадян на працю, відпочинок, організацію страйків. Безоплатну світську освіту. Рівні права чоловіків і жінок. Урівнювалися в правах громадяни Франції та колоній. Франція проголошувалася “неподільною, світською, демократичною та соціальною Республікою”. Конституція надавала великі права парламенту, який обирав президента з обмеженими повноваженнями.

Слайд 5

Соціально-економічний розвиток Четвертої республіки Економічне становище Франції нормалізувалося завдяки американській допомозі згідно з “планом Маршала”. Франція одержала допомогу в розмірі 3,2 млрд доларів. В обмін на фінансову допомогу США зажадали виведення комуністів з уряду, що й було зроблено у травні 1947 р. У 1948 р. промисловість досягла довоєнного рівня, а в 1958 р. – в 2, 5 разу перевищила його. Проводилося державне фінансування провідних галузей промисловості (паливно-енергетичного господарства, металургії, машинобудування, хімічної, атомної промисловості, радіоелектроніки) та сільського господарства. Націоналізовано електростанції, підприємства газової промисловості, п'ять найбільших банків. У 1949 році в країні відмінено карткову систему. Особлива увага приділялася новим галузям економіки - нафтодобувній, нафтопереробній, атомній, електронній промисловостям, впровадженню нових технологій. Введено 8-годинний робочий день, державне пенсійне забезпечення з 65 років, виплати інвалідам та багатодітним сім'ям.

Слайд 6

Зовнішня політика Четвертої республіки Франція взяла активну участь у створенні НАТО і “Спільного ринку”. Вона вела активні колоніальні війни, намагаючись зберегти свою колоніальну імперію: * 1946 – 1954 рр. Франція вела колоніальну війну у В'єтнамі, але зазнала поразки. Визнала суверенітет Камбоджі, Лаосу, та В'єтнаму. Війна коштувала французькому народові 100 млрд франків на рік; * 1956 р. Разом з Великою Британією та Ізраїлем Франція воювала проти Єгипту; * 1954 – 1962 рр. Невдала війна Франції в Алжирі. Внаслідок активних національно-визвольних рухів Франція змушена була надати незалежність Лаосу та Камбоджі (1954 р.), Марокко і Тунісу (1956 р.).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія