X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Римська республіка в ІІ – І ст. до н.е.

Завантажити презентацію

Римська республіка в ІІ – І ст. до н.е.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Римська республіка в ІІ – І ст. до н.е.

Слайд 2

План уроку Війни ІІ ст. до н.е. та утворення нових провінцій. Суспільно – політична боротьба в Римі. Римське суспільство в ІІ – І ст. до н.е. Диктатура Луція Корнелія Сулли. Повстання Спартака. Перший тріумвірат.

Слайд 3

Опорні поняття та дати Провінція Плебс Громадянська війна Тріумвірат Оптимати популяри 147 р. до н.е. 82 – 79 рр. до н.е 74 – 71 рр. до н.е. 60 р. до н.е.

Слайд 4

Визначення опорних понять Провінція – підкорена країна, управителі якої призначалися Сенатом. Плебс – незнатне трудове населення Римської держави Громадянська війна – війна між громадянами однієї держави за владу. Оптимати – захисники інтересів аристократів Популяри- прибічники інтересів трудящих верств Тріумвірат – система управління державою, на чолі якої перебували три людини.

Слайд 5

Війни ІІ ст. до н.е. та утворення нових провінцій. Поступово Рим став величезною державою, яка сягала кордонами до берегів Середземного моря. Війни Риму Дата Результат Перша Македонська війна 215 – 205 рр. до н.е. Друга Македонська війна 200 – 197 рр. до н.е. У битві під Кіноскефалами в 197 р. до н.е. македонців було розбито, країну позбавлено влади над Грецією. 197 р. до н.е. Утворення Ближньої та Дальньої Іспанії Третя Македонська війна 171 – 168 рр. до н.е У битві під Піднею македонське військо було розбите, Македонія втратила державну незалежність 147 р. до н.е. Утворення провінції Македонія 146 р. до н.е. Утворено провінцію Африка 133 р. до н.е. Утворено провінцію Азія 120 р. до н.е. Утворено провінцію Нарбонська Галлія

Слайд 6

Слайд 7

Суспільно – політична боротьба в Римі. Прочитайте п.2 §41. Дайте відповіді на запитання: Чому назріла необхідність змін у земельній реформі? Які реформи запропонував Тиберій Гракх? Хто був його супротивником? Які закони провів Гай Гракх, коли став народним трибуном? Чим закінчилися перетворення Гая Гракха?

Слайд 8

Суспільно – політична боротьба в Римі. Підсумки: - Загострення відносин між рабами і рабовласниками, між багатими і бідними римлянами; - Необхідність перетворень для зміцнення держави; - Спроба забезпечити римську бідноту землею, дешевим хлібом та роботою; - Римська знать пішла на відкрите порушення законів і знищила народних трибунів братів Гракхів; - Поразка реформ братів Гракхів розхитала римську законність, прискорила зростання нерівності й загострила суперечності в суспільстві.

Слайд 9

Римське суспільство в ІІ – І ст. до н.е Прочитайте п.3 § 41. Дайте відповіді на запитання: Що дали завойовницькі війни багатим римлянам? Як війни відобразилися на житті простих римлян? Які зміни відбулися в римському суспільстві в ІІ – І ст.до н.е.? Що таке плебс? Чому аристократи загравали з плебсом? селянин

Слайд 10

Диктатура Луція Корнелія Сулли Запитання: 1. Кого в Давньому Римі називали диктатором? 2. У яких випадках у республіці встановлювалася диктатура? Боротьба між римським полководцями Суллою та Марієм; Початок громадянської війни. В 87 р. до н.е. Сулла повів вірні собі війська на Рим; відновлення влади Марія у Римі; У 83 р. до н.е. Сулла остаточно захопив владу у Римі і правив як диктатор до 79 р. до н.е. За цей час він знищив багато своїх противників: 90 сенаторів і 2600 вершників; у 79 р. до н.е. добровільно відмовився від повноважень диктатора і наступного року помер.

Слайд 11

Повстання Спартака. Прочитайте п.5 § 41. Дайте відповіді на запитання: Коли проходило повстання під проводом Спартака? Наскільки великим було це повстання? Чому повстання Спартака зазнало поразки?

Слайд 12

Слайд 13

Перший тріумвірат Перший шлях до одноосібної влади – тріумвірат; 60 р.до н.е. – перший тріумвірат – Помпей, Красс і Цезар – “союз влади, грошей і розуму”. Союз виник на основі спільної ненависті до сенату і необхідності взаємної підтримки; Кожен з них переслідував власні цілі; В 54 р. до н.е. Красс загинув у Межиріччі; Цезар став консулом, отримав у володіння провінцію Нарбонську Галлію, підкорив всю Галлію; Помпей став диктатором Риму і підтримав сенат; Між Помпеєм та Цезарем розгорілася боротьба за владу, яка переросте в нову громадянську війну.

Слайд 14

Запитання Показати на карті територію Римської держави у І ст. до н.е. В результаті яких подій вона розширила свою територію? Які зміни відбулися в римському суспільстві? Чому виникає можливість в Римській державі зміцнити владу в одних руках?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія