Здоров’я дітей - здоров’я нації
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мотивація навчальної діяльності учнів Ось і проминуло літо. Всі ви повернулись до школи міцними, здоровими, веселими. Ви відпочили, підросли, стали набагато дорослішими. А зараз я хочу, щоб ви пригадали сторінки нашого життя за минулий рік і дали відповідь на запитання: «Чи змінились ви в порівнянні з минулим роком?» Презентацію підготувала вчитель – методист Біляченко Ольга Василівна, м. Київ
Чарівна хвилина роздумів і пошуку У нас в класі з'явилось чарівне віконце, за ним — найцінніший скарб планети Земля. Хто з вас хоче його побачити, може подивитися в це вікно, але не розповідати, кого він там побачив, аж доти, доки всі найцікавіші й найсміливіші не зазирнуть в нього.
Чарівна хвилина роздумів і пошуку То кого ви побачили в чарівному віконці? Ви побачили в чарівному вікні-дзеркалі кожен себе, людину — найцінніший скарб. Кожен з вас — неповторна особистість, людина, яка живе сьогодні, і саме такої більше на землі немає і не буде ніколи.
Ознаки здорової людини Якщо ти веселий, тобі хочеться бігати, стрибати, якщо ти їси з апетитом і міцно спиш, — значить ти здоровий.
Ознаки здорової людини Добре здоров'я — це коли тобі добре, нічого не болить. На уроках ти уважний, активно і старанно працюєш.
Ознаки здорової людини Ти здоровий, коли ти нормально ростеш: твоя вага і висота приблизно така, як у більшості твоїх ровесників.
Що ж потрібно, щоб бути здоровим? Зрозуміло, всім відомо, Що приємно бути здоровим, Тільки треба знати, Як здоровим стати. Ось про це ми з вами і дізнаємось на уроці й тема його: Ознаки здорової людини
Робота за маршрутами по Країні Здоров'я Придивіться до сонечка, які частини у нього ледь помітні?
Робота за маршрутами по Країні Здоров'я Якщо ми гарно працюватимемо, то у нашого сонечка з'являться промінці. Вони підказуватимуть нам маршрут нашої мандрівки по Країні Здоров'я.
Складові нашого здоров'я Здоров'я — це те, без чого людина не може бути щасливою. Ми знаємо, що ні за які гроші його не купиш. Здоров'я можна лише сформувати, здобути шляхом напруженої праці над собою.
Зберегти здоров'я допоможе здоровий спосіб життя, який повинен формуватись в сім'ї. Треба навчитися кожному «науці здоров'я». Така наука має назву валеологія (від латинського уаіео — бути здоровим). Складові нашого здоров'я
Здоров'я — найбільша цінність не лише окремої людини, а й усього суспільства. Адже це не тільки відсутність хвороб, а й високий рівень пристосувальних можливостей, добре почуття, добробут, хороші стосунки. Складові нашого здоров'я
Перша зупинка «Режим дня» Здоров'я дітей — найголовніша цінність. З чого ж потрібно починати? Звичайно, з раціонального режиму дня. Дітям уранці потрібно вставати не пізніше 7.00. Виявляється, якщо прокинутися разом з природою, то відчуття бадьорості буде присутнім увесь день.
Друга зупинка «Гімнастика, або зарядка» Кожен день по розпорядку Маємо робить зарядку. Для здоров'я вона — плюс, Намотай собі на вус. От і гаразд! Тепер всі готові до зарядки.
Четверта зупинка «Здорова їжа — джерело росту» Вся їжа потрапляє в наш шлунок, там перетравлюється на рідку масу. У кишечнику є мікроскопічні маленькі ворсинки, що всмоктують з маси все найкраще і віддають в організм. Так у наш організм потрапляють вітаміни.
Четверта зупинка «Здорова їжа — джерело росту» Завдяки їм ми ростемо, набираємося сил, почуваємося здоровими і сильними. Зараз відомо 50 видів вітамінів. Вони всі різні, то й містяться вони в різних продуктах. Одні з вітамінів позитивно впливають на кровообіг, інші — покращують зір.
Корисні продукти Необхідно вживати різноманітну їжу. Щоб забезпечити свій організм всім необхідним. Це овочі, фрукти, хліб, молочні вироби, м'ясо.
Але потрібно пам'ятати, різні переїдання у харчуванні можуть зашкодити вашому здоров'ю. Давньогрецький філософ і математик Піфагор говорив: «Ніхто не має переходити міри ні в їжі, ні в питті». Корисні продукти
Цікаві факти Вчені підрахували, що за 70 років життя людина з'їдає приблизно 8 т хлібобулочних виробів, 11 — 12 т картоплі, 6—7 т м'яса і риби, 10—12 тисяч яєць і випиває 10—14 тисяч літрів молока!
Цікаві факти На приймання їжі людина витрачає близько 6 років життя! Їжа за кількістю і якістю має відповідати вашому вікові, бути смачною і поживною, відновлювати витрачену розумову і фізичну енергію.
Правила харчування 1. Їж завжди в той самий час. 2. Їж чотири рази на день самостійно, без нагадувань. 3. Під час їди не розмовляй, не відволікайся. 4. Не переїдай! Вставай з-за столу з деяким відчуттям голоду!
П'ята зупинка «Активний відпочинок» Рух сприяє кращому засвоєнню їжі. Рослина не може рости без світла, води, повітря. Так і людина.
Загартування організму І щоб бути здоровим, не хворіти, потрібно дружити з сонцем, повітрям і водою. сприяє ходіння влітку босоніж, миття ніг холодною водою.
Давайте ж бовтатись, купатись, Пірнати, хлюпатись, полоскатись У ночвах, у мисці, у ванні, В струмку, у ставку, в океані, І в річці, і в бані, старі й молоді — Слава довічна воді! Загартування організму
Вчені підрахували: Одна хвилина сміху дорівнює п'ятнадцяти хвилинам їзди на велосипеді. А якщо ви від щирого серця сміятиметеся впродовж однієї години, то спалите до 500 калорій, стільки ж можна спалити, швидко бігаючи впродовж години.
Покласти у кошик тільки позитивні емоції Гнів Бадьорість Задоволення Натхнення Радість Захоплення Журба Сум Образа Відраза Страх
Практична робота Діти із кольорового паперу обводять і вирізують свої долоньки, на кожному пальчику пишуть свої мрії-плани «Як стати здоровим» і приклеюють на плакат під композицією.
Підсумок уроку Я сподіваюсь, що всі плани-мрії, які ви запланували собі, щоб бути здоровими, здійсняться. Що ж необхідно, щоб бути здоровими? Як зберегти своє здоров'я?
Підсумок уроку Щоб бути здоровим, необхідно виконувати вимоги режиму дня: нормально спати, їсти в установлений час, чергувати працю з відпочинком. Що ще сприяє підтриманню здоров'я?
Правильно, фізична зарядка і загартування. Хто з вас вдома робить фізичну зарядку? А хто загартовує свій організм? Підсумок уроку
А яке значення має їжа в зміцненні здоров'я людини? Які існують правила харчування? А тепер всі разом зробимо висновок: що ж сприяє збереженню вашого здоров'я? Підсумок уроку
Найбільше багатство в людини — це здоров'я. Робіть кожного ранку зарядку, вмивайтесь, стежте за чистотою свого тіла, займайтесь спортом, більше бувайте на свіжому повітрі. І тоді чистота вашого тіла в поєднанні з чистотою вашої душі дасть добрий результат — здоров'я і людяність. Підсумок уроку
Використана література Шкільний курс «Валеологія», Київ «Освіта», 1994 р. В. І. Шахненко «Азбука здоров'я молодшого школяра», Київ 1998 р. Дубовис М.С., Качеров О.Б., Короп Ю.С. «Абетка здоров'я», Київ «Просвіта». С. Гавриш «Маленькі історії про великі істини». Шаблон: Головач М.В. Оформлення – ресурси Інтернету
Схожі презентації
Категорії