X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Чинники що впливають на здоров’я дітей та підлітків

Завантажити презентацію

Чинники що впливають на здоров’я дітей та підлітків

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Чинники, що впливають на здоров’я дітей та підлітків

Слайд 2

Слайд 3

Однією з обставин, яка суттєво впливаєь на здатність зміцнювати та зберігати своє здоров’я, є сім’я як найбільш важливе середовище, в якому розвивається дитина, середовище, в якому вона вперше засвоює норми соціальної поведінки та соціальні установки.

Слайд 4

Слайд 5

Не менш важливим є оточення однолітків, яке безпосередньо впливає на установки підлітка, норми та цінності та підкріплює їх, встановлюючи соціальну та культурну самобутність та визначає моделі поведінки.

Слайд 6

Слайд 7

Оточення в навчальному закладі та основні складові процесу навчання також впливають на життя молодих людей і відіграють одну з головних ролей у соціалізації дитини, підлітка, молодої людини.

Слайд 8

Підлітковий вік — це вік змін у фізичних, психологічних, економічних та соціальних умовах, на фоні яких формується поведінка, що впливає на здоров’я. Серед його складових розглянуто психологічний клімат та комфорт: задоволеність життям, відчуття смутку, щастя; самооцінка здоров’я та суб’єктивні скарги на здоров’я — чи то головний біль, чи біль у животі, спині, відчуття поганого настрою та роздратованість, знервованість тощо.

Слайд 9

Розглядається поширеність таких видів ризикованої поведінки, як куріння, вживання алкоголю, наркотиків серед молоді, що навчається.

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Пасивні форми проведення дозвілля досить часто виступають альтернативою фізичної активності учнівської молоді. Тому в роботі приділено увагу таким пасивним формам проведення дозвілля, як перегляд телевізійних передач, гра в комп’ютерні ігри, «зависання» в інтернеті.

Слайд 13

Сексуальне здоров’я та пов’язана із цим поведінка є важливою складовою загального, соціального та особистісного благополуччя молоді.

Слайд 14

Слайд 15

Медичного обслуговування в навчальних закладах та гострої для України проблеми вакцинації також є чинником, впливає на здоров’я дітей і підлітків.

Слайд 16

Основи формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя

Слайд 17

Проблема формування, збереження, зміцнення та відтворення здоров’я людини належить до споконвічних і глобальних.

Слайд 18

Школа не може стояти осторонь від розв’язання таких нагальних завдань як збереження генофонду нації. Нині предметом обговорення освітян стали шляхи валеологізації навчання і виховання школярів, об’єднання спільних зусиль учнів, учителів, батьків і громадськості на шляху оздоровлення дітей.

Слайд 19

Мотиви збереження здоров’я є різними. Проте їх об’єднує спільна основа – правильне ціннісне ставлення до людського життя як до унікального феномену природи і буття взагалі.

Слайд 20

Важливість виховання здорового способу життя у дітей шкільного віку обумовлена розумінням, що лише з раннього дитинства можна прищепити основні знання, навички і звички з охорони здоров’я, які згодом перетворяться у важливий компонент загальної культури людини і вплинуть на формування здорового способу життя усього суспільства. Саме у молодшому та середньому шкільному віці закладається майбутній потенціал здоров’я.

Слайд 21

Слайд 22

На основі знань, умінь та ставлень можуть бути сформовані необхідні для збереження здоров'я життєві навички як здатність практикувати конкретні моделі поведінки. Вони включають життєві та специфічні практичні навички, які мають відношення

Слайд 23

Ефективним є також навчання здоровому способу життя не лише на уроках, а й в позаурочний час. Прикладом такої роботи є навчання підлітків за методом "рівний - рівному", що сприяє ефективній соціалізації підлітків, розвиває комунікативні навички, розширює світогляд. Це, у свою чергу, впливає на вирішення широкого кола питань формування здорового способу життя.

Слайд 24

Для формування позитивної мотивації дітей та учнівської молоді на здоровий спосіб життя вчителям основ здоров’я необхідно використовувати інтерактивні методи навчання, володіти методикою проведення тренінгових занять, використовувати комп’ютерні технології.

Слайд 25

Достатню увагу приділяти виконанню ситуаційних вправ, моделюванню ситуацій та відпрацюванню алгоритму дій поведінки.

Слайд 26

Забезпечувати взаємозв’язки у системі «сім’я-школа-громадськість» у контексті валеологічної освіти та виховання школярів, підвищувати рівень педагогічної валеологічної культури батьків.

Слайд 27

Постійно мотивувати дітей до уважного ставлення до свого здоров’я, заохочення їх успіхів в опануванні умінь і навичок здорового способу життя і безпеки життєдіяльності.

Слайд 28

Підготувала студентка групи ПО 35 Горбач Вікторія

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Інформатика