«Застосування морфологічного аналізу в роботі над проектом»
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тема: «Застосування морфологічного аналізу в роботі над проектом» Завдання: «Використати метод морфологічного аналізу у процесі проектування вибраного об'єкта» Практична робота №1
Оцінка проблемної ситуації, аналіз її складових елементів та вибір виробу для проектування Для кожної людини економія часу, зусиль та комфортне використання тих чи інших речей є дуже важливими у повсякденному житті. Я вирішив звернути увагу на той випадок коли мова йдеться про прасування речей. Усім нам добре відомо, що прасувальна дошка – це саме та річ, яка потрібна для прасування. Але проблема полягає в тому, що більшість прасувальних дошок доволі важкі, громіздкі та вимагають наявність деякого часу для їх установки. Тому я спробую спроектувати нову, вдосконалену, напрочуд міцну, компактну та зручну у використанні прасувальну дошку.
Ознайомлення з об'єктом проектування Після ознайомлення із методом морфологічного аналізу, прикладами проектування, на подгрунті власних міркувань я вирішив як саме буду проектувати прасувальну дошку.
Ціль пошуку Основною метою пошуку є пропозиція різних варіантів прасувальних дошок, які будуть задовольняти у використанні покупця, та виділення із цих варіантів найкращого.
Елементи проектованого об’єкту Опора – А1(базова опора з рейками для контролю висоти), А2(стаціонарні ніжки), А3(складні ніжки). Дошка – Б1(фанера покрита тканиною), Б2(металева з тримачем для праски). Кріплення – В1(зварка), В2(заклепки), В3(болти). Пристосування – Г1(гумові наконечники на ніжках), Г2(підставка для одягу), Г3(шафа з дзеркалом).
Матриця варіантів виробу №/елемент Опора Дошка Кріплення Пристосування 1) А1 Б2 В3 Г3 2) А2 Б1 В2 Г1 3) А3 Б2 В1 Г2 4) А2 Б1 В3 Г1 5) А3 Б2 В2 Г2
Пояснення до спеціальних позначень А1(базова опора з рейками для контролю висоти) – зручно для вибору потрібної висоти. А2(стаціонарні ніжки) – не компактність прасувальної дошки. А3(складні ніжки) – забезпечують компактність, але створюють проблеми при установці дошки. Б1(фанера покрита тканиною) – невдалий варіант, оскільки пар та температура сприяють деформації фанери, як наслідок така дошка довго не прослужить. Натомість вона доволі дешева та легка. Б2(металева з тримачем для праски) – на метал з нержавіючою поверхнею пар та температура особливого впливу не мають, але металеві дошки можуть бути важкими, тому слід підібрати дошку з алюмінію або подібного матеріалу, це забезпечить легкість та транспортабельність. Єдиний недолік у тому, що така дошка є дорожчою ніж її попередній варіант. В1(зварка) – надійний, але непрактичний метод кріплення. В2(заклепки) – що стосується заклепок, то вони швидко розшатуються. В3(болти) – найнадійніший спосіб кріплення, тому краще зупинити свій вибір на дошці саме з таким кріпленням. Г1(гумові наконечники на ніжках) – на ніжках обов'язково повинні бути присутніми гумові наконечники, щоб не допустити появи подряпин на підлозі і уникнути ковзання дошки. Г2(підставка для одягу) – може бути корисною у деяких випадках. Г3(шафа з дзеркалом) – дуже компактна та зручна у експлуатації для розкладної дошки, також має дзеркало, яке додає їй вигляду стилізованих меблів.
Вибір найкращого варіанту На мою думку найбільш оптимальним варіантом для мого проекту є перший(А1,Б2,В3,Г3). Перший варіант поєднує в собі найважливіші риси, які повинні бути притаманні прасувальній дошці: зручність у використанні, мобільність, міцність, надійність, компактність, стильність, та корисність. Єдиним її недоліком може бути те, що вона важча порівняно з іншими варіантами через наявність шафи, але цей мінус явно скомпенсований тим, що дану дошку разом з шафою не доведеться нікуди пересувати по будинку, тобто вона є стаціонарною.
Висновок Завершивши проект я помітив, що для мене було доволі легко його виконати, адже я скористався методом морфологічного аналізу, яких мінімізував зусилля потрібні для виконання поставленої мети, а також дуже допоміг у досягненні найкращих результатів по пошуку найбільш оптимального варіанту проекту.
Схожі презентації
Категорії