X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Заповідник

Завантажити презентацію

Заповідник

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала: Мисюк Вероніка ШКВ-21 Дунайський біосферний заповідник

Слайд 2

Дунайський біосферний заповідник існує з 1973 року. Розташований поблизу міста Вилкового, його територія простягається від озера Сасик на півночі, міста Кілія на заході і межує з Чорним морем на сході.

Слайд 3

Флора Дунайського біосферного заповідника нараховує близько 950 видів судинних рослин, які належать до 371 роду та 97 родин. Серед них значно переважають трав'янисті види (96,7%). Основне ядро видового складу рослин утворює літоральний флористичний комплекс. Найбільшим різноманіттям відрізняється флора Жебріянськї піщаної гряди. Спектр провідних родин складають Айстрові, Злаки, Бобові, Осокові, Хрестоцвітні, Лободові, Гвоздичні, Губоцвітні, Гречкові, Зонтичні, Жовтецеві, Шорстколисті, на яких припадає більше половини всіх видів. Переважна більшість видів рослин заповідника належить до ентомофільної групи

Слайд 4

Фауна Красотіл Пахучий МАНТИСПА ХИЖА

Слайд 5

Фауна земноводних заповідника та найближчих прилеглих територій нараховує 11 видів та 11 підвидів, які належать до 2 рядів, 6 родин і 6 родів. Плазунів для заповідних територій відомо 5 видів та 6 підвидів, які належать до 2 рядів, 3 родин і 5 родів. Серед земноводних найбільш чисельними є озерна та їстивна жаби, звичайна квакша та дунайський тритон, а серед плазунів — болотна черепаха та звичайний вуж. Серед цієї групи тварин види, що занесені до Європейського червоного списку та Червоної книги України в заповіднику відсутні. Європейська болотна черепаха

Слайд 6

Найчисельнішою та найважливішою як в природоохоронному, так і екологічному та економічному плані групою хребетних тварин заповідника є птахи. Тільки з 1983 року їх на теперішній території біосферного заповідника відмічено 257 видів, що становить біля 63 % орнітофауни України. А всьго в дельті Дунаю за весь час спостережень зареєстровано більше 320 видів птахів. Про далеко неповний існуючий список орнітофауни заповідника свідчить реєстрація на розташованному приблизно в 22 км в морі від його морського кордону острові Зміїному 236 видів птіхів, не менше 20 з яких невідомі для заповідника.

Слайд 7

Ссавці Представлені 42 видами. Серед них 6 (14,3 %) занесено до Європейського червоного списку та 13 (31,0 %) — до Червоної книги України. Для деяких з них — таких як норка європейська та лісовий кіт дунайські дельтові угіддя є дуже важливими для їх виживання в європейському масштабі. Окремі види ссавців на заповідній території мають певне мисливське та промислове значення. Їх раціональна експлуатація доцільна в відповідних зонах заповідника. Це, в першу чергу, ондатра та дикий кабан. Європейська норка Європейський лісовий кіт Ондатра Дикий кабан

Слайд 8

Цікаві факти Популяція малого баклана у заповіднику становить 6% від світової кількості цих пернатих. Тут мешкає 14 ссавців, які занесені до Червоної книги України, зокрема й тюлень-монах, якого немає у Чорному морі.

Слайд 9

Під час наукової експедиції у заповіднику знайдено 2 невідомих досі науці види комах. 70% території – плавневі екосистеми, які фільтрують води Дунаю перед впаданням у Чорне море. Перші написані людиною згадки про дивовижну природу дельти Дунаю є в «Географії» Страбона та «Історії в дев'ятьох книгах» Геродота.

Слайд 10

З природніх причин та через антропогенне втручання своєрідністю відзначаються екосистеми Жербриянської гряди. Основними екосистемами тут є штучний ліс, переважно з сосни кримської, на пісках у камплексі із залишками піщаного степу. Вік деревостоїв сосни сягає 3-45 років. Тут також зустрічаються луки, чагарники, солончаки, ділянки плавнів. Трапляються також штучно утворені внаслідок промислового добування піску прісноводні озера. Старі кар'єри, оточені сосновими насадженнями, є улюбленим місцем відпочинку мешканців м. Вилкове.

Слайд 11

Естетична і культурна цінність природних ландшафтів дунайської дельти піднімається не тільки до рівня національного надбання. Одним із найважливіших еколого-естетичних показників дельтових угідь є їх природність. Вона тут є однією із найвищих у Європі. До того ж, саме тут відбувається формування наземних екосистем природнім шляхом, без втручання людини в ці процеси. Тільки тут на невеликій площі є можливість спостерігати майже весь спектр природних ландшафтів: від водного морського та прісноводного річкового і озерного - до напівпустельного. Саме у цій природній лабораторії відбувається ландшафто - та видоутворення, і саме це забезпечує її фауністичне багатство.

Слайд 12

Дунайські дельтові угіддя є дуже важливими для їх виживання в європейському масштабі. Окремі види ссавців на заповідній території мають певне мисливське та промислове значення. Їх раціональна експлуатація доцільна в відповідних зонах заповідника.

Слайд 13

Щороку Дунайський біосферний заповідник відвідують понад 3000 туристів (а в 2005 і 2007 роках — понад 5000) — тих, хто обрав місцем відпочинку та одержання нових знань і приємних вражень перлину Придунайського краю — Дунайський біосферний заповідник.

Слайд 14

Дякую за увагу! «Українська Венеція» в місті Вилкове

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне