X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Аналіз заповідників України

Завантажити презентацію

Аналіз заповідників України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Аналіз особливостей розвитку заповідної мережі України Роботу підготувала: учениця 11-Б класу КЗШ № 85 Корець Юлія

Слайд 2

Зміст роботи: 1. Поняття “ природно-заповідного фонду України “. 2. Аналіз природно-заповідного фонду України. 3. Біосферні заповідники. 4. Природні заповідники. 5. Національні природні парки. 6. Природно-заповідний фонд України складова сталого розвитку територій. 7. Екологічні функції мережі природно-заповідного фонду України. 8. Всеукраїнська громадська організація «Асоціація природоохоронних територій України». 9. Висновок.

Слайд 3

Природно-заповідний фонд України — ділянки суші і водного простору, природні комплекси та об'єкти, якi мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофондів тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу та забезпечення фонового моніторингу навколишнього природного середовища. Поняття “ природно-заповідний фонд ” України

Слайд 4

Слайд 5

3а роки незалежності площа природно-заповідного фонду України зросла більш ніж удвічі. Станом на листопад 2009 до його складу входять понад 7200 територій та об'єктів загальною площею 2,8 млн га, що становить 4,% території держави. Це, зокрема: 17 природних та 4 біосферних заповідника; 19 національних природних парків; 45 регіональних ландшафтних парків; 3078 пам'яток природи; 2729 заказників; 616 ботанічних, зоологічних садів, дендропарків та парків-пам'яток садово-паркового мистецтва; 793 заповідних урочища. Аналіз природно-заповідного фонду України

Слайд 6

Біосферні заповідники Біосферні заповідники України — природно-заповідні території міжнародного значення, в яких охороняється всі шари біосфери; і доступ до яких вкрай обмежений. В Україні розташовані 4 біосферних заповідники: Асканія-Нова (Херсонська область) Дунайський біосферний заповідник (Одеська область) Чорноморський біосферний заповідник (Херсонська, Миколаївська області) Карпатський біосферний заповідник (Закарпатська область)

Слайд 7

Природні заповідники України Природні заповідники України— це природоохоронні, науково-дослідні установи загальнодержавного значення, покликані зберігати в природному стані типові або виняткові для даної ландшафтної зони природні комплекси з усією сукупністю їх компонентів, вивчати природні процеси і явища, що відбуваються в них, розробляти наукові засади охорони навколишнього середовища, ефективного використання природних ресурсів та екологічної безпеки. Найбільші природні заповідники України: Кримський, Рівненський , Древлянський, Поліський, Канівський, Ялтинський, “ Медобори ”, “ Горгани “.

Слайд 8

Національні природні парки Національні природні парки України — заповідні території, що є частиною природно-заповідного фонду України. В них дозволено вільний доступ туристів. В Україні станом на 2011 рік налічується 40 національних природних парків загальною площею більше 10000 км2 (1,8 % території), які розташовані у 12 з 24 областей і Автономній Республіці Крим.

Слайд 9

Національний природно- заповідний парк “ Азово- Сиваський “ Національний природний парк “ Білозерський” Національний природний парк “Верховинський” Національний природний парк “Галицький“

Слайд 10

Природно-заповідний фонд України складова сталого розвитку територій Головною метою сучасного етапу національної політики є істотне покращення стану навколишнього природного середовища України, створення еколого-економічних передумов для сталого розвитку держави. Стабілізація екологічної ситуації та оздоровлення довкілля у країні потребують широкомасштабних заходів, спрямованих на зменшення антропогенного впливу на природні ландшафти та попередження забруднення навколишнього середовища. До основних завдань об'єктів природно-заповідного фонду України варто віднести: підтримання загального екологічного балансу, охорону та збереження природної різноманітності ландшафтів, відтворення генофонду рослинного і тваринного світу, забезпечення ефективного використання природних ресурсів заповідних територій.

Слайд 11

Екологічні функції мережі природно-заповідного фонду України Особливо актуальною для України є проблема збереження природної біорізноманітності ландшафтів, оскільки на території держави не змінених господарською діяльністю ландшафтів практично не залишилось. За результатами багато чисельних досліджень, знищення комплексів дикої природи заради їх освоєння коштує світовому співтовариству до 250 млрд. доларів США на рік. Зупинити темпи втрат біорізноманіття можна лише за допомогою створення репрезентативних та ефективно керованих природоохоронних територіальних систем та збільшення обсягу витрат на охорону, збереження та відтворення біотичного та ландшафтного різноманіття планети.

Слайд 12

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація природоохоронних територій України» Всеукраїнська громадська організація «Асоціація природоохоронних територій України» (надалі – Асоціація) є всеукраїнською громадською організацією, яка створена для підтримки природоохоронних територій України, об’єднання  їх в єдину систему, підвищення рівня управління природно-заповідним фондом та екологічної просвіти населення на основі використання інтелектуального потенціалу, матеріальних та фінансових засобів, сприяння реалізації Всеєвропейської стратегії збереження біологічного та ландшафтного біорізноманіття.

Слайд 13

Висновок В Україні виділено одинадцять категорій заповідних територій та об’єктів. Серед них є ті, що мають місцеве, регіональне, загальнодержавне, а також і міжнародне значення. Кожний об’єкт виконує різні функції, але основним завданням є збереження та охорона природи. Звичайно, на багатьох „заповідних землях” дозволяється туристична та рекреаційна діяльність. Єдине, що слід дбайливо і шанобливо ставитися до природи, і тоді буде можливість і для відпочинку, і для спілкування із матінкою – природою.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство