X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕКСПЕДИЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

Завантажити презентацію

ВСЕУКРАЇНСЬКА ЕКСПЕДИЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ ТА СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Миколаївська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 36 «Мій рідний край, моя земля очима сучасників».

Слайд 2

НАПРЯМОК ЕТНОГРАФІЧНЕ КРАЄЗНАВСТВО

Слайд 3

Во сне дороги – словно реки. Кибитка кораблем плывет, И шумный гомон пестрых юбок за той повозкою идет. Лишь Богу одному известно, где будет завтра сей народ, Цыган и сам не замечает, какой дорогою идет. А может, Божье провиденье поможет счастье им найти, И будет не нужна дорога, и будет некуда идти. Георгий Цветков «Рома»

Слайд 4

Цигани (самоназва — рома) мають індійське походження. Роми походять із касти "дом", яка включала професійних танцюристів, співаків і музикантів. За свою історію вони мали дві держави. Перша ромська держава Ельзот знаходилась на березі Аравійського моря (одна з гілок ромів так і називається — "зоти"). Друга країна Циганія — була на узбережжі Чорного моря на території сучасної Туреччини, де нині — Курдистан.

Слайд 5

У Європі появу циган вперше зафіксовано у хроніці угорського короля Андраша ІІ (1219). У Словаччині їхня поява відображена у хроніці Далиміла 1242 року. Але це були невеличкі групи циган. Масова їх поява у Чехії відома з 1399 року. В Угорщині цигани масово з'явилися близько 1417 року, коли імператор Сигизмунд погодився видати їм охоронні грамоти. Вони прибули до Вестфалії, ганзейських міст, Швейцарії. 1419 року цигани перейшли кордони сучасної Франції, а у 1427 року вперше з'явился біля брам Парижа. Перші згадки про циган у португальських джерелах належать до XVI ст. Майже тоді ж вони з'явилися в Шотландії та Англії. Одним з найважливіших явищ циганської історії було розселення румунських циган «керделарів» (котлярів), нащадки яких складають приблизно половину усіх циган світу. З пізнього середньовіччя Румунія була чи не головною «циганською» країною світу і мала значне циганське населення. Сьогодні кількість циган у світі припускають в межах 2-8 млн.

Слайд 6

Згідно перепису населення 2001 року, в Україні проживає близько 50 тисяч ромов. Хоча, на думку експертів, їх у декілька разів більше (80 -100 тис.): багато представників цього народу в ході перепису називали себе представниками інших національностей. На Миколаївщині мешкають серви, молдавські цигани та керделяри, які з`явилися в нашій області в ХVІІІ ст. За переписом 2001 р. на Миколаївщині мешкає 1449 ромів (0,1 % від загальної кількості населення області), що проживають в основному в м. Миколаєві (в таких районах, як Варварівка, Жовтневе, Ялти), м. Первомайську, м Вознесенську, Баштанському, Вознесенському, Миколаївському, Веселинівському районах. Мову своєї національності вказали рідною 627 чол., українську – 561 чол., російську – 220 чол., угорську — 32 чол., молдавську – 9 чол. На територію України цигани потрапили наприкінці ХІІІ – початку ХІV ст. Проникнення циган було мирним, без опору місцевого населення. Цигани прибували на терени України різними міграційними маршрутами і осідали в різні історичні періоди протягом XV – XX ст. Головними заняттями циган є торгівля, як легальна, так і нелегальна (у тому числі й наркотичними речовинами). Крім того, літом вони займаються вирощуванням овочів, взимку живуть на кошти соціальної допомоги.

Слайд 7

Проблеми ромів Більшість ромів, у тому числі й в нашій області, знаходиться за межею бідності. Нерідко вони мешкають у бараках, напівзруйнованих приміщеннях без електрики та водопроводу, 30–40 % дорослого і дитячого населення хворіє на туберкульоз. Гострою проблемою для ромів є отримання документів, зокрема паспортів, що є причиною конфліктів між ромським населення і представниками влади. Сьогодні, 9% підлітків зовсім не ходить до школи, Лише 2% ромського населення мають базову або повну вищу освіту, 6% – повну середню або професійно-технічну, 10% – базову. У м. Миколаєві для задоволення етнокультурних потреб ромів з 2001 року в області функціонує громадська організація "Ром по дром " ( роми завжди в дорозі).

Слайд 8

Країни Євросоюзу з ромським населенням Частина циган опинилися в Євросоюзі разом із його розширенням. Хвиля переселення циган із Центральної і Східної Європи в західному напрямку почалася з 2004 року та досягла свого апогею після приєднання Румунії до ЄС у 2007 році 2005 – 2015 р. р.- ромське десятиріччя в країнах Європи. Це є спробою в міжнародному маштабі покращити становище ромів у сучасному суспільстві. Найбільшу увагу планується приділити проблемам молоді та освіті, співпраці з подолання етнічної дискримінації, підтримці процесів створення ромської інтелектуальної еліти, здатної відстоювати політичні, культурні і соціальні права циган в Європі.

Слайд 9

Національний прапор циган Циганський прапор (циг. O styago le romengo / Романо стяг) - національний прапор циган розділений на два поля - синє (верх) і зелене (низ), що символізують небо і землю відповідно. У центрі прапора знаходиться червона чакра (колесо), що символізує індоарійської походження циганського народу (аналогічна чакра є на прапорі Індії).

Слайд 10

Серйозну роботу зі збереження ромської культури та традицій, популяризації циганської пісні, зміцнення дружби між ромами та представниками інших національностей, виховання підростаючого покоління проводить відомий колектив фольклорної циганської пісні ансамбль "Бахтале" (“Щастя”). В цьому – велика заслуга керівника колективу Володимира Юрковського народився у Росії, з чотирьох років мешкав у Молдові в місті Бельці. За своїм походженням він не циган, але з циганською душею. Район, де проживав Юрковський, називався “Циганія”. Володимир Олександрович спостерігав за культурою та світом циган. Перед його очима проходили всі святкові обряди, весілля, поховання. Ці знання допомогли майбутньому художньому керівнику обрати свій творчий шлях. У 1988 році колективу було присвоєно звання “Народного самодіяльного колективу”.Протягом своєї творчої діяльності гурт “Бахтале” проїхав з концертами по містах України, Росії, Болгарії, Югославії, Польщі, Колумбії, Панами, Еквадора та Кіпру Володимир Юрковський

Слайд 11

Гурт циганської пісні “Бахтале” м. Миколаєва

Слайд 12

Учениця 8 класу Ізаура Дрима, яка в 2011 р. перемогла в фіналі міського конкурсу “Зірки України”, творчо представляє ромів на звітному концерті в нашій школі

Слайд 13

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне