X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вода - джерело життя

Завантажити презентацію

Вода - джерело життя

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Природа – такий же унікум, як картина Рафаеля. Знищити її легко, відновити зовсім неможливо. А. П. Бородін

Слайд 2

Вода

Слайд 3

ШИФРОГРАМА Ключ : прочитати вислів ,читаючи через одну літеру В л о х д р а - с м ж а у н ш д й р с і к в т н я и е ц я.

Слайд 4

Акровірш Вона є на Землі в усьому. Он в небі хмаркою летить. Дає життя всьому живому. А от без неї нам не жить.

Слайд 5

Вода …з найдавніших часів вона вважалася джерелом всякого життя, Гесіод та Фалес, одні з перших грецьких філософів, навчали, що вода — первісний елемент, з якого витворена всі речі, і з якого вони переважно й складаються. Давній культ води Деякі сліди цього погляду знаходяться і в нас. Так, у Галичині можна почути вираз: "Вода — наша мама" на означення, що вода джерело всякого органічного життя .

Слайд 6

Вода ще й тепер вважається в народі святою, — але — не всяка вода: святою вважається тільки "непочата" вода, себто не занечищена якимсь дотиком, або освячена спеціальним, магічним дохристиянським, а християнським обрядом .

Слайд 7

У синьої мами – хмаринки Жила собі донька Краплинка. Хмаринка у небі блукала Й сьогодні до нас завітала.

Слайд 8

Метод “Сенкан” –ВОДА (здатність узагальнювати, систематизувати інформацію) 1.Тема (іменник) –вода 2. Опис (прикметник) 3. Дія (дієслово), пов”язане з темою 4. Ставлення (фраза), почуття з приводу обговорюваного 5. Перефразування сутності (синоніми, узагальнення, підсумок)

Слайд 9

Прийом “Мозкова атака” (згадати все, що вам відомо з цієї теми) ВОДА – ДЖЕРЕЛО ЖИТТЯ НА ЗЕМЛІ

Слайд 10

Слайд 11

Вода - проста рідина, з якої складається все живе. Більшість тварин складаються на 2/3 з води, а деякі рослини на 4/5. Вода займає 2/3 площі земної поверхні.

Слайд 12

А вода – це справжнє диво! Як прожити без води? З нею ми завжди щасливі, З нею в нас нема біди. Є вода – ростуть рослини: Ліс, сади, рясні поля. Це чудово для людини І радіє вся Земля.

Слайд 13

Вода, H2O - рідина без запаху, смаку і кольору.

Слайд 14

Фізичні властивості Структура молекули Води Вода характеризується великою питомою теплоємністю. Завдяки цьому температура океанів і морів змінюється досить повільно і цим регулює температуру земної кори.

Слайд 15

Хімічні властивості До складу води входить водень і кисень. При температурах вищих 1000 градусів, вона починає розкладатися 2H2O = 2H2 + O2

Слайд 16

Тестування “Так чи Ні” (виконавши правильно, отримаєш слово –приз) Питання Так Ні Земля – голуба планета Р н Без води людина може обійтися л О Вода – без смаку З ю Вода має запах в У Вода буває у трьох станах М ж При нагріванні вода стискається і А Ріки, озера, моря, океани – це вода Ш е Вода має дивовижну властивість розчиняти деякі речовини К г Вода має колір б А

Слайд 17

Метод “Дискусія” Довести, що «Вода – це добре. Вода – це погано», (додати свої варіанти) Аргументи “добре” Аргументи “погано” Після дощу – свіже повітря Іде дощ, не можна іти гуляти Без води людина не зможе жити У воді можна потонути

Слайд 18

Вправа “Незакінчений опис” (Опиши воду за різними параметрами.) ВОДА (яка?) жива, річкова, цілюща, кип”ячена, грайлива, тверда, чиста, лікувальна….

Слайд 19

ГРА «ПЛУТАНКА» В реченнях слова розміщені різнобій. Потрібно реченням повернути правильний вигляд. 1. Вода, там, життя, де. 2. По, вода, рухається, колу, замкненому. 3. Живе, вода, жива, якщо – земля, у, тоді, квіті. 4. Дає, в, живому, жива, вода, всьому, світі. 5. Нас, вода, всюди, кругом. 6. Перебуває, в, трьох, вода, станах.

Слайд 20

Вправа “Словотвір” (знайти спільнокореневі слова, розібрати за будовою, знайти “лишнє” слово) “Зайве” слово тут одне. Зможете впізнати? Водяний, вода, водій, підводний, водяник,водичка, надводний

Слайд 21

Загадки 1.Біле, як сорочка, Пухнасте, як квочка, Крил не має, Скрізь літає. 2.Прозорий, як скло, Та не вставиш у вікно.  3.Біла морква взимку росте . 4.Бігли білі їжачки. Погубились в них голки. І тепер усі голки Почіплялись на гілки. 5 . Мене частенько просять, ждуть, А тільки покажусь – ховатися почнуть. 6.Я і хмарка, і туман, Джерельце і океан, Я літаю та біжу. Всім користь даю .  7.Йшла зоряниця, красна дівиця, Через покоси, гублячи сльози.. Місяць дивився і засмутився, Сонечко встало – слізки зібрало.

Слайд 22

Іній

Слайд 23

Іній Кристалічний іній утворюється з водяної пари повітря. Відбувається перехід з газоподібного стану в твердий, минаючи рідкий. Можна і самим створити іній. Для цього нам знадобиться жерстяна банка, куховарська сіль і розтовчений шматок льоду. Покладемо в банку 2 склянки крижаної крихти, склянку солі, знов 2 склянки льоду, знов сіль і через деякий час водяні краплинки, що знаходяться в повітрі, покриють зовнішні стінки банки, перетворившись у маленькі крижані кристали, і незабаром уся вона одягнеться тонким шаром інею. Цей перехід водяних молекул із газоподібного стану в твердий (лід )), минаючи рідкий (воду), називається СУБЛІМАЦІЄЮ.

Слайд 24

Туман

Слайд 25

КОЛИ ВИНИКАЄ ТУМАН? Подібно росі і інею, туман виникає з насиченого водяними парами повітря. Коли температура повітря досягає точки роси, пара конденсується, утворюючи такі ж мікроскопічні краплі, як у хмарі. Вони такі маленькі й легкі, що навіть не падають. По суті туман – це хмара на рівній землі. Туман може утворитися тому, що захолола за ніч земля охолодила приповерховий шар повітря. Він виникає і коли тепле вологе повітря рухається над поверхнею океану в зоні холодної течії, а також при зіткненні теплої і холодної маси повітряної.

Слайд 26

Дощ

Слайд 27

Чому йде дощ? Водяні крапельки такі малі, що парять у повітрі. Якщо стає тепліше, хмара може зовсім зникнути, розчинитися – крапельки випаровуються і робляться невидимими. Коли ж захолодає, крапельки зливаються – сотні тисяч їх утворюють одну повновагу краплю. Такі краплі стають вже дуже важкими для того, щоб продовжувати своє ширяння в небі, вони падають на землю – йде дощ. Деякі краплі дощу формуються таким чином: ті, що крупніші, знаходяться в основному в середині хмари, висхідні потоки теплого повітря підхоплюють їх, і, піднімаючись, краплі вбирають у себе менші крапельки, зливаються з ними і знову підіймаються, стаючи все крупнішими і важчими, поки не падають на землю повновагими дощовими краплями. Інші опади утворюються, коли температура в хмарі знижується до такої міри, що виникають кристалики льоду. Вони також спрямовуються вниз, але ближче до землі тануть у теплих шарах повітря і також випадають дощем. Усі ці краплі можуть бути різної величини. При грозовій зливі вони можуть бути крупнішими у 25 разів, ніж краплі при дощу, який мрячить. Але з хмар випадає не тільки дощ, але й сніг, сніжні крупи, град. Все це – опади, подібні росі і інею, які утворюються в небі, а не на землі. Ми й самі можемо викликати дощ. Наповнимо кубиками льоду каструльку з ручкою і потримаємо її над великою каструлею з киплячою водою (будьте обережні) . Що станеться? Дуже вологе, гаряче повітря, насичене паром, підіймається в гору і нагріває стінки охолодженої льодом каструльки. Цей пар конденсується, осідаючи на стінках каструльки, зливається у крапельки й стікає вниз. Йде дощ!

Слайд 28

Роса

Слайд 29

Роса У повітрі міститься певна кількість вологи. Тепле повітря містить більше вологи, ніж холодне. Коли повітря стискається з холодною поверхнею, частина його конденсується, і волога, що міститься в ньому , залишається на цій поверхні. Це і є роса. Роса не утвориться на землі, стежинах, оскільки вони довго зберігають сонячне тепло. А на рослинах, траві, які вихолонули, роса утвориться.

Слайд 30

сніг

Слайд 31

КОЛИ ЙДЕ СНІГ? Якщо температура усередині хмари нижче за точку замерзання, то утворюються не крапельки води, а відразу крижані кристалики. Вони повільно опускаються наниз, злипаючись у сніжні пластівці, і можуть надовго покрити землю, поки температура не підніметься вище 0. Кристалики льоду – шестигранники, у них 6 вершин. Кожний кристалик має свою власну форму. Сніжинки не повторюють одна одну.

Слайд 32

Ожеледь

Слайд 33

ЩО ТАКЕ ОЖЕЛЕДЬ? Коли температура повітря падає нижче за нуль, навіть невеликий дощ, який мрячить з теплої повітряної маси, що проходить, може викликати одне з найнеприємніших погодних явищ зими і пізньої осені. Називається воно ОЖЕЛЕДЬ. При ударі об землю дощові краплі вмить застигають, і незабаром усе навколо покривається блискучим шаром льоду. При цьому виникають дивні картини – дерева, скуті прозорим панцирем, що переливається, перетворюючи ліси, парки в казкове крижане царство. А дороги і тротуари стають справжнім катком. Але найбільший збиток від ожеледиці складається в пошкодженні ліній електропередач, які під тягарем льоду провисають і рвуться.

Слайд 34

Вода

Слайд 35

Мильні бульки

Слайд 36

Слайд 37

ГРА “Утвори словечко” Добавити пропущені літери , щоб утворилося слово СН. Г З.В.Р.Х. Х.РД.Л.Ц. В.Х.Л. СН.Ж.НК. Д.Щ 

Слайд 38

Слайд 39

МЕТОД «Вузлики» Прочитайте закодовані слова, знайдіть лишнє слово. ігсн архма дщоик рагд аапр оавд ім»ся утамн ілд

Слайд 40

Вправа “Шостий зайвий” (всі 6 слів – понять мають спільну ознаку і можуть бути об”єднані більш об”ємним поняттям, але є слово , яке не підходить до спільної групи) Град, бурулька, блискавка, пара, дощ, сніг

Слайд 41

Графічний диктант (проводиться у зошитах в клітинку) Умовні позначення:Так –O, Ні < Не знаю— Сніг при нагріванні перетворюється у воду. Сніг немає кольору. Лід безбарвний. У сніжинки 5 промінців. Лід крихкий. Вода перетворюється на лід і стає твердою, холодною, слизькою. Усі сніжинки однакові. Сніг білий.

Слайд 42

Робота над текстом В.Сухомлинського «Хлопчик і сніжинка» З неба летіла додолу сніжинка. Вона була ніжна, легка, прозора, мов пушинка. І красива, мов зірка. На землі стояв хлопчик. Він бачив, як падає сніжинка, і думав: «Ось вона впаде комусь під ноги і її затопчуть.» Ні, не треба падати сніжинці на землю. Не треба її затоптувати. Хлопчик простягнув долоню. Він захотів приголубити сніжинку. А вона впала на добру, теплу його руку й розтала. Хлопчик із жалем дивиться на долоню. А там блищить крапелька, мов сльозинка. - Пояснити , що сталося із сніжинкою? Обґрунтувати відповідь. Довести свою думку.

Слайд 43

Вправа «Пригадай вивчене» (Робота з текстом. Вставити потрібні слова ) Вода …..при нагріванні і…..при охолодженні. У воді розчиняються деякі речовини, тому що вода гарний….Вода може знаходитися у 3 станах -:…….,…,…..Стан води залежить від …. Воду можна очистити за допомогою…

Слайд 44

Вправа “Точка зору” (Ця вправа – на розвиток швидкості мислення. Діти працюють у групах, обирають запропоновану вчителем ситуацію й аргументують її) - З”ясуйте, З крану ллється вода з точки зору : - господині; представника водоканалу; одягу; мила; дитини

Слайд 45

Слайд 46

Вправа “Уяви себе сніжинкою” Скласти казку “Пригоди сніжинки”, “Подорож сніжинки”

Слайд 47

Слайд 48

Пальчикова гімнастика Дощик Дощику теплий, дощику лапатий, Годі тобі, дощику, в чорній хмарі спати. (руки підняти над головою, пальці стиснути в кулачки – це «хмарки».) бризни, срібний дощику, на баштан в долині, (розкрити кулачки, пальці опустити вниз, потрусити.) Щоб великі виросли кавуни та дині. (Постукати пальцями по парті, імітуючи звук дощу. Показати руками великі дині та кавуни – розвести руки.)

Слайд 49

Вправа “Зумій пояснити вислови” (робота з фразеологізмами) Варити воду Вийти сухим з води Вилами по воді писане В ложці води втопити

Слайд 50

Вправа “Знайди пояснення” (робота з фразеологізмами) ПОЯСНЕННЯ ФРАЗЕОЛОГІЗМ Зажурений, засмучений Мов води в рот набрати Зникнути, перестати існувати Канути в воду Мовчати за будь – яких обставин Водою не розлити Той, хто нічого не робить, нічого й не здобуде Наче у воду опущений Про тісну дружбу Під лежачий камінь вода не лежить

Слайд 51

Вправа “Ситуація” (придумати причини виникнення ситуації, розвинути далі події, показати її наслідки) До річки поспішали всі тварини - щоб напитися ; діти – щоб покупатися; рибалки – наловити риби, люди - відпочити. Всім подобалася ця річка. Але раптом річка засумувала, тому що вона стала різнокольоровою: жовтою, червоною, чорною…  

Слайд 52

Вправа ”Додай речення” (додати речення пов»язані з водою) Н-д, Мені весело, коли я купаюся в річці. Я люблю…. Я хочу… Мені сумно, коли… Мені цікаво, коли… Мені боляче,коли…

Слайд 53

Метод “Порушена послідовність” (відновити послідовність рядків вірша П.Воронька “В літнє небо вийшла хмарка”) В літнє небо вийшла хмарка, Хмарці стало дуже парко, Облилась вона дощем. Буде каша, буде борщ. Лий нам, хмарко, щедрий дощ! Проливай дощі – хлющі на городи, на кущі, На жита, на пшениці – Буде хліб нам і млинці, А малята під кущем Їй гукали: - Мила хмарко, Хай частіше буде парко.

Слайд 54

Вправа “Перелік подій” (береться будь яка подія, потрібно вказати на можливі наслідки цієї події) Хлопчик відкрутив кран, взяв поливальний шланг.

Слайд 55

В.Сухомлинський «Крапля води» Рано – вранці на квітці троянди прокинулася Крапля роси. «Як я тут опинилась? – думає Крапля. – Увечері ж була високо в небі. Як я попала на землю?» І захотілося їй знов у небо. Пригріло Сонечко. Випарувалась Крапля, піднялася високо в небо блакитне, до самого Сонечка. Там тисячі інших крапель. Зібрались вони в темну хмару й заступили Сонечко. Чого ви мене заступили від людей? – розгнівалось Сонечко. І послало на темну хмару вогненну стрілу. Вдарила вогненна стріла, загримів грім. Злякалася темна хмара й розсипалась. Пішов дощ. Упала Крапля на землю. Дякую тобі, Крапле, - сказала Земля. – Так я скучила за тобою.    

Слайд 56

Робота над текстом В.Сухомлинського «Промінь і Холодинка» У глибокій криниці, на самому дні живе маленька крижана дівчинка – Холодинка. Дочка Зими і студеного Вітру. Вона народжується того дня, коли настають найсуворіші морози. Мати Зима й батько Вітер опускають її в криницю й кажуть: - Дивись нам, щоб і влітку вода була холодна. Сидить Холодинка в воді, холодить воду. Якось гарячого літнього дня гуляв у криниці сонячний Промінь. Загулявся він, плигнув до води й побачив Холодинку. Розплющила Холодинка очі й зачудувалася: - Хто ти такий – ясний та гарний? - Я сонячний Промінь, - каже він. – Чого ти тут сидиш? Ходімо на сонечко! Пішли вони на сонечко. Холодинка побачила блакитне небо, квітучі сади. Побачила , заплакала й розтанула. І перетворилася на маленьку калюжу. Але вона не шкодувала: побачила ж сонце і блакитне небо. \Що трапилось з Холодинкою?Доведіть свою думку.

Слайд 57

Казка “Крапелька водиці Капа – мандрівниця” В.Бутрім Дощова краплинка з неба впала, Добрий день ! – горобчикам сказала, Рада вас вітати на землі! Добрий день! відповіли малі, - Раді й ми тебе також вітати! Як тебе, скажи , краплино, звати? Крапля Капа – ось моє ім»я. Першою на землю впала я! З неба ще закапали краплинки, Освіжили геть усі рослинки! І, з»єднавшись дружно у струмки, Потекли в озера, у річки. У струмках і Капа мандрувала, У ставках, в озерах побувала, Навіть у Дніпрі на дні була Ця весела крапелька мала! Сонечко краплину лоскотало, Пригрівало, палко цілувало. Висохла краплинка осяйна, Парою зробилася вона. Піднялася в небо неозоре, Радісна, легенька і прозора. - Хмарко, добрий день! Я знову тут! Адже йде по кругу мій маршрут! Охоловши, пара знову стала Крапелькою і на землю впала. Мандрувала так аж до зими. Взимку її ледь впізнали ми! Впала з неба квіточка – сніжинка, Капа вже не крапелька – крижинка! Потім ще й бурулькою була! Навесні розтала від тепла. Капа й досі десь іще мандрує, Радість і життя землі дарує: То сніжок, то дощик, то росу, То туман, то райдуги красу.  

Слайд 58

ГРА « НОТНА ГРАМОТА» За допомогою нот зашифровано явище природи. Розшифрувати його ДОшлях воРЕди в прироМІді є безФАперервСОЛЬним наЛЯзивається кругообіСігом воРЕди в прироМіді. 

Слайд 59

Вправа”Загадковий кросворд” (відгадавши правильно кросворд, отримаєш нове слово) Хто живе в небі на хмаринці? На що перетворюються краплинки, коли пригріває сонечко? Срібний кинджал хвильку в хаті полежав – і зовсім розтав. Надворі горою, в хаті водою. Вночі спить на землі, а вранці тікає. Їхав пан, у воду впав, сам не змочився, а води побільшало. Має пір”я, та не літає, ніг не має, а не здоженеш. Текло, текло – та й лягло під скло. Я вода і на воді плаваю. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 rr

Слайд 60

Кругообіг води в природі Під дією сонця вода випаровується з поверхні водойм, суші, підіймається парою у повітря і утворює хмари. Шлях води в природі є безперервним і називається КРУГООБІГОМ ВОДИ В ПРИРОДІ

Слайд 61

Вправа “Різнокольорове завдання” Літери різнокольорові. Прочитати тільки ті літери, які написані синім кольором. ВЛОТДА ПОУТРІЕБНКА ВСЖІМД -Чому, на вашу думку, літери, написані синім кольором?

Слайд 62

Жива вода дає життя всьому живому в світі. Якщо жива вода, тоді земля у квіті. Вода несе життя для свіх . Л. Забашта

Слайд 63

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА Хмарка сонечко закрила, Слізки срібнії зронила. Ми ті слізки пошукаєм, У травичці позбираєм. Пострибаєм , як зайчата, Політаєм, як пташата, Потанцюємо трішки, Щоб спочили, ручки, ніжки. Всі веселі? От чудово! А тепер до праці знову.

Слайд 64

Вправа”Пригадай казочку” (Казки про живу і мертву воду) Анаграми 1. хО. 2. иконК – горобокинк. 3. навІ – ацеричв і ісийр оввк. 4. есиртцяС леОнка і рацьтеб ванкоІ. 5. арЦ огаПнич. 6. іністФ – янсий осікл.

Слайд 65

Саморобний плакат „Моральний кодекс народної мудрості” Не плюй у криницю, бо доведеться з неї ще води напитися. Вода все сполоще, крім лихого слова. Вода ума не мутить та й голови не смутить. Вивели його на чисту воду. Він без кінця воду варить. Він із води сухим вийде. Прийшло з води, пішло з водою. Пролиту воду назад не збереш. Не тим крапля камінець довбає, що сильна, а тим, що часто падає.

Слайд 66

Вправа “Хвилини мудрості народної”: (Конкурс на кращого знавця прислів’я, приказок) З брудної води ще крім лихого слова. Вода все сполоще, що й у ложці води втопиться. В решеті ніхто чистим не вийшов. Він такий, тим більша риба. Чим глибша вода, води не наносиш.

Слайд 67

Гра “Хто запише тут кінець, той і буде молодець”. Він ані в воді не втоне,ані …. Вчорашньої води не …. Не плюй у криницю, …. Де вода, там… Не спитавшись броду, не…. Вода крапля по краплі і …..

Слайд 68

Творчо підійти до умов і поставити запитання, розв»язати задачі 1гр. – по 1 довідці скласти задачу на збільшення у декілька раз 2гр.- по 2 довідці скласти задачу на різницеве порівняння 3 гр. – по 3 довідці задачу на пропорційне ділення. “Довідкове бюро” 1 літр стічної води приводить в непридатність 100літрів чистої води. Завод за 1 хвилину викидає 25 літрів відходів. 5 грам нафти затягує плівкою 50 квадратних метрів води

Слайд 69

Вправа”Розв”яжи задачі” 1.Людина упродовж життя випиває в середньому понад 60 000л води. Скільки вип”ють 3 дорослих людей? 2 .Добре наїжена собака може не їсти 100днів, а без води 10 днів. У скільки разів більше може обійтися собака без їжі, ніж без води? 3. Під час купання витрачається 50 л води. Під час прання в пральній машині – 100л води. Скільки води використають 54 члена сім”ї?Скільки води витатять при пранні 3 господарки?Де використовується більше води і на скільки? 4.Стебло кукурудзи споживає близько 100л води.Скільки води вип”ють 5 стебел кукурудзи? 5.На виробництво 1 кг паперу іде 300л води. Скільки потрібно води, щоб отримати 6 кг паперу? 6.Щоб виготовити 1кг сталі потрібно 50л води. Скільки потрібно води, щоб виготовити 12 кг сталі.

Слайд 70

Девіз «У дорогу ми збираємося, За здоров»ям відправляємося» - Як вмивається кішка? (вилизує себе язиком) - Навіщо вона це робить? (коти ловлять здобич, плигаючи із засідки, а тому повинні бути чистими, не мати запаху, бо ті, за ким вони полюють, почують їхній запах) - А як інші тварини доглядають за собою? (Слон з хоботу обливає себе водою. Ведмеді часто купають своїх ведмежат, тримаючи їх за .Коли ведмежата підростають, вони самі завзято ідуть до води та довго там плещуться.)

Слайд 71

Цікавинки із скриньки *За все життя людина споживає в середньому 50 – 60 т води *Американський тушканчик взагалі не п”є воду – йому досить вологи з зерняток *Якщо бізони хочуть пити, вони відчувають воду за 5 – 6 км *Медузи складаються на 95 – 98% із води *Людське тіло на 2\3 складається з води. У жіночому тілі води менше, ніж у чоловічому, а в дитячому менше, ніж у жіночому. *У рослинах води навіть більше, ніж у людському тілі. Вона потрібна їм для побудови нових клітин, а також для перенесення поживних речовин від коренів до листя. * Щоб поповнити свій запас мінеральних речовин, багато метеликів п»є воду з брудних калюж. *Людині на добу потрібно 2-3л води. Без води людина може прожити лише кілька днів. Без води рослина в’яне і гине.

Слайд 72

Чи корисна школярикові вода? Дуже корисна. Організм у шкільному віці потребує близько 1,5 – 2 літрів рідини, яка, зазвичай, надходить з їжею. Вдень склянка води додає енергії, забезпечує якість мислення. Увечері допомагає печінці виробляти жовч для ранкового травлення. Добре брати і з собою до школи джерельну водичку

Слайд 73

Тіло людини містить 70%води

Слайд 74

СИМВОЛІКА ВОДИ Завзятість – Яка вода м»яка, а камінь точить. Тиха вода береги ломить, а бистра тамує. Символ пожиточності Без води й борщу не звариш. Символ небезпеки Не лізь у воду, не знаючи броду. Символ часу Іде, як вода по каменю Ще багато води упливе, доки те буде. Вчорашньої води не доженеш.

Слайд 75

ПОВІР’Я про воду * Мало снігу на гілках – літом нічого не збереш: ні ягід, ні грибів не знайдеш. * Сніги глибокі – хліба високі. * Весняний дощ зайвим не буває. * Дощ у пору – на багатий урожай. * Рясна роса – буде гарний день. * Дощ крізь сонце – на добру погоду. * Поки сонце зійде, роса очі виїсть. * Коси коса , поки роса.

Слайд 76

З КНИГИ РЕКОРДІВ ГІННЕСА Найбільша крапля дощу. Розмір краплі 9,4мм. Її спостерігали в США 17 серпня 1953 року, в аеропорту «Іллінойс». Найсильніший дощ був в Індії 12 місяців – з 1 серпня 1860 року по 30 липня 1861 року. Найбільша градина – 1, 02 кг. Це було у місті Бангладеш 14 квітня 1986 року. Від цього граду загинуло 92 особи.

Слайд 77

ВІКТОРИНА 1.Чому під час льодоходу крига пливе на поверхні води, а не тоне? (крига легше за воду) 2. Чому джерельна вода завжди чиста? (тому що проходячи через товщу піску , вода фільтрується, тобто очищується) 3. Чому влітку після дощу «Дихається краще», повітря стає приємним? (влітку дощ охолоджує повітря, очищує його від пилу)

Слайд 78

Нині людство стурбоване нестачею питної води

Слайд 79

Ще не так давно, менше ста років тому, вода більшості річок була придатною для пиття

Слайд 80

Тепер з рівнинних річок та їхніх приток небезпечно не лише пити, але й купатися в них. Із чим це пов'язано? Насамперед, із потраплянням до водних артерій шкідливих викидів промислових підприємств, комунальних господарств.

Слайд 81

Джерела забруднення води: ☻   стічні води промислових підприємств; ☻   побутових стоках комунального господарства; ☻   стічні води сільського господарства; ☻ води шахт, нафтопромислів, рудників; ☻   відходи виробництв при видобутку різних корисних копалин; ☻ відходи деревини в деревообробній промисловості; ☻ скиди водного і залізничного транспорту тощо.

Слайд 82

Начальник Уманської державної екологічної інспекції Осіпов Ю.В. зазначає, що Водним Кодексом України у прибережних захисних смугах уздовж річок та навколо водойм забороняється: 1. Розорювання земель, а також садівництво та городництво. 2. Зберігання та застосування пестицидів та міндоб-рив. 3. Будівництво будь-яких споруд, у т. ч. гаражів та стоянок автомобілів. 4. Миття та обслуговування транспортних засобів та техніки. 5. Влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопи-чувачів твердих та рідких відходів виробництва, ското могильників, полів фільтрації тощо.

Слайд 83

Я – вода! Я на планеті всюди! Життя буяє, доки є вода. Живуть рослини, і тварини, й люди. А зникну я – прийде до всіх біда. Засохне ліс, загинуть море й річка. Пустеля стане всюди й суховій. Без кольору і без смаку водичка, А сила велетня в воді святій. Як є вода, то й казка оживає, Зелена вся планета і жива. Росте травичка, квітка зацвітає. Це справжній чарівник, а не слова.

Слайд 84

Слайд 85

Висновок: Охорона навколишнього середовища, екологічна норма, збереження природних багатств для нащадків – ці проблеми набули в наш час актуальності. Щоб успішно охороняти ліси, водойми, землю і повітря від забруднення, а тваринний світ від зникнення потрібно знати, вивчати природу, глибоко розуміти її закони і істинну цінність. Гармонія відносин суспільства і природи визначається соціальним прогресом, потребує вияву людства як єдиного цілого.

Слайд 86

Підготувала Смірнова Ірина Анатоліївна вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №5 ім. В.І.Чуйкова

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне