X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Технологія приготування напоїв та коктейлів як мистецтво

Завантажити презентацію

Технологія приготування напоїв та коктейлів як мистецтво

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історія походження вина

Слайд 2

Старий Завіт: Першою людиною, яка посадила після Великого потопу виноградник і відкрила вино, був Ной, який вийшов з ковчегу в горах Араратських і почав «... обробляти землю і посадив виноградник. І випив він вина й упився»(Буття, IX, 20-21). Вино було нагородою Ною та його супутникам за ті страждання під час потопу.

Слайд 3

Єгиптяни: Єгиптян навчив розводити виноград і робити вино бог всього рослинного світу, покровитель виноградарства - бог Осіріс. Осіріс став прототипом грецького Діоніса, а потім і римського Бахуса.

Слайд 4

Стародавні греки: Ще одна легенда розповідає про дружбу язичницького бога Діоніса і дуже красивого сатира Ампелоса. Одного разу Ампелос впав зі скелі і розбився.  Діоніс дуже переживав, тому став благати батька Зевса повернути його одному життя. Зевс зглянувся і перетворив загиблого сатира на виноградну лозу, що стала приносити плоди, смак яких був подібний до смаку нектару. З тієї пори Діоніс став мандрувати світом і вчити людей вирощувати виноградну лозу, з плодів якої можна було робити божественний напій - вино.

Слайд 5

Від імені сатира Ампелоса і з'явилося грецька назва винограду - ampelos, яка дала свою назву науці про сорти винограду - ампелографії. Галузь же медичної науки, що вивчає віноградолікування, отримала назву ампелотерапія.

Слайд 6

У різних народів цей благородний напій носив різні назви: у древніх євреїв він називався жаїн, у персів - ангур, у древніх вірменів - гіні і т. д. Всі ці назви, однак, не залишилися, лишилася лише  та назва, що надали напою первісні римляни. Вони назвали виноградний напій вином (латинською – «вінум». Ця назва походила від слова «віс», що означає «сила». І під цією назвою вино відомо тепер у всьому світі.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне