Розвиток творчої особистості на уроці
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Панютинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Лозівської міської ради Вчитель фізики Ярошенко Людмила Анатоліївна
У сучасному світі гостро стоїть проблема творчого розвитку особистості. Кожна цивілізована країна дбає про творчий потенціал суспільства загалом і кожної людини зокрема. Посилюється увага до розвитку творчих здібностей особистості, надання їй можливості виявити їх
« Технологія формування творчої особистості ». Основне завдання даної технології – створити максимально сприятливі умови для творчого розвитку дітей. . Досліджували проблему творчості: В.І.Андрєєва, Ю.К.Богоявленська, Р.М.Грабовська, Н.В.Кузьміна, Я.О.Пономарьова, Н.Ф.Тализіна та інші.
Що таке творчість? Творчість – це завжди творення, тобто побудова нового та оригінального, нестандартне бачення в звичайному нових можливостей його функціонування або включення його як частини в нову систему. Творчість – психологічно складний процес. У центрі його – уява, навколо неї задіяні інші психічні процеси: увага, пам’ять, мислення, які виявляються в тих знаннях, що є в людини. Уява доповнюється здібностями і вміннями, процес творчості може відбуватися лише за умови відповідного емоційного тла.
фізіологічними в особистій безпеці у повазі довколишніх, адекватному самооцінюванні у реалізації своїх здібностей, у самовизначенні у спілкуванні прихильності та любові Прагнення людини до творчості викликане різними її потребами
принцип віри в сили і можливості дитини. принцип інформативності; принцип оптимального поєднання індивідуальної та колективної форм навчально – творчої діяльності; принцип саморозвитку; принцип зв’язку з практикою життя; Розвиваючи творчі здібності учнів, потрібно дотримуватися певних принципів в організації навчання:
У творчій діяльності недоступні такі фактори : копіювання; діяльність за шаблоном, готовим взірцем, правилом, алгоритмом; наслідування.
Творчі можливості учнів реалізується в різних видах діяльності, зокрема: у грі спілкуванні трудовій діяльності навчанні
Схожі презентації
Категорії